Ataki paniki  - Kołatanie Serca
#1
Witam, prawie zawsze, ale nie jest to regułą, gdy wiem, że gdzieś mam iść np na rozmowę o pracę, do pracy, do banku, w jakieś nowe miejsce, to mam kołatanie serca, czyli dość szybko ono bije w granicach 110-130 uderzeń na minutę. Te kołatanie apogeum osiąga, gdy już np wchodzę do pokoju, gdzie jest rozmowa o pracę, czy do szatni w pracy lub idę już do biurka gdzie siedzi pani np w banku/urzędzie, a następnie puls opada. Byłem u kardiologa i mówił, że to tachykardia zatokowa, i nie jest to groźne oraz przepisał mi najmniejszą dawkę beta blokeru, ale nie biorę tego. Mi to bardzo przeszkadza, czy ktoś ma podobną sytuację i jak sobie z nią radzicie?
Odpisz
#2
Miałet to gówno i też dostałem beta bloker - propranolol. Pomaga mi ten lek i zmniejssza prawdopodobieństwo wystąpienia ataku paniki.u
Odpisz
#3
(21 Mar 2018, Śro 7:32)Phobos napisał(a): Miałet to gówno i też dostałem beta bloker - propranolol. Pomaga mi ten lek i zmniejssza prawdopodobieństwo wystąpienia ataku paniki
Ja dostalem najmniejsza dawke doraźnie, ale nie wiem czy jest sens się truć tym.
Odpisz
#4
Nie otrujesz się tym lekiem jest raczej słaby ale pomaga, również pomaga na erytrofobię. Ja swego czasu brałem dosyć spore dawki ponad 160mg/dobę teraz biorę doraźnie żeby nie spalić buraka albo nie dostać jakiego ataku paniki.
Odpisz
#5
a czy są jakieś skutki uboczne stosowania tego leku typu otępienie lub coś podobnego? mam te same objawy i też mi go przepisali ładny kawał czasu temu, ale leży sobie na półce..   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:
Odpisz
#6
Ja odczuwałem kołatanie serca jako mocne pojedyncze uderzenie serca, potem tak jakby serce zadrgało. Nie wiem jak to opisać - takie uczucie, jakby serce zgubiło rytm i zrobiło reset.

Potem miałem pewien incydent kardiologiczny - dostałem właśnie propranolol, ale też 10 mg tabletka doraźnie oraz skierowanie do kardiologa. Kardiolog potem powiedział, że niemożliwe, żeby ten lek na mnie wpływał, bo "taka dawka nic nie daje"   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:

@xxsandy @dernesox Wydaje mi się, że już po dawce 2 tabletki (20mg) w odstępie kilku godzin, która chyba jest bardzo mała, miałem mniejsze objawy fizyczne lęku. Brałem tylko jak miała być fobiczna sytuacja, w której mi wzrasta puls i serce ma wyskoczyć. Przy takiej dawce nie miałem żadnych skutków ubocznych. Także jak lekarz zapisał, to myślę, że śmiało można spróbować małą dawkę przed ciężką sytuacją.

Jedyne co wyczytałem, to że zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen, więc być może przy uprawianiu sportu zmniejsza lekko wydajność (?). No ale to moje własne przemyślenia i myślę, że przy 1-2 tabletki to raczej nie ma wpływu, chyba, że startujecie w igrzyskach olimpijskich   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.