- Badanie somatyczne
#1
Napisałam do psychologa "online". Wcześniej już opisywałam swój przypadek http://phobiasocialis.pl/forapl_redirect...,4-50.html (w 2 połowie strony). Psycholożka ta w odpowiedzi napisała tak: Witam ciebie Izo. To co napisałaś o sobie wskazuje na problemy natury psychosomatycznej,to znaczy, że Twoja psychika silnie wpływa na reakcje ciała. Faktycznie wizyta u psychologa by się tobie przydała, jednak sugeruję byś wcześniej wykonała wszelkie badania somatyczne, na które skieruje ciebie lekarz rodzinny. Czasami zła praca jakiegoś organu, niedobór witamin czy mikroelementów... zakłócają pracę organizmu. Nie radzę samemu decydować o stosowaniu witamin etc. bo ich nadmiar także jest szkodliwy. Zatem proponuję wizytę u lekarza, a o jej wyniku napisz do mnie i zastanowimy się wtedy nad twoim problemem. Pozdrawiam - psycholog.

Co to są te badania somatyczne? Do czego one są potrzebne bo nie do końca to rozumiem??

Jeżeli to troche nie w tym wątku to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
Odpisz
#2
Chodzi o to, żeby wykluczyć realne powody, czyli że z jakimś organem wewnętrznym jest coś nie tak. jak to wykluczysz, to pozostanie tylko to, że to Twoja psychika płata figle i podnosi fałszywy alarm, że coś dolega (ból o tym informuje), a tak na prawdę wszystko masz zdrowe. Czyli są to wszelkie badania, takie jak m. in. morfologia, RTG etc.
Odpisz
#3
pierwszy raz słyszę termin "badania somatyczne". Owszem, jeśli coś dolega, np ból ucha, to robi się wizytę u laryngologa i gdy on nie stwierdzi naocznie nic złego, to wtedy kieruje na szczegółówe badania, np rezonans magnetyczny tej okolicy, itp, ale to są konkretne badania, a nie jakieś somatyczne, co nie zmienia sedna sprawy; może dopytaj Izu jakie pani doktor ma badania na myśli albo swojego rodzinnego zapytaj, ale znając rodzinnych, to oni często sa jeszcze bardziej tępi od specjalistów /choć to może akurat tak ma być/.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Badanie EEG nord 3 2 031 25 Gru 2010, Sob 20:49
Ostatni post: frezja


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.