Ankieta: Badania kontrolne - krew, mocz - robicie?
Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie.
tak
100.00%
3 100.00%
nie
0%
0 0%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

 - Badania kontrolne - krew, mocz - robicie?
#1
Nawet zdrowy człowiek nie przyjmujący na stałe leków (niewielu już chyba zostało) powinien robić sobie badania kontrolne. Niestety, gdy wszystko wydaje się w naszym ciele funkcjonować prawidłowo zapominamy o nich. Często też z wyboru, ze strachu przed rozpoznaniem choroby, by nie ciążyła nam na psychice. Ale wracając do tematu:

Robicie sobie regularnie badania kontrolne? Robiliście po dłuższym przyjmowaniu leków, szczególnie tych na nasze fobie, depresje i inne problemy natury psychicznej?

Jak wiadomo leki te mają wiele skutków ubocznych. Nie u każdego da się zdiagnozować te same, ale ryzyko jest duże. Co mnie skłoniło do tego małego manifestu na rzecz badań... Ostatnio zrobiłem sobie po latach badanie krwi z próbami wątrobowymi. Z ciekawości. Jedyne leki jakie stale biorę to mianserina i fluoksetyna - od 8 miesięcy. I o ile sam skład krwi jest w normie, o tyle próby wątrobowe kilkukrotnie ją przekroczyły. Lekarz nazwał te wyniki rezultatami nałogowych alkoholików. A ja alkoholu od lat (nawet w sylwestra i inne 'okazje') w ustach nie miałem. W drugiej kolejności padło podejrzenie na mianseryne, której jednym ze skutków ubocznych jest zaburzenie pracy wątroby. I to zapewne to. Ale aż tak znaczne zmiany zaskoczyły wszystkich. Niedługo jadę na konsultację w sprawie zmiany leku. Zrobiłbym sobie kuku zostając przy tym, choć szkoda, bo działał raczej tak jak chciałem.Nie znalazłem podobnego tematu w wyszukajce, postanowiłem więc założyć nowy (w razie dublowania proszę o przesunięcie postu, dziękuję   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:)

Dzięki Michał za podpowiedź, kompletnie zapomniałem o ankiecie
Odpisz
#2
Mogę Ci dorobić (a może Ty nawet jeszcze możesz) ankietę (tak/nie).

Nie.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Badania / Neurolog LaFayette 6 3 787 07 Lis 2017, Wto 11:36
Ostatni post: paranormal987


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.