- Anthony de Mello
#1
Mija jakieś pół roku odkąd zacząłem na poważnie zmagać się z moją chorobliwą nieśmiałością i strachem przed podjęciem działania. Zaczynając od czytania poradników, przez wizualizacje, afirmacje i małe wyzwania do rąk wpadła mi książka ,,Przebudzenie" - Antohonyego de Mello. I dopiero od niedawna zaczynam czuć, że staję sie coraz bardziej wyzwolony.

Już całkiem swobodnie uprawiam na dworze sport, za tydzień idę na turniej planszówkowy, gdzie spotkam kilkanaście obcych ludzi, od września chcę chodzić na Aikido, może wpadnie mi rozdawanie ulotek. Studia od października - nie mogę sie doczekać!

Autor porusza tematy teologii, psychologii i filozofii. Podstawą jego teorii jest to żeby czerpać radość z każdej chwili życia, być szczęśliwym tak po prostu, bez powodu i że źródłem nieszczęścia są przywiązania.
Na przykład zamiast wmawiać sobie, że ,,nie będa się śmiać, na pewno mnie zaakceptuja" po prostu przestajemy się uganiać za akceptacją innych, olewamy to.

Książka nie jest łatwa. Ja zaczałem ją powoli rozumieć dopiero po drugim przeczytaniu. I przede mną jeszcze dłuuuga droga. Z pewnością nie jest to książka na raz. Zmusza do długich refleksji. Ale poważnie, odmienia. Rozdziały mają 3-4 strony więc można taki przeczytać podczas śniadania i ,,mieć go w myślach" cały dzień.

De Mello stał się moim mentorem, a jego książki MUSZĄ się znaleźć na mojej półce (na razie wypożyczam z biblioteki). Szczerze polecam   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.