- A ja stoję i patrzę jak świat płonie
#1
Nie potrafię żyć w tym świecie. Bo, że wszyscy jesteśmy w nim zanurzeni (chcąc nie chcąc) to pewne. Musiałabym zbudować sobie chatkę w niedostępnych górach i wieść życie pustelnicze, żeby móc nazwać się człowiekiem wolnym.
O czym mówię? O tym, że zupełnie nie pasuję. Wyłączam na chwilę myślenie o fobii, bo to co chcę teraz powiedzieć, ma znacznie szerszy zasięg.
Świat jest zepsuty i gdy sądzę, że sięgnął już dna, zawsze słychać skrobanie jeszcze niżej w dole..
Konkretnie, chodzi mi o rozluźnienie obyczajów, brak dbałości o jakąś duchowość (ogólnie), zdrady, jad który codziennie wylewamy z siebie na innych..I jak myślisz, że jesteś od tego wolny, to albo naprawdę mieszkasz we wspomnianej wyżej chacie i jakimś cudem masz tam internet (aa czyli jednak masz dostęp do wielkiego świata, co wyklucza Twoje pustelnictwo), albo nigdy się nad tym nie zastanawiałeś.
Zainteresowałam się tymi sprawami głębiej pół roku temu, przez przypadek trafiłam na pewne strony, podjęłam próbę samodzielnego myślenia i...poczułam się nieszczęśliwa. Za duża zła, cierpienia i niezrozumienia.
Nie ma już granicy między pornografią a jakimś głównym nurtem. To już nie jest margines, ciemne i podejrzane uliczki, gdzie ludzie chyłkiem przemykali do domów publicznych i innych. To jest już wszędzie, na mojej ulicy, w moim domu (tv, internet), w szkołach, na uczelniach, gazetach, no nie ma ucieczki przed gołą babą z cycem, czy bez cyca albo umięśnioną klatą trenera fitnessu. Ktoś gdzieś na jakimś forum, skomentował zgrabnie, że historia lubi się powtarzać, a tuż przed upadkiem, tak właśnie wyglądało Imperium.

Czy ktoś zna jakieś miejsce, gdzie można się schować przed tym? Próbowałam się zdystansować, olać to wszystko ciepłym moczem, ignorować na całego. Ale dziś znowu poczułam wściekłość na to, jak ludzie idą jak te owce za tym co się im pokaże, jak małpy naśladują idiotów. I to jest na czasie, to się promuje, tym się karmi nas, naszych rodziców i dzieci, wszyscy to łykają.
Chciałabym mieć kiedyś własną rodzinę, dzieci, ale myślę sobie że chyba nie podołam wychowaniu ich, stworzeniu prawdziwego domu, to chyba będzie już niewykonalne zadanie.

I czy w ogóle są tu może ludzie myślący podobnie?
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy istnieje lepszy świat? 44 3 026 21 Sty 2018, Nie 17:12
Ostatni post: dangerous
  Wesołych Świąt! Sawa 14 1 029 24 Gru 2015, Czw 15:28
Ostatni post: Proxi
  Wesołych Świąt OtoJa 23 1 595 27 Gru 2013, Pią 22:13
Ostatni post: anrubi


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.