- Antypolonizm w Izraelu
#1
"Antypolonizm w Izraelu osiągnął już takie rozmiary, że nie tylko pobito polskiego ambasadora w Izraelu. Popis dała też pani baronowa Ruth Deech z brytyjskiej Izby Lordów. Stwierdziła ona, że Polska jest bandyckim krajem pasącym się na majątku żydowskim, oraz, że nielegalnie zajmuje własność trzech milionów zabitych w Holokauście Żydów.

Przy okazji skandalu związanego z atakiem na [ambasadora Polski] warto się zastanowić co by się działo w izraelskich i światowych mediach, gdyby nie daj Boże doszło do podobnego ataku na ambasador Izraela w Warszawie? Nie chce myśleć co by wówczas z nas i naszego kraju zrobiono?” No właśnie – co by wówczas z nas i naszego kraju zrobiono? I dlaczego nie zrobiono tego obecnie z Izraelem i Żydami, mimo iż atak na ambasadora powinien skończyć się co najmniej międzynarodowym skandalem?

Kiedy we wrześniu ub.r. cierpiący na zaburzenia psychiczne mężczyzna wybił kamieniem okno w synagodze w Gdańsku, USA niemal natychmiast wydały specjalne oświadczenie potępiające ten “pełen nienawiści, destrukcyjny akt”, zaś sąd rejonowy w Gdańsku podjął decyzję o umieszczeniu sprawcy wybicia szyby na 3 miesiące w areszcie. Kiedy jednak ofiarą rasistowskiego ataku dokonanego przez Żyda padł ambasador Polski w Izraelu, to reakcja USA okazała się być mniej emocjonalna niż w przypadku wybicia szyby w synagodze, a samego sprawcę, którym okazał się być Arik Lederman – znany w Izraelu architekt, zwolniono do domu po przesłuchaniu.

Polska skapitulowała przed środowiskami żydowskimi. Najlepiej świadczy o tym fakt, że dzisiaj, gdy Polacy są oburzeni atakiem na ambasadora Polski w Izraelu marka Magierowskiego, pani marszałek Beata Mazurek z PiS poinformowała, że projekt ustawy klubu Kukiz’15 w związku z ustawą 447 został zdjęty z obrad Sejmu.

Trudno o lepszy dowód na to, że nie tyle klęczymy, co leżymy plackiem przed Izraelem. Nie szanujemy się jako kraj i staliśmy się zakładnikiem bezalternatywnej polityki zagranicznej PiS, która dopuszcza nawet pobicie ambasadora byle tylko podtrzymać wrażenie o wielkim sojuszu polsko-amerykańsko-żydowskim, który jest oczywistym złudzeniem.

Na proizraelskich portalach internetowych Polacy są wręcz zrównywani z nazistami z Niemiec, a protestujących przeciwko żydowskiemu wyłudzeniu mienia bezspadkowego po polskich obywatelach żydowskiego pochodzenia, nazywają wprost neonazistami

Tak myśli o Polakach wielu Żydów. I nie ma się co temu dziwić, skoro wycieczki izraelskiej młodzieży do muzeum Auschwitz w Oświęcimiu są utrzymywane w przekonaniu, że w obozie koncentracyjnym zabijano tylko Żydów, że skoro obóz leży na terenie Polski, to zbudowali go Polacy (a w najgorszym razie czynnie uczestniczyli w Holokaście), itp. Polskie władze wiedzą o problemie od lat, ale nie podejmują go, ani nie mają żadnej kontroli nad ekspozycją i planem wycieczek, ponieważ muzeum zarządzają organizacje żydowskie. I w ciągu tych lat wyrosło nowe pokolenie Żydów nienawidzących Polaków."

https://wolnemedia.net/zydzi-w-izraelu-n...nazistami/
Odpisz
#2
https://www.youtube.com/watch?v=AH4aaj2dYSo
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Shiro:
  • Intruz
Odpisz
#3
Shiro szybko czyta, 2 minuty po moim poście już odpowiedź, zazdroszczę.
Odpisz
#4
2 minuty starczą żeby przeczytać a o wszystkich sprawach słyszałem. Po prostu temat posta jest niedopuszczalny aby była tu normalna dyskusja.

W Polsce też jest antysemityzm. Za każde zaniedbanie Izraelskiej władzy dostają u nas zwykli mieszkańcy, zwłaszcza stereotypowi w pejsach i czapeczkach. Za to jak u nas robiono zlot antyirański to wszystko spoko, bo to już nie była nasza decyzja tylko rządzących.

Napaści na imigrantów u nas rzadkością też nie są oraz ataki słowne na Ukraińców czy Pakistańczyków
Odpisz
#5
I co, fajnie się tak leży plackiem?
Odpisz
#6
język
Odpisz
#7
Warto udostępniać

https://www.facebook.com/specarms/posts/...728243813/
Odpisz
#8
Przepraszam ale wiem, że jesteś zainteresowana tym tematem najbardziej, więc pewnie najbardziej się znasz, Twoje informacje nie są wyssane z palca ale przesiew informacji jest tak bardzo ogłupiający niezaznajomionego w temacie, że może być szkodliwy.

Cytat:Dychotomia myślenia – błąd procesów myślowych wyróżniony przez Aarona Becka charakteryzujący się postrzeganiem różnych zjawisk tylko w skrajnych aspektach. Dychotomia myślenia może prowadzić do występowania problemów psychologicznych.
Przykłady dychotomii w myśleniu: dobrze – źle; prawdziwy – fałszywy; winny – niewinny; my – oni; przyjaciel – wróg; zasady – brak zasad; tyrania – wolność; demokracja – dyktatura; sprawiedliwość – niesprawiedliwość; naturalny – nienaturalny; cywilizowany – barbarzyński; kapitalistyczny – marksistowski.
Według Edwarda de Bono dychotomia jest jedną ze skaz tradycyjnego myślenia człowieka, ponieważ uniemożliwia dostrzeżenia całego spektrum danych zjawisk lub tego, co jest pomiędzy nimi. Takie myślenie pełne jest pojęć-pułapek, jak wolność, sprawiedliwość, demokracja, imperializm. Myślenie w pobliżu tych pułapek jest praktycznie niemożliwe, ponieważ natychmiast zostaje się wessanym przez utrwalone wzorce, których nie można zakwestionować. Przykład: jeżeli kwestionuje się demokrację, jest się faszystą, jeśli mówi się o socjalizmie, to jest się marksistą itd. Polaryzacja jest tak zdecydowana, że nie dopuszcza żadnego „pomiędzy”.

Nie ma normalnych muzłumanów. Polacy się kochają i szanują i nikt nikomu nie dał po łbie. Każdy polak walczył przeciw nazistom, każdy niemiec był zwolennikiem zabijania żydów, żydzi są niewinni albo każdy kolaborował z nazistą
Cytat:Wyrażenie dowód anegdotyczny ma dwojakie znaczenie:
  1. dowód w formie anegdoty lub pogłoski jest nazywany anegdotycznym, gdy istnieje wątpliwość co do jego prawdziwości; sam dowód nie jest godny zaufania

  2. dowód, który sam w sobie może być prawdziwy i weryfikowalny, użyty do osiągnięcia konkluzji, która z niego nie wynika, zazwyczaj przez dokonanie generalizacji na podstawie niewystarczającej ilości danych. Na przykład „mój dziadek kopcił jak komin i zmarł zdrowy w wypadku samochodowym w wieku 99 lat” nie obala twierdzenia „palenie wyraźnie zwiększa prawdopodobieństwo raka i chorób serca we względnie wczesnym wieku”. W tym przypadku wyjściowe dane (zdrowie i wiek dziadka) mogą być prawdziwe, ale nie dają podstaw do wyciągnięcia ogólnego wniosku o nieszkodliwości palenia.
W obu przypadkach wniosek nie jest wiarygodny; niekoniecznie musi być nieprawdziwy, ale chodzi o to, że nie wynika z „dowodów”.

W Norwegii albo gdzieś tam w Skandynawii osoba pochodzenia polskiego chodziła z plecakiem wypełnionym fekaliami i rozmazywałą po ulicy. Polacy to roznosiciele zarazków
Cytat:Ciężar dowodu (inaczej ciężar udowodnienia, od łac. onus probandi) – pojęcie z zakresu erystyki i prawa dowodowego. W prawie dowodowym ciężar dowodu określa kto i co ma wykazać z określonego faktu lub okoliczności faktycznej, z których wywodzone są skutki prawne przy użyciu dowodu. Dowodem jest czynność zmierzająca do wykonania prawdziwości twierdzenia. Jest to główne zagadnienie postępowania dowodowego. Od niego odróżnia się uprawdopodobnienie będące środkiem zastępczym dla dowodu, dającym tylko wiarygodność. Termin ten powstał w XIX w. w Niemczech, sprowadzając ciężar dowodu do prawnego obowiązku dowodzenia[1].

Nie można stawiać tez, że ktoś jest wrogiem ojczyzny albo ruskim agentem, dopóki nie mamy na to jasno sformułowanych argumentów. Im wyższe oskrarżenia kładziemy na kogoś tym mocniejsze dowody musimy mieć
Cytat:Argument równi pochyłej – sposób argumentacji, stosowany szczególnie często w bioetyce[1].
Z argumentu równi pochyłej korzysta się w dyskusji na temat początku życia człowieka, jego końca, badań genetycznych, a także definicji zdrowia i choroby w ogóle. Argument ten ogólnie polega na argumentacji przeciwko danemu postępowaniu (zapłodnienie pozaustrojowe, eutanazja), podając, że postawienie już pierwszego, drobnego kroku w danym kierunku, nawet gdyby wydawał się on właściwy i pożądany, doprowadzić może do kolejnych, mniej pożądanych, i w efekcie do dojścia do katastrofalnych skutków[1].
Argument ten przyjąć może różną postać. Barbara Chyrowicz wyróżnia postacie logiczną i empiryczną argumentu równi pochyłej. Istnieje też wersja konceptualno-socjologiczna obecna w publikacjach Beauchampa i Childressa[1].

Żydzi powiedzieli coś tam > Od razu przejmą Polskę

Damy homo związki partnerkie > będą gwałcić dzieci

Mieszkałęm przez miesiąc z Irańczykiem pod jednym dachem. Był najbardziej miłą osobą pod słońcem. Każdego dnia nie myślał o tym, jak zdobyć Europę tylko sprawdzał kursy walut i stan gospodarki, czy jego rodzina będzie miała co jeść przez sankcje Ameryki.
Odpisz
#9
Mogą sobie mówić co chcą, kiedy są u siebie. Ale że mówią także u innych, w tym także na naszym podwórku, to jedynie sugestia, że nasz kraj pozbawiony jest zdania, charakteru, lub obydwu. Czasem bowiem trzeba uderzyć pięścią w blat i uciszyć towarzystwo, bo jak wiemy, kiedy kota nie ma, tedy myszy harcują. Tyle, że to uderzanie w stół zaraz podpadłoby jako "mowa nienawiści", lub atak na demokrację. Demokracja - ustrój, który powstał i zniknął, wraz z Atenami. Trzeba o tym przypomnieć.

Polska jest słaba, bo obywatele są słabi - zdewerędzieli. Tam wiedzą, że można nas popychać i stawiać żądania. Że można nam psuć opinię. Bo jesteśmy słabi.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis l1a1o1:
  • dziewczyna z naprzeciwka
Odpisz
#10
(06 Cze 2019, Czw 15:23)l1a1o1 napisał(a): Demokracja - ustrój, który powstał i zniknął, wraz z Atenami.

W Polsce panuje demokracja przedstawicielską z oczywistych przyczyn liczby uprawnionych do życia publicznego.

Nie kumam takich donośnych haseł które nie skrywają za sobą totalnie nic.
Odpisz
#11
Jak walniemy pięścią w stół to mam amerykance walną jeszcze mocniej a my podkulimy ogon bo przecież nie będziemy im pyskowac
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis kapcie:
  • dziewczyna z naprzeciwka
Odpisz
#12
Dostrzegam, że siadają nam na głowy powoli. Do negocjacji z Żydami doszło jeszcze w Magdalence, później każdy prezydent łącznie z dudą zapalał chanuk. Większość polityków zakłada jarmułki aby oddać pokłon kluczowej nacji w Polsce i na świecie, każdy praktycznie ją miał kilka razy, nawet Tusk, Kaczyński czy biedroń. Nasze godło już teraz jest profanowane i podporządkowane Izraelowi.
   
Polin oznacza "tutaj spocznij" czyli Polska jest ziemią obiecaną

Żaden polityk nie chce się nawet sprzeciwiać woli Żydów, obrzucają się tylko nawzajem na pokaz, kto
spełni żydowskie roszczenia, kaczor mówi że KE - do niego nie mam zaufania ale Schetyna nie raz namawiał otwarcie do zapłaty Żydom, a teraz to on jest twarzą koalicji.
   

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Polin

Żydzi są najmądrzejszą nacją na świecie bo ich gry polityczne są niezrozumiałe i mają charakter religijny są wpisane w talmud i ludzie tego nie uznają. Są stworzeni po to by rządzić resztą. Prezydenci stanów przestrzegali przed Żydami, że obejmą władzę nad USA jeśli nie zostaną wydaleni. Nic nie zrobiono. Hitler najbardziej bał się Żydów i to ich uznawał za pierwszego rywala w wyścigu nad uzyskanem władzy absolutnej na swiecie. Przegrał. Państwo Izraela zostało utworzone po wojnie na piersi dawnej Palestyny.
Przejęcie totalne kraju zajęło im niewiele ponad pół wieku
   
Polska jest kolejna moim zdaniem ale zostanie przejęta pokojowo jako dłużnik i długo sprawa pozostanie niejasna.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Niered:
  • dziewczyna z naprzeciwka
Odpisz
#13
W imię wyboru większości (frekwencja ~50%), przypominam   :Stan - Uśmiecha się:.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis l1a1o1:
  • Ketina
Odpisz
#14
Cytat:Wiek XVI jest nazywany[1] złotym wiekiem dziejów Polski. W połowie tego wieku państwo polsko-litewskie obejmowało prawie 1 mln km² powierzchni i ok. 11 milionów mieszkańców, będąc jednym z największych (obok Rosji oraz Imperium Osmańskiego) państw Europy, potęgą polityczną, militarną i ekonomiczną, dostawcą drewna i produktów rolnych do zachodniej Europy. Transport towarów odbywał się Wisłą, eksportowane były przez Gdańsk, a dostarczały je rozrastające się folwarki pańszczyźniane. Rozwijało się także rzemiosło i handel, wzrastała liczba i wielkość miast.

Rozwój gospodarczy sprzyjał rozwojowi kultury, wyznaczanemu przez renesansowy humanizm i reformację. Polacy osiągnęli w nauce i sztuce poziom europejski. Działali wtedy: pisarze polityczni Andrzej Frycz Modrzewski, Piotr Skarga, poeci Jan Kochanowski, Łukasz Górnicki, Jan Dantyszek, Mikołaj Rej, który pierwszy porzucił łacinę na rzecz języka polskiego oraz Mikołaj Kopernik, który udowodnił prawdziwość heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego. Swoje miejsce w historii znalazł również Stańczyk, nadworny błazen króla Zygmunta I Starego. W budownictwie rozwinął się polski styl renesansowy. Jego najlepsze osiągnięcia to Kaplica Zygmuntowska na Wawelu i krużganki arkadowe wokół dziedzińca na Wawelu oraz attyki na mieszczańskich kamieniczkach w Kazimierzu Dolnym, Krakowie, Zamościu i wielu innych miastach.

Na arenie międzynarodowej Rzeczpospolita miała silną pozycję. Gdy w innych krajach europejskich rozwijał się absolutyzm, w Polsce tworzył się ustrój demokracji szlacheckiej. Panująca szlachta utożsamiała się z narodem, a pojęcie „Rzeczpospolita” oznaczało nie republikę, lecz monarchię parlamentarną szlacheckiej wspólnoty. Z praw stanowych najważniejsze były prawa nietykalności osobistej, nienaruszalności mienia, również wolności wyznania, ale tylko dla stanu szlacheckiego. Szlachta obejmowała 8–10% ludności, a składały się na nią: gołota – bez żadnej majętności, szlachta zagrodowa – pracująca na swych gospodarstwach, średnia – posiadająca do kilku, kilkunastu wsi, magnateria – z posiadłościami nawet kilkuset wsi, osiedli i miast.


Za panowania Zygmunta I Starego dotarły również do Rzeczypospolitej reformatorskie nauki Marcina Lutra i Jana Kalwina z zachodniej Europy. Już w latach dwudziestych luteranizm przyjęty został we Wrocławiu i Gdańsku, a kalwinizm stał się od połowy XVI w. popularny w kręgach szlachty w Małopolsce i na Litwie. Jednym z odłamów tego wyznania byli bracia polscy, których potocznie nazywano „arianami”. Ich głównym ośrodkiem religijnym i społecznym do 1638 r. było miasto Raków na Kielecczyźnie, gdzie posiadali drukarnie, gimnazjum i kilka zborów. Natomiast za Zygmunta II Augusta zawitała do Korony także kontrreformacja. Jej realizatorami stały się przede wszystkim nowo powstałe zakony jezuitów i zakładane przez nich liczne szkoły średnie (kolegia jezuickie), nawracające braci polskich z powrotem na katolicyzm.

Cytat:Tatarzy polscy – termin rozpowszechniony w okresie międzywojennym, określający Tatarów mieszkających na dawnych terenach Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dawniej nazywani również Tatarami litewskimi, co nie jest sprzeczne, gdyż Litwa i Polska stanowiły kulturowo jedną całość, było to więc określenie synonimiczne

Otrzymywane przez Tatarów hospodarskich, czyli pochodzących z arystokracji tatarskiej, liczne przywileje zapewniły im zachowanie pewnej autonomii i muzułmańskiej religii, rody (np. Glińscy, Szyryńscy, Barancewicze) otrzymywały herby i nadania ziemskie w zamian za służbę wojskową. Wraz ze starszyzną przybywali na Litwę tzw. Tatarzy-kozacy nie należący do rodów arystokratycznych, którzy parali się rolnictwem. Obie grupy otrzymały przywileje od Zygmunta II Augusta w latach 1561 i 1568, Stefana Batorego w 1576 roku, Zygmunta III Wazy w 1609 roku i Władysława IV w 1634 roku.


W II połowie XVII i XVIII wieku szlachta tatarska w znacznym stopniu się spolonizowała, zaś Tatarzy w miastach ulegli wpływom białoruskim. W 1673 roku, z powodu negowania ich szlachectwa, część Tatarów polsko-litewskich przeszła na stronę armii sułtanaMehmeda IV, jednak wkrótce większość z nich wróciła na stronę polsko-litewską. W wyniku postanowień rozejmu w Żurawnie lipkowie mieli wrócić pod panowanie tureckie. Osiedli w pobliżu Kamieńca Podolskiego, posiłkując załogę turecką przeciw Polsce[1].
Cytat:Józef Piłsudski i Roman Dmowski to dwie kluczowe postaci, które w powszechnej świadomości kształtowały byt młodego państwa polskiego u progu niepodległości w 1918 roku. Jednak ich działalność rozpoczęła się dużo wcześniej. Można powiedzieć, że od końca XIX wieku stopniowo zdobywali coraz większe wpływy w swoich partiach (Polska Partia Socjalistyczna- PPS i Liga Polska, później Liga Narodowa), aby w końcu osiągnąć pozycje pozwalającą na decydowanie o losach kraju. Z tego faktu wynikają też różnice w drodze do uzyskania niezależności (tzw. spór orientacyjny) oraz wizje młodego państwa. Pierwszy z „ojców niepodległości” był autorem idei federacyjnej, a drugi inkorporacyjnej (narodowej). Moim celem w tej pracy będzie kolejno wykazanie przyczyn wykreowania takich koncepcji, omówienie ich, przedstawienie różnic między nimi oraz pokazanie jak w rzeczywistości zostały zrealizowane. Postaram się też udowodnić, że obie nie miały szans całkowitego powodzenia, ale ich autorzy mimo osobistych niechęci znacząco przyczynili się do odzyskania niepodległości.

Koncepcja opracowana przez komendanta Piłsudskiego zakładała, że młode państwo połączy się federacją z Litwą, Ukrainą i Białorusią. Była to poniekąd kontynuacja tzw. planu prometejskiego, zakładającego osłabienie państwa rosyjskiego poprzez odłączenie od niego zachodnich ziem, z których miały powstać niepodległe państwa. W dłuższej perspektywie Józef Piłsudski planował utworzenie tzw. Międzymorza, czyli federacji państw sięgającej od Morza Bałtyckiego aż po Morze Czarne. Przeszkodą w tym były aspiracje narodowościowe, które posiadały narody zamieszkujące dawne ziemie zabrane. Litwini nie wierzyli w równoprawną umowę z Polską, ponadto obawiali się powrotu rządów szlacheckich oraz zmuszenia do przyjęcia religii katolickiej, z czym bez wątpienia większość kojarzyła Polaków. Ukraińcy i Białorusini również nie kwapili się do zawierania jakichkolwiek sojuszy z naszym krajem. Jednak okazja do zrealizowania planów Piłsudskiego okazała się wojna 1919-1920 z bolszewicką Rosją, a jako głównodowodzący wojskiem pomysłodawca idei federacyjnej mógł próbować wcielić swoje koncepcje w życie. Można było liczyć, że mimo podziałów, państwa leżące przy wschodniej granicy będą chciały się porozumieć i walczyć u boku Polski ze wspólnym wrogiem Rzeczywiście- ataman Petrula reprezentant Ukraińskiej Republiki Ludowej, podpisał 21 kwietnia 1920 roku sojusz z Piłsudskim, jednak społeczeństwo ukraińskie nie zaakceptowało tego faktu. Podczas zawieszenia działań wojennych zimą 1920 roku bolszewicy prowadzili rozmowy z przedstawicielami rządu polskiego, jednak nie doszło do porozumienia. Odrzucił je komendant Piłsudski, według Andrzeja Ajnenkiela dlatego, że gdyby je przyjął nie miałby możliwości realizacji idei federacyjnej, a przez to cierpiał naród i ginęli polscy obywatele. Jednakże nie zgadzam się z tak krytyczną oceną postępowania Piłsudskiego. Faktem jest, że od samego początku istnienia państwa polskiego w 1918 roku komendant dążył do wojny z Rosją , ponieważ była nieunikniona, a to państwo stanowiło największe niebezpieczeństwo w drodze do uzyskania pełnej suwerenności. Zawieszenie działań pozwoliłoby odbudować siły Kraju Rad, przygotować nowe strategie ataku oraz zorganizować silniejszy opór działań rządu wśród mas robotniczych. Cel takiej polityki naczelnika nie został do końca osiągnięty, choć Polska utrzymała swoją niezależność to plany państwa federacyjnego legły w gruzach.


Natomiast początki drugiej omawianej przeze mnie postaci, mimo, że nastąpiły mniej więcej w tym samym czasie, to były związane z Ligą Narodową, której wyrazicielem ideowym w Królestwie Polskim było Stronnictwo Narodowo- Demokratyczne (endecja). Zasadnicza zmiana (przejście na pozycje ugodowe) miało miejsce również podczas rewolucji 1905 roku. W tym czasie przedstawiciele partii popierali koncepcje utworzenia autonomicznej Polski przy boku państwa rosyjskiego, stanowczo przeciwstawiając się ruchowi rewolucyjnemu. Sądzili, że jest oznaką anarchii oraz osłabia Rosję przed nadchodzącym konfliktem. Drugim wrogiem dla narodowców byli Żydzi, uważani zarówno przez stronę rosyjską jak i polską za czynnik sprzyjający rusyfikacji. Po wybuchu I wojny światowej członkowie endecji wraz z Dmowskim rozpoczęli działalność dyplomatyczną. W tej sposób przyczynili się do powołania w 1917 roku Amii Polskiej we Francji (w odpowiedzi na akt 5 listopada (1916) wydany przez cesarzu Austro- Węgier i Niemiec) oraz Komitetu Narodowego Polskiego (KNP), na którego czele stał Roman Dmowski. Państwa Ententy uznały go za oficjalne przedstawicielstwo państwa polskiego. Po zakończeniu wojny Dmowski wrócił do Polski i został wydelegowany wraz z Ignacym Paderewskim na przedstawiciela na konferencji pokojowej w Paryżu (1919-1920), gdzie próbował realizować swoją koncepcje państwa.

Zasadniczo zakładała ona inkorporacje ziem etnicznie polskich do II Rzeczpospolitej oraz budowę państwa z jak najmniejszą ilością mniejszości narodowych, które mogłyby przeszkadzać w zjednoczeniu, dążyć do uzyskania autonomii czy niezależności. Ten pomysł też nie miał szans całkowitego powodzenia, ponieważ biorąc pod uwagę brak państwa polskiego na mapie przez ponad 100 lat oraz granice wywalczone zbrojnie, nie dało się utworzyć państwa narodowego. Choć po wojnie polsko- bolszewickiej została zrealizowana bardziej idea Dmowskiego niż Piłsudskiego.


Bez wątpienia autorzy koncepcji inkorporacyjnej i federacyjnej byli politykami wybitnymi, którzy mimo, że osobiście nie darzyli się sympatią to potrafili zjednoczyć działania w chwili próby, aby uzyskać jeden cel- niepodległość. Choć wybrali inne drogi do odbudowy niepodległego państwa polskiego to „Dmowski dał nam sympatię Ententy, pomoc wojskową i pieniężną, wywalczył nam granice zachodnie. Konsekwencje polityki Piłsudskiego dały nam istnienie w Warszawie POW i pośrednio Polskiej Siły Zbrojnej.” Ich wizje powojennej Rzeczpospolitej wyrosły z programów partii politycznych, w których działali. Nic więc dziwnego, że były ze sobą zbieżne, ale żadna z nich nie została całkowicie zrealizowana, ponieważ Józef Piłsudski i Roman Dmowski nie wzięli pod uwagę aspiracji niepodległościowych państewek wschodnich oraz sytuacji na ziemiach polskich po wielu latach zaborów. Jedno natomiast jest pewne, nie byłoby niepodległości bez działań obydwu polityków, a sytuacja międzynarodowa, która powstała w trakcie I wojny światowej została przez nich wykorzystana perfekcyjnie, choć w celu realizacji różnych pomysłów.Jak widać, Polska wynosiła się na wyżyny kulturowe i niepodległościowe wtedy, kiedy brała pod uwagę dobro wspólne, kompromis oraz uszanowanie mniejszości etnicznych. Chcąc nie chcąc ideologie są idealne jedynie napisane i zamknięte w książce. Wychodząc poza nie ulegają zniekształceniu, dlatego komunizm nigdy się nie udał a państwo islamskie i wieczny pokój jest utopią nie do zrealizowania.

Nie można utożsamiać działań politycznych czy wojennych z grupami etnicznymi czy wyznaniowymi. Jakikolwiek uogólniony atak na daną grupę po pierwsze nie rozwiązuje problemu, po drugie jest brany za przejaw agresji i wzmaga nacjonalistyczne nastroje mniejszości, co powoduje ataki terrorystyczne i nagonkę na kraj.

Dialekt, kompromis oraz obciążenie ludności z niepotrzebnego upolitycznienia oraz biurokracji jest głównym czynnikiem dobrobytu oraz pokoju wewnętrznego.

Doklejanie do zdjęć osób symbolów aby ich ośmieszyć jest propagandowe i nie ma nic wspólnego z retoryką. Jeżeli uważasz działania Schetyny za antypolskie masz prawo wysłać go na rozprawę sądową i jeśli zbierzesz wystarczającą ilość dowodów to wygrasz tę sprawę.
Taki argument jak to, że ktoś jest głupi bo mu ktoś rogi pokazał na zdjęciu klasowym.

Godło Polski wyglądać tak nie będzie za rok. Kolejna propagandowa sztuczka, która ma na celu w sumie nie wiem co, jedynie wzbudzanie nienawiści.

Państwo Izrael ma prawo rozpoczynać dyskusję o roszczeniach tak samo jak Polacy mają prawo dyskutować z Niemcami, co rozpoczęła już Grecja. To od nas zależy czy podejdziemy do tego normalnie czy będziemy wykrzykiwać się nawzajem o zdradę narodu.

A Informacje+Zdjęcia nacechowane prześmiewczo bardziej przypomina jakiś portal paranormalny. Ty nie masz przekonywać ludzi o Twoich poglądach tylko ludzi niezdecydowanych, niepewnych i nie zaznajomionych z tematem.
Odpisz
#15
Skąd pochodzi ta wypowiedź Schetyny o zwrocie majątku żydowskiego? Nie mogę się doszukać pierwotnego źródła.
Nigdy o niej nie słyszałem i jestem ciekawy. Mam średnie a może nawet małe zaufanie do wiedzy z memów. Tam się zdarzają nie raz konkretne kłamstwa oraz mocne manipulacje więc wole zapytać i sprawdzić.
Żeby nie było w gotowość do wypłacenia dużych sum z tytułu restytucji mienia przez obecnie rządzących to też dość średnio wierze. Chociaż są tutaj pewne poszlaki, na przykład w postaci tej notki ujawnionej przez Michalkiewicza, jednak też nie mam pełnej pewności co do jej autentyczności. Sa też inne poszlaki ale akurat teraz nie chce się na ich temat rozpisywać. To tak abstrahując od tego że w okresie od mniej więcej końca kwietnia do końca maja codziennie jakiś mniej lub bardziej ważny polityk PISu od tych w rządzie po partyjnych mówił że nie ma mowy o zapłaceniu bezprawnych odszkodowań za mienie bezspadkowe, właściwie jeden przez drugiego, w niektóre dni nawet po kilku dziennie. W sumie teraz też to deklarują tyle że z mniejszą częstotliwością.
Odpisz
#16
Każdemu kto jeszcze nie widział, bardzo polecam
Dłuższy film, pokazujący jak żydzi poddawani są praniu mózgu, przez które nienawidzą całego świata i zawsze widzą się jako ofiarę

Odpisz
#17
Ostatni raz sobie pozwolę cokolwiek napisać.

Paradoks radykalizmu polega na tym, że radykalna lewica oraz radykalna prawica wykazują podobne działania i tok myślenia wobec siebie.

Mimo tego nienawidzą siebie nawzajem i gloryfikują swoje cechy obnażając cechy przeciwnika.

Wątek jest o antypoloniźmie w Izraelu a ja tutaj widzę Antysemityzm w Polsce.
Odpisz
#18
Cytat:Skąd pochodzi ta wypowiedź Schetyny o zwrocie majątku żydowskiego? Nie mogę się doszukać pierwotnego źródła.

Cytat z Tok fm
https://forumemjot.wordpress.com/2014/10...pod-polin/

Cytat:Jak widać, Polska wynosiła się na wyżyny kulturowe i niepodległościowe wtedy, kiedy brała pod uwagę dobro wspólne, kompromis oraz uszanowanie mniejszości etnicznych
cytaty pod tezę, w sumie to lanie wody bo jak to się ma do rozbiorow Polski, czy przez 128 lat mniejszości etniczne wyemigrowaly, żebyśmy zobaczyli jak to bez nich sobie poradzimy?   :Stan - Zastanawia się: Później wróciły i nas poklepały z uśmiechem po plecach? Bo Polacy nie przelewali krwi za swój kraj tylko mniejszości

Gdzie byli Żydzi
https://marucha.wordpress.com/2012/06/14...or-polski/
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Niered:
  • dziewczyna z naprzeciwka
Odpisz
#19
Rozbiory Polski były czynnikiem geopolityki tamtych czasów, które przy dzisiejszych czasach globalizacji, wolnych granic w Europie, uzależnienia gospodarek między sobą oraz możliwości założenia firmy poza granicami kraju nie występuje

Występowania zła w przeszłości nie jest argumentem za byciem złym teraz. Odpowiadasz sam za siebie a nie za swoich przodków.

Zbrojne zajmowanie terytorium jest teraz zakazane, za co rząd Izraela powinien odpowiedzieć przed światowym sądownictwem.
Odpisz
#20
Sad 
Występuje na innych zasadach.
https://forumemjot.wordpress.com/2015/10...or-polski/

Światowe sądownictwo jest zależne od banku światowego, bez pieniędzy sędziowie siedzieliby w stodołach. Bank światowy nie kontroluje tylko Iranu i Korei Północnej podobno. Tylko oni mogli by wymierzyć Żydom sprawiedliwość, bo sami Izraelici dostali i ciągle dostają kasę od banku światowego na co chcą.
Odpisz
#21
Temat dotyczy semityzmu a nie syjonizmu. Nie są to te same grupy. Nie wypowiadam się na temat NWO bo ani nie jestem illuminatą ani reptilianinem
Odpisz
#22
Temat dotyczy Izraela i podejścia do Polski. Wierzę w istnienie dobrych semitow ale syjonista zawsze będzie dążył, żeby być ponad nim i całą resztą. Światem dalej rządzi bomba atomowa i układy a nie samarytanie
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Niered:
  • dziewczyna z naprzeciwka
Odpisz
#23
W piecach nie ginęła finansera tylko male dzieci nie mające nic poza zyciem

teraz byloby podobnie

Nie neguje walki o interes narodowy tylko sposób na to. To oczywiste że nie mogę oddać tego co najpierw spalili naziści a potem zagrabili komuniści.

Większość ludności semickiej jest biedna tak jak większość ludzi w każdym kraju i nie ma jakiejkolwiek korzyści z działań wojennych. Walczicie z systemem a nie wynikiem systemu, którym są ludzie

Mówienie że każdy semita ma wyprany mózg jest niedopuszczalne

To jest wojna między kastą bogatych i niewolników a nie międzynarodowa, międzyetniczna albo międzyreligijna jak próbuje się wmówić.

Jak nic nie możesz sprzeciwdziałać na wojnę atomową to żyj w zgodzie z sumieniem i dobrem zwykłych ludzi. Nie jesteś środkiem świata i będzie żył bez Ciebie ale jesteś środkiem własnej świadomości a póki co to wojna toczy się w naszym umyśle.
Odpisz
#24
Finansjery nikt nie ruszy nigdy, oni pobuduja sobie schrony i kazą innym się mordować nawzajem

Syjonisci finansowali Hitlera

Cytat:Według rozpowszechnionej wśród syjonistów wykładni europejscy Żydzi zginęli właśnie dlatego, że odrzucali syjonizm i budowę państwa Izrael. Nie skorzystali z okazji ucieczki, gdy była ona możliwa. Tym, którzy ocaleli, oczywiście pomagano, ale jednocześnie, według tego, co pisze Tom Segev w książce "Siódmy milion", mówiono na nich "mydło", nawiązując do popularnego mitu o masowym wytwarzaniu przez III Rzeszę mydła z ludzkiego tłuszczu. To określenie pokazywało poziom pogardy, okazywanej im za słabość i brak woli walki, jaką mieli rzekomo okazać w obliczu Zagłady.
Syjonizm rządzi światem i nie ma wiele wspólnego z Żydami, więcej z Izraelem. Tak samo izrael nie musi mieć związku z Żydami, bo to państwo z osobną historią ale podpina się pod historię Żydów, kiedy ma w tym interes.
Podobnie roszczenia żydowskie trafia do finansjery nie semitow.

Od 7 minuty

https://m.facebook.com/story.php?story_f...6857719523
Odpisz
#25
Też jestem antysyjonistą, to oczywiste jak to że jestem antyfaszystą

Pamiętaj przypowieść o ukrzyżowaniu Jezusa.

Ilu ludzi na placu krzyczało za uwolnieniem Barabasza (był zły ale wpływowy) a ilu za Jezusem Chrystusem?

Nawet jak ktoś nie wierzy to warto brać przykład   :Stan - Uśmiecha się:


W interpretacji Josepha Ratzingera Barabasz stwarzał wrażenie sobowtóra Jezusa, który na inny sposób wysuwa te same roszczenia – dlatego lud zapytywany przez Piłata właściwie dokonywał wyboru pomiędzy dwoma mesjaszami[1].

Pamiętaj że ludzie w Izraelu z tak niedawną przeszłością jaką mieli oraz ulokowaniem ich między każdym z naturalnych wrogów też nie mają łatwo. Jak jest źle to się w radykalizm częściej popada. Warto pamiętać przed nadchodzącym kryzysem gospodarczym a bieda nie zeżarła nam jeszcze połączeń racjonalnego myślenia XD.

Tak poza tym to ja już bym chyba wolał ponownie zaprosić ich do siebie i narzekać niż czekać na rozlew krwi

https://www.youtube.com/watch?v=4pKMV6e5kEo
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.