PhobiaSocialis.pl

Pełna wersja: Lek na chorobę wirusową, który pomaga na fobię społeczną i ogólne samopoczucie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od jakiegos czasu przyjmuje lek przepisany przez lekarza o nazwie efferalgan codeine czy coś takiego bo mam chore gardlo i przyjmuje tez antybiotyki. Wedlug mnie bardzo dobrze znosi kaszel ale przy okazji zauwazylam ze likwiduje objawy mojej fobii i ogolnie dobrze wplywa  na moje samopoczucie, humor i koncentrację. Czy to mozliwe ze lek na chorobe wirusowa moze tak dzialac?
ma kodeine wiec cos jest na rzeczy ;-)
heh, paracetamol z kodeiną. nie polecam tego długotrwale stosować, można się uzależnić, a paracetamol rozwali Ci wątrobę.
poza tym, jak Twoja choroba trochę trwa, a kaszel zaczyna chociaż być lekko mokry, to branie leku p/kaszlowego jest przeciwwskazane, bo utrudnia usunięcie wydzieliny z dróg oddechowych, która jest bardzo dobrą pożywką dla bakterii i zakażenie może zająć płuca.
Wszystko zależy od dawki. Złudne uczucie znoszenia fobii to krótkotrwały efekt spowodowany działaniem kodeiny, która jakby nie patrzeć, jest pochodną morfiny. Brać stricte wg zaleceń lekarza, w przeciwnym wypadku gwarantowane uzależnienie i/lub rozwalona wątroba.
Koda ::Stan - Uśmiecha się - Szeroko:  swoją drogą możesz mieć bardziej "wydolny" metabolizm via CYP2D6 (demetylacja do morfiny), bo pewnie więcej jak 2 na raz tabletek nie rozpuszczasz (bo 3 to juz trochę za dużo - paracetamol i wątroba się kłania). Ogólnie opioidy w niedużych/średnich dawkach poprawiaj funkcjonowanie lepiej, szybciej i skuteczniej, niż wszystkie antydepresanty razem wzięte. Niestety jak było już wspomniane - uzależniają,.
Opio są zdradliwe.
Jeśli już coś w temacie, to można poczytać o pochodnych adamantanu. Wśród nich amantadyna jest lekiem przeciwwirusowym i przeciwparkinsonowym o potencjalnym działaniu psychostymulującym.
Jest agonistą receptora sigma, to jest w ogóle ciekawy temat.

Wśród pochodnych adamantanu jest też bromantan. On już jest/był naprawdę wykorzystywany w Rosji jako lek przeciw zmęczeniu i przeciwlękowy zarazem (антиастеническое средство).

Interesujące jest to, że jest koncepcja, że tzw. zespół przewlekłego zmęczenia może mieć podłoże wirusowe (dalej idąc, nawet sama depresja).

Te informacje to raczej ciekawostki do poczytania niż wskazówki lecznicze. :Stan - Uśmiecha się:
Chyba zadne uzlaeznienie nie nastapi. Rzygam juz tym wszystkim. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.