- Autyzm schizofreniczny
#1
Cytat:Autyzm schizofreniczny jest uważany za objaw osiowy schizofrenii. Polega na wycofaniu się z kontaktów z innymi ludźmi, zamknięciu w sobie, życiu w świecie wewnętrznym naznaczonym pustką. Objawy te medycznie nie mają nic wspólnego ze spektrum autystycznym. Także urojenia w tej chorobie nie mają nic wspólnego z autyzmem w jakiejkolwiek postaci i są odrębną grupą objawów.
no i pasuje do mnie oczywiście :?

Cytat:Schizofreniczny autyzm, będący reakcją człowieka na nierozwiązywalną z jego punktu widzenia sytuację, w początkach choroby pełni funkcję obronną i do pewnego stopnia kompensacyjną ponieważ niemożność zaspokojenia potrzeb za pomocą środków realnych kompensowana jest bogatą grą fantazji (Kępiński). Jednakże ten charakter obronny i kompensacyjny może mieć autyzm jedynie do pewnego czasu, ponieważ aktywność psychiczna- podobnie jak pozostałe czynności organizmu- nie może utrzymywać się sama z siebie. Dla jej utrzymania potrzebne są bodźce z zewnątrz, warunkujące dynamikę procesów psychicznych. Jeżeli tych bodźców brak, dochodzi do dezorganizacji czynności psychicznych i do zmian w sferze uczuć, co objawia się apatią, utratą zainteresowania i brakiem uczuciowego rezonansu towarzyszącego percepcji otaczającego środowiska oraz malejącą potrzebą kontaktu, a nawet negacją kontaktów z otoczeniem.
Odpisz
#2
post usunięty przez autora
Don't worry, be happy
In every life we have some trouble
When you worry you make it double
Don't worry, be happy
Odpisz
#3
Od stawiania diagnoz jest lekarz specjalista. Nie zrobi tego też tak od razu... (dokładne, właściwie zdiagnozowania pacjenta nie jest takie łatwe).
[Obrazek: bgz24n.gif][Obrazek: cutehamster.gif]
Odpisz
#4
Cytat:Sam mógłbym przypisać sobie większość z chorób, no i co ?
Między innymi to, że fobia społeczna to tylko część Twoich problemów

Cytat:A czy choroby psychiczne są nieuleczalne i prowadzą do śmierci?
bywają nieuleczalne, a jak to sam napisałeś chorego aż korci żeby skoczyć czasami, więc często prowadzą do śmierci tak na "zdrowy :? " chłopski rozum    :Uśmiecha się:

Cytat:Od stawiania diagnoz jest lekarz specjalista. Nie zrobi tego też tak od razu... (dokładne, właściwie zdiagnozowania pacjenta nie jest takie łatwe).
czasami samo-diagnoza bywa trafniejsza niż diagnoza niejednego specjalisty, w końcu sam znasz siebie najlepiej prawdopodobnie, nie twierdze, że jest tak w moim przypadku
Odpisz
#5
O, cholera :shock: Wydaje mi się, że to też może mnie dotyczyć. A myślałem, że gorzej być nie może, a tu prosze [Obrazek: bezradny.gif]
Odpisz
#6
fhfhfg
Odpisz
#7
Czytając podręczniki psychiatrii wynajdziecie sobie co najmniej jedną przypadłość. Od diagnozowania są lekarze. Oni też wiedzą w jaki sposób mają prowadzić wywiad. Dajcie im szansę a będzie mniej hipochondrii.  :Stare - Uśmiecha się i puszcza oko:
Odpisz
#8
Cytat:Od diagnozowania są lekarze. Oni też wiedzą w jaki sposób mają prowadzić wywiad.

Absolutnie się nie zgadzam.
Owszem, zdarza się niekiedy przysłowiowy "Doktor House" wśród psychiatrów (i innych konowałów). Reszta chce się jak najszybciej pozbyć problemu.
Psychiatrzy lubują się w przepisywaniu prochów, najlepiej takich, do których zostali odpowiednio zachęceni. Na wnikliwe wywiady najczęściej nie mają czasu ni chęci. Nawet prywatnie.

Jakiś tam poziom inteligencji i pewne oczytanie/obycie/oswojenie z tematyką psychiatryczną/kontakt z kimś chorym/wyobraźnia mogą pozwolić świetnie manipulować psychiatrą - udawać bądź ukrywać objawy    :Uśmiecha się: Przerabiałam to w pewnym stopniu.

Mówię o wizycie, nie o pobycie w szpitalu na obserwacji, tam symulacja jest nieco trudniejsza.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.