- Adaptogeny
#1
Cześć, nie znalazłem tematu o adaptogenach więc zakładam. Używał ktoś z was bądź używa? Z definicji adaptogeny to grupa środków pochodzenia naturalnego obniżająca negatywną odpowiedź ciała i umysłu na stres.

Innymi słowy pozwalają nam zaadaptować się pod stresy dnia codziennego, przez co o wiele lepiej je znosimy. Głównie są to ekstrakty z różnych ciekawych roślin. Ktoś teraz powie - daj pan spokój jakim cudem jakieś śmieszne ziółka mogą mi pomóc w fobii? Tylko benzo daje radę! Otóż zioła te zawierają szereg substancji aktywnych, mających znaczący wpływ na chemię mózgu, m. in regulują neuroprzekaźnictwo. (Szereg badań dostępny na pubmedzie)

Są świetną alternatywą dla farmakoterapii, ponieważ nie wywołują skutków ubocznych oraz nie uzależniają, natomiast mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami.

Od siebie mogę polecić Różaniec górski oraz ashwagandhe. Łączę te oba środki w stacku, tego i tego podaje 500 mg dziennie od 2 tygodni i powiem wam że jak na głupie ziółka to jest rewelacja, czuć regulacje receptorów GABA bo czuć większy spokój, ogarnięcie, jasność myśli, sen zrobił się bardzo wydajny i jednocześnie krótszy - ok 1 godzina mniej, wytrzymałość fizyczna oraz libido też na plus, chęć do kontaktów i rozmów zwiększona, flow werbalne też.

Jeżeli ktoś jest otwarty na eksperymenty to niech spróbuje, naprawdę warto
Odpisz
#2
Polecisz jakiś sklep internetowy, gdzie można je kupić?
Odpisz
#3
Kolejna debilna kategoria wymyslona przez jakichs pedalow od marketingu, niepotrzebny burdel w klasyfikacjach tylko.
Odpisz
#4
Mile widziane konstruktywne posty, jeżeli masz już polaczkować to rób to gdzie indziej

Sklepy gdzie można to dostać to wszystkie zielarskie, sklepy internetowe typu Swiss Herbal, niektóre sklepy z suplementacja sportową np muscle-zone
Odpisz
#5
Kiedyś kolega mi o tym opowiadał, ale nigdy nie zdecydowałem się spróbować. Jestem ciekaw, czy są jakieś udowodnione pozytywne rezultaty.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.