- Benzodiazepiny (afobam, xanax, zomiren) - Opinie
#1
Benzodiazepiny, benzodwuazepiny - grupa leków o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, nasennym przeciwdrgawkowym, miorelaksacyjnym i amnestycznym. Naśladują one prawdopodobnie działanie naturalnie występujących związków w ośrodkowym układzie nerwowym tzw. endozepin.


Nazwy handlowe Alprazolamu w Polsce:

NEUROL 1,0 tbl. 1 mg x 30 ~ 31.13 zł
ALPROX tbl.0,5mg x 30 ~ 13.76 zł
ZOMIREN tbl. 0,5mg x 30 ~ 9.48 zł
XANAX SR tbl. 1mg x 30 ~ 40.87 zł
AFOBAM tbl. 0.50mg x 30 ~ 19.72 zł
NEUROL 1,0 tbl. 1 mg x 30 ~ 31.13 zł
ALPRAZOMERCK tbl. 1.0mg x 30 ~ 26.63 zł

Wszystkie cenny podane na recepte bez 'P' !!


Są to leki generyczne czyli maja taki sam skład, w tym przypadku Alprazolam. Jesli lekarz wypisze nam np drogi Afobam, nalezy w aptece poprosic o tanszy odpowiednik np Zomiren.


Nazwy handlowe Diazepamu w Polsce:

RELANIUM tbl. 5mg x 20 ~ 6.64 zł
NEORELIUM tbl.powl. 5mg x 20 ~ 6.52 zł

Są to leki generyczne czyli maja taki sam skład, w tym przypadku Diazepam.


Nazwy handlowe Clonazepamu w Polsce:

RIVOTRIL tbl. 0.5mg x 50 ~ 8.7 zł
CLONAZEPAMUM tbl. 0.5mg x 30 ~ 3.72 zł

Preparaty z wykazów leków wydawanych w chorobach przewlekłych bezpłatnie.
Mechanizm działania

Działanie benzodiazepin polega na łączeniu się z receptorem benzodiazepinowym (BDZ), który jest częścią większego kompleksu receptorowego, zwanego receptorem GABA-ergicznym. Stymulacja receptorów BDZ powoduje zwiększenie powinowactwa GABA do receptora GABA-ergicznego i zwiększenie stymulacji tego receptora. Receptory GABA-ergiczne są związane z kanałem chlorkowym i ich pobudzenie powoduje napływ jonów Cl- do komórki i jej hiperpolaryzację. Procesy te prowadzą do zmniejszenia pobudliwości neuronów i zahamowania przewodzenia impulsów, co objawia się działaniem uspokajającym i nasennym.

Poszczególne leki z tej grupy różnią sie powinowactwem do receptora BDZ, czasem i siłą oraz profilem. Wśród benzodiazepin można wyróżnić leki o bardziej zaznaczonym charakterze nasennym (flunitrazepam, nitrazepam, estazolam) lub o silniejszym działaniu przeciwlękowym (medazepam, prazepam, alprazolam).

Benzodiazepiny są pozbawione wielu wad leków uspokajająco-nasennych poprzedniej generacji (np. barbituranów, praktycznie wycofanych już z użycia w Polsce) - są przede wszystkim mniej toksyczne i bezpieczniejsze, m.in. dzięki specyficznej odtrutce, jaką jest imidazobenzodiazepina (flumazenil), która jest konkurencyjnym antagonistą receptora benzodiazepinowego. Odwraca szybko (w ciągu 30-60 s) działanie pochodnych benzodiazepiny, co ułatwia leczenie w przypadkach przedawkowania.

Systematyczne zażywanie benzodiazepin prowadzi do silnego uzależnienia psychicznego i fizycznego. W niektórych przypadkach nagłego odstawienia może dojść do drgawek, a nawet śmierci. Benzodiazepiny nie powinny być stosowane u osób w wieku podeszłym, ponieważ obniżają sprawność psychomotoryczną, co objawia się zwiększoną częstością upadków, pogorszeniem działania pamięci krótkotrwałej i zaburzenia funkcji kognitywnych (poznawczych). Stosowanie benzodiazepin prowadzi do stopniowego osłabienia ich działania, w wyniku rozwoju zjawiska tolerancji. Ryzyko rozwoju tolerancji zależy w dużym stopniu od okresu półtrwania poszczególnych pochodnych benzodiazepiny we krwi i ogólnie jest większe w przypadku benzodiazepin działających krótkotrwale.

Stosowanie i odstawienie

Benzodiazepiny stosowane są powszechnie do doraźnego leczenia nasilonego lęku, bezsenności, łagodzenia objawów odstawiennych w alkoholizmie, w premedykacji do zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, sedacji pooperacyjnej. Znajdują zastosowanie w leczeniu stanów zwiększonego napięcia mięśniowego oraz - pomocniczo - jako leki przeciwdrgawkowe w leczeniu niektórych typów padaczki.

Ze względu na szybkie działanie, które w przeciwieństwie do działania leków przeciwdepresyjnych, rozwija się natychmiast po zażyciu, benzodiazepiny stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Nieświadomość niektórych lekarzy związana z zagrożeniem, jakie niesie ze sobą lekkomyślne przepisywanie pochodnych benzodiazepiny i w efekcie nadużywanie benzodiazepin przez pacjentów spowodowała gwałtowny wzrost liczby osób uzależnionych. Również reklamy koncernów farmaceutycznych, skierowane nie tylko do lekarzy, ale również do szerokiej publiczności, utrwalają wizerunek benzodiazepin jako doskonałego leku uspokajającego, który może być przyjmowany w dowolny sposób (np. reklama preparatu zawierającego alprazolam - benzodiazepinę działającą krótko i szybko - w filmie "Six Days Seven Nights", z Harrisonem Fordem i Anne Heche).

Ostatnio jednak zauważa się, że statystyki i kampanie uświadamiające spowodowały wzrost świadomości wśród lekarzy i bardziej racjonalne przepisywanie pochodnych benzodiazepiny, oraz zastępowania ich lekami o podobnym działaniu, lecz o mniejszym ryzyku uzależnienia, np. w leczeniu bezsenności - zopiklonem, który jest lekiem nasennym z grupy pochodnych cyklopirolonu.

Odstawianie benzodiazepin u osób uzależnionych musi odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza, z uwagi na ryzyko wystąpienia niebezpiecznych dla zdrowia i życia objawów abstynencyjnych (lęk, niepokój, drażliwość, zaburzenia łaknienia, bezsenność, wymioty, zaburzenia widzenia, kurcze mięśniowe, napadów drgawkowych, zespołu majaczeniowego i śmierć).

Szczególnie niebezpieczne w przypadku stosowania benzodiazepin jest tzw. zjawisko "odbicia" polegające na tym, że po odstawieniu leku, objawy które lek znosił wracają z nasileniem o wiele większym, niż przed farmakoterapią. Zjawisko to szczególnie utrudnia odstawienie benzodiazepin.

Farmakokinetyka i farmakodynamika

Większość leków z tej grupy wchłania się w prawie 100% w postaci niezmienionej po podaniu doustnym (wyjątek klorazepat). Charakteryzują się dużą lipofilnością. Po wchłonięciu łączą się z białkami surowicy w 85-95%. Metabolizowane w wątrobie przez enzymy mikrosomalne, w większości przypadków do aktywnych metabolitów. Wydalane z moczem w postaci nieaktywnej, sprzężone z kwasem glukuronowym. Nie wpływają na metabolizm wątrobowy. Przemiany benzodiazepin, poprzez hamowanie enzymów mikrosomalnych hepatocytów, ulegają spowolnieniu w trakcie przyjmowania cimetydyny oraz doustnych środków antykoncepcyjnych. Całkowity czas działania benzodiazepin może ulec znacznemu wydłużeniu u osób w podeszłym wieku. Alkohol nasila działanie depresyjne benzodiazepin na ośrodkowy układ nerwowy. Maksymalne stężenie we krwi po podaniu doustnym osiągają po 0,5-8 godzinach (najszybciej triazolam, midazolam). Podanie domięśniowe charakteryzuje się dużą zmiennością stężenia leku we krwi. Nie jest polecane poza stanami nagłymi.

Antagoniści

Antagonistą receptorów benzodiazepinowych jest flumazenil. Lek podawany w celu zniesienia działania benzodiazepin, stosowany w przypadkach ich przedawkowania oraz w encefalopatii wątrobowej.

Działania niepożądane

Do najczęściej występujących objawów niepożądanych, których częstość występowania koreluje z zastosowaną dawką należą:
senność
zaburzenia koordynacji ruchowej
ataksja
amnezja wsteczna

Inne rzadziej występujące objawy to:
oczopląs
bóle głowy
obniżenie libido
parestezje
drżenia mięśniowe
alergia skórna

Leki z tej grupy mają niewielki wpływ na fazę snu REM. Spłycają natomiast fazę czwartą snu oraz wydłużają całkowity czas jego trwania. Stosowane w czasie ciąży przenikają przez barierę łożyskową. Ich działanie teratogenne objawia się zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia rozszczepu podniebienia.

Info za http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepiny
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis WolfGhost:
  • Piotrek
Odpisz
#2
O rzesz w morde  :Stan - Niezadowolony - Brak słów:: Właśnie się dowiedziałem, że dostawałem najdroższy odpowiednik(xanax), który w dodatku nic mi nie pomaga  :Stan - Niezadowolony - Przewraca oczami: To cip... jedna  :Stan - Uśmiecha się - Diabelsko:
Odpisz
#3
Po afobamie byłam zakręcona, rozkojarzona i niemrawa. Opakowanie miałam na 2-3 miesiące, lekarz dał mi receptę na następne, wykupiłam ale już nie brałam, źle się po tym czułam.
Odpisz
#4
nie lezy mi ten xanax za bardzo. Probowal ktos moze clonazepam?-podobno najlepsze benzo na fobie spol?!
Odpisz
#5
Alprazolam 0.5mg na 44kg to duża dawka jak na pierwszy raz, czy mała?
Pierwszy, i ostatni raz, bo benzo to nie wyjście z fobii  :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#6
Nie wiem czy waga ma cos do mocy tego leku. Najnizsza dawka Xanax to 0.25 mg. Jak nigdy tego nie brales to te 0.5 mg moze cie niezle zmulic.
Na poczatku bylem zmulony i depresyjny po Xanax. Nie podobalo mi sie. Zrobilem eksperyment. Bralem znacznie wyzsza dawke. Potraktowalem ten lek jako rekreacyjny narkotyk brany od czasu do czasu zamiast marihuany lub innych nielegalnych substancji. Wtedy to dopiero jazdy sie zaczynaja. Bylem krolem zycia. Euforia i smiechawa non stop.

Masz racje mowiac ze Xanax na fobie na dluzsza mete nie pomaga, wrecz szkodzi. Moze byc stosowany do 3 tyg. Po miesiacu regularnego brania uzaleznienie jest bardzo prawdopodobna perspektywa...
Odpisz
#7
Muszę spróbować któregoś z tych leków. Podobno w przypadku szybkiego odstawienia benzodwuazepin można dostać delirium, ale jakoś mnie to nie odstrasza. A nawet zachęca, he he  :Stan - Uśmiecha się - Diabelsko: Mianseryna zwala mnie z nóg, jest za mocna jak dla mnie, przez nią szybciutko zasypiam i mam problemy z dobudzeniem się. Natomiast citalopram w ogóle nie działa...
Odpisz
#8
ANTYK
Nie radze ci próbować benzo, ja biore 5 rok, zaczynalam od 0,25 mg a obecnie jadę na 1,5 mg, niepotrzebnie odstawilam po roku czasu seroxat, ktory pozwalal mi zmniejszyc zazywanie Afobamu do 0,25 czyli minimum.
Wiem, ze to juz uzaleznienie, co mi po tych 5 latach pracy (tylko po to brałam leki) skoro teraz, gdy już osiagnełam jakąs pozycję, lepsze zarobki - postanowiłam zacząć psychoterapię i pozbyć ze swojego zycia benzo.
Nie wiem czy mi się uda ...
Przestrzegam wszytkich bez benzo!
BENZo to bagno! ! !
Chorobę trzeba zwalczać od momentu jej powstania, a nie męczyc sie z lekami ...
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Alutka:
  • Victor Mancini
Odpisz
#9
Wierze ze Ci sie uda wyjsc z nalogu. Ja ostatnia serie xanax przez 3 tyg bralem w marcu. Bralem 2 mg dziennie wiec sporo. Pozniej lekarz dal mi slabsze od xanaxu valium na tydzien zeby powoli skonczyc z tymi lekami uspokajajacymi.

Swoja droga piszesz, ze to od 5 lat bierzesz. Nie mialas problemu z receptami? Zaden rozsadny lekarz nie przepisze xanax na dluzej niz miesiac.
Odpisz
#10
Ja bym się tam nie przejmował uzależnieniem, gdybym tylko miał możliwość... Ech, szkoda że nie mam żadnego znajomego lekarze  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: Bo tak ze swoimi problemami się normalnie do lekarza wybrać raczej nie zamierzam...
Odpisz
#11
fobik napisał(a):Swoja droga piszesz, ze to od 5 lat bierzesz. Nie mialas problemu z receptami? Zaden rozsadny lekarz nie przepisze xanax na dluzej niz miesiac.


Sporo lekarzy wypisuje bez problemu... Znam nawet takiego co wypisze co sie chce  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:
Odpisz
#12
A to przepisze?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Flunitrazepam

 :Stan - Uśmiecha się - Diabelsko:  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#13
słuchajcie, mi psychiatra przespisywal afobam moze przez 2-3 miesiące wraz z innimi lekami, a potem darowalam sobie psychiatrę i ...


Fobik:
lekarz 1 go kontaktu mi wypisywal comiesiąc recepty na telefon  :Stan - Zastanawia się: kiedys myslalam ze to DOBRZE  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: a teraz z perspektywy czasu wiem, ze to był najgroszy bład mojego zycia...  :Stan - Niezadowolony - Płacze: ..
naszczescie powrocilam do seroxatu licze na jego szybka pomoc... po roku czasu zazywania + silownia mialam niezle wyniki 0,25 mg afobamu na dobę - ale kiedys przyszlo mi do głowy ze rzuce to bagno i dam rade bez LEKOW!
najłatwiej rzucilam seroxat, objawy to zawroty głowy , z afobamem szlo b zle, zaczelam brac coraz wiecej i wiecej... az 1,5 mg na dobę i to wcale mnie nie uspokaja ( ratował mnie ew alko)  :Stan - Niezadowolony - Brak słów:: no ...


WFT:
NIE GADAJ GŁUPOT! jeśli ludzie przestrzegają Cię przed czymś czego sami doświadczyli na własnej skórze, to nie dla jaj!
Chcesz to przetestowac na sobie? proszę bardzo!!!! Tylko potem wspomnisz moje słowa!! BARDZO BYŚ ŻAŁOWAŁ.
I chyba ANIOŁ nad Tobą czuwa, ze nie trafiłeś jeszcze na lekarza, który by ci benzo przepisywał wg twojego uznania!!! Sorki za szczerośc, ale zajeżyłeś mnie swoim postem  :Stan - Uśmiecha się - Diabelsko:


Camis:
a jak ci idzie z paroksetyną 20mg dziennie ? pomaga?
brałes kiedyś benzo?

Antyk:
ładne rzeczy... pigulka gwałtu ?  :Stan - Różne - Zaskoczony:
co też ludziom do głowy przychodzi  :Stan - Zastanawia się::

PS:

seroxat ma sporo pozytywow... chudnie się  :Stan - Uśmiecha się: , uspokaja emocje, poprawia humor, eliminuje strach w 60% przynamniej u mnie, to sporo bo pomimo drgawek nie boje sie wyjsc z domu, moge pracowac etc...ma jedyną wadę powoduje ( w czasie jego zażywania) impotencję  :Stan - Zastanawia się:
no ale coz... cos kosztem czegos

PS 2:
" Odstawianie benzodiazepin u osób uzależnionych musi odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza, z uwagi na ryzyko wystąpienia niebezpiecznych dla zdrowia i życia objawów abstynencyjnych (takich, jak lęk, niepokój, drażliwość, zaburzenia łaknienia, bezsenność, wymioty, zaburzenia widzenia, kurcze mięśniowe, napadów drgawkowych, zespołu majaczeniowego i śmierci).
Szczególnie niebezpieczne w przypadku stosowania benzodiazepin jest tzw. zjawisko "odbicia" polegające na tym, że po odstawieniu leku, objawy które lek znosił wracają z nasileniem o wiele większym, niż przed farmakoterapią. Zjawisko to szczególnie utrudnia odstawienie benzodiazepin
". Współczuje sama sobie  :Stan - Niezadowolony - Płacze:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Alutka:
  • Mysza
Odpisz
#14
Alutka napisał(a):WolfGhost:
a jak ci idzie z paroksetyną 20mg dziennie ? pomaga?
brałes kiedyś benzo?

Biore dopiero od 3 dni, benzo bralem i biore. Czasami codziennie, ale przewaznie doraznie tylko.

Wiem napewno ze duzo mi pomoze paroksetynka. Teraz mam zamiar brac caly czas przez jaks rok.

Alprazolam, diazepam czasem klony, probowalem wielu.
Odpisz
#15
Alutka napisał(a):seroxat ma sporo pozytywow... chudnie się  :Stan - Uśmiecha się: , uspokaja emocje, poprawia humor, eliminuje strach w 60% przynamniej u mnie, to sporo bo pomimo drgawek nie boje sie wyjsc z domu, moge pracowac etc...ma jedyną wadę powoduje ( w czasie jego zażywania) impotencję  :Stan - Zastanawia się:
no ale coz... cos kosztem czegos

U mnie nie spowodował impotecji (w czasie zażywania), a wręcz odwrotnie 8) Więc to sprawa indywidualna. Moje lęki zlikwidował w 80 %, niestety wróciły po 2-3 miesiącach.
Odpisz
#16
Alutka napisał(a):WFT:
NIE GADAJ GŁUPOT! jeśli ludzie przestrzegają Cię przed czymś czego sami doświadczyli na własnej skórze, to nie dla jaj!
Chcesz to przetestowac na sobie? proszę bardzo!!!! Tylko potem wspomnisz moje słowa!! BARDZO BYŚ ŻAŁOWAŁ.
I chyba ANIOŁ nad Tobą czuwa, ze nie trafiłeś jeszcze na lekarza, który by ci benzo przepisywał wg twojego uznania!!! Sorki za szczerośc, ale zajeżyłeś mnie swoim postem  :Stan - Uśmiecha się - Diabelsko:
Nie gadam głupot. Oczywiście, że chce przetestować to na sobie, właśnie o tym pisałem w poprzednim poście... Lekarz mi żaden nie przepisał bo jak na razie u żadnego nie byłem. W aniołki nie wierzę.
Odpisz
#17
Leki z grupy benzodiazepiny biorę wspomagająco: 2 razy dziennie Afobam (0,5)
Odpisz
#18
Rafał_23 napisał(a):Leki z grupy benzodiazepiny biorę wspomagająco: 2 razy dziennie Afobam (0,5)

to dużo ...  :Stan - Zastanawia się: ja zaczynałam od 0,25 a skończyłam na 1,5
teraz biorac seroxat zeszlam do 0,75 afobamu i chce zejsc do zera
afobam na dłuzsza metę niszczy pamięć, powoduje w niej luki, uwstecznia inteligencje i sposób reagowania
jesli bierzesz krotko to nie doznasz zmian, ale po 5 latach gdy wystąpi juz uzaleznienie jest cięzko
dlatego was przestrzegam przed tym super działającym szybkim odpręzeniem jakie daje afobam - on nie leczy a jedynie doraznie tłumi objawy
teraz wiem ze jedynie seroxat + terapia daja mi szansę
oczywiscie wiara i silna wola takze

wiem ze mi sie UDA  :Stan - Uśmiecha się - Diabelsko:  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:  :Stan - Uśmiecha się - LOL:  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#19
Alutka napisał(a):
Rafał_23 napisał(a):Leki z grupy benzodiazepiny biorę wspomagająco: 2 razy dziennie Afobam (0,5)

to dużo ...  :Stan - Zastanawia się: ja zaczynałam od 0,25 a skończyłam na 1,5
teraz biorac seroxat zeszlam do 0,75 afobamu i chce zejsc do zera

Czy to dużo? Względnie, na moją, dość ciężką przypadłość fobiczną, to nie aż TAK dużo  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
W każdej chwili mogę zejść do zera, nie sprawia mi to kłopotu, aczkolwiek zaczynam się wówczas czuć tak jak za czasów gdy nie brałem afobamu... no może nie aż tak, ale reakcja na "społeczeństwo" w dużym stopniu powraca.

Cytat:afobam na dłuzsza metę niszczy pamięć, powoduje w niej luki, uwstecznia inteligencje i sposób reagowania

Wezmę to pod uwagę, choć osobiście nie zauważyłem spadku w żadnych z w/w cech.

Cytat:jesli bierzesz krotko to nie doznasz zmian, ale po 5 latach gdy wystąpi juz uzaleznienie jest cięzko

Nie zgadzam się, zależnienie po afobamie występuje znacznie szybciej, to kwestia "zaledwie" roku. Choć nie każdy ma równą podatność.


Cytat:dlatego was przestrzegam przed tym super działającym szybkim odpręzeniem jakie daje afobam - on nie leczy a jedynie doraznie tłumi objawy

Mnie osobiście afobam wogóle nie odpręża, co najwyżej powoduje senność. Jego działanie farmakologiczne jest chyba wszysktim znane, żaden z leków, o których tutaj mówimy nie leczy, one działają doraźnie, nawet Seroxat, który uzupełnia jedynie niedobór kilku substancji w mózgu i wspomaga inne formy terapii.

Cytat:teraz wiem ze jedynie seroxat + terapia daja mi szansę
oczywiscie wiara i silna wola takze

wiem ze mi sie UDA  :Stan - Uśmiecha się - Diabelsko:  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:  :Stan - Uśmiecha się - LOL:  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:

Życzę powodzenia  :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#20
Rafał_23 napisał(a):Nie zgadzam się, zależnienie po afobamie występuje znacznie szybciej, to kwestia "zaledwie" roku. Choć nie każdy ma równą podatność.Mnie osobiście afobam wogóle nie odpręża, co najwyżej powoduje senność. Jego działanie farmakologiczne jest chyba wszysktim znane, żaden z leków, o których tutaj mówimy nie leczy, one działają doraźnie, nawet Seroxat, który uzupełnia jedynie niedobór kilku substancji w mózgu i wspomaga inne formy terapii.

uzaleznienie po afobamie może nastąpić juz po kilku tygodniach codziennego stosowania, 5 lat - odnosilo się do mnie, gdyż taki właśnie okres już go zazywam  :Stan - Zastanawia się:
Na początku afobam usypia, ale to kwestia przystosowania się organizmu, po 2 tyg juz nie bedzie usypiał, a odprężał - aczkolwiek na każdego oczywiście może działac inaczej.
seroxat przynajmniej nie uzaleznia i mozna przy jego stosowaniu prowadzić samochod, co wykluczone jest przy afobamie.
 :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
Odpisz
#21
Benzo zupelnie nie nadaje sie do codziennego stosowania, bo przynosi wtedy efekt odwrotny - jak sie nie wezmie to panika, do tego uzaleznia b. szybko. Dla osob podatnych na uzaleznienia to bym nie polecal.

Do stosowania doraznego, powiedzmy na sytuacje typu prezentacja, spotkanie o prace etc - na pewno moge polecic, po 15 min wyraznie rozluznia, przy czym benzo usypiaja wiec jest tez dosyc irytujacy efekt uboczny.
Odpisz
#22
Piotrek napisał(a):Benzo zupelnie nie nadaje sie do codziennego stosowania, bo przynosi wtedy efekt odwrotny - jak sie nie wezmie to panika, do tego uzaleznia b. szybko. Dla osob podatnych na uzaleznienia to bym nie polecal.

Z tym również nie mogę się zgodzić. Moja praca wymaga ode mnie dobrych kontaktów werbalnych z ogromną ilością osób na codzień, dlatego zażywam, póki co, codziennie.

Nie wolno tak arbitralnie głosić iż ZUPEŁNIE coś się do czegoś nie nadaje. Nie każdy organizm jest taki sam... zresztą, mówiliśmy już o tym. Poza tym, na ulotce załączonej do leku jest WYRAŹNIE NAPISANE aby podawać 3/2 RAZY NA DOBĘ. Taką dawkę przepisał mi profesor psychiatra, który specjalizuje się w leczeniu biologicznym, jest naprawdę dobry, wielu ludzi mu zaufało i są z tego powodu szczęśli, po tych kilku latach...

Nie wywołuje on ZADNEJ PANIKI, a jeśli już to w skrajnych przypadkach. Totalna bzdura. Trzeba by było brać kolosalne sumy alprazolamu aby organizm poczuł jego tak wyraźny brak.

Cytat:Do stosowania doraznego, powiedzmy na sytuacje typu prezentacja, spotkanie o prace etc - na pewno moge polecic, po 15 min wyraznie rozluznia, przy czym benzo usypiaja wiec jest tez dosyc irytujacy efekt uboczny

Tak, usypianie towarzyszy mi od 1,5 roku brania leku. Choć... ach, zobaczymy, póki co nie będe mówił A  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:

Pozdrawiam
Odpisz
#23
Rafał_23 napisał(a):Z tym również nie mogę się zgodzić. Moja praca wymaga ode mnie dobrych kontaktów werbalnych z ogromną ilością osób na codzień, dlatego zażywam, póki co, codziennie.

Nie wolno tak arbitralnie głosić iż ZUPEŁNIE coś się do czegoś nie nadaje. Nie każdy organizm jest taki sam... zresztą, mówiliśmy już o tym. Poza tym, na ulotce załączonej do leku jest WYRAŹNIE NAPISANE aby podawać 3/2 RAZY NA DOBĘ. Taką dawkę przepisał mi profesor psychiatra, który specjalizuje się w leczeniu biologicznym, jest naprawdę dobry, wielu ludzi mu zaufało i są z tego powodu szczęśli, po tych kilku latach...

Nie wywołuje on ZADNEJ PANIKI, a jeśli już to w skrajnych przypadkach. Totalna bzdura. Trzeba by było brać kolosalne sumy alprazolamu aby organizm poczuł jego tak wyraźny brak.

Ale ile mozna brac codziennie?? Miesiac?? Mniej wiecej po takim czasie codziennego brania sie czlowiek uzaleznia (ja po miesiacu jak odstawilem to czulem sie FATALNIE). Gdzie tu widzisz sens?? Ten profesor o ktorym mowisz, jesli Ci przepisuje benzodiazepiny przez 1,5 roku na branie CODZIENNIE, to chyba profesure zrobil z rolnictwa. Profesjonalny lekarz to przepisuje na gora pare tygodni brania - tak mowi moj lekarz. Uscislij jak czesto bierzesz te tabletki.

"Szczesliwi, po kilku latach", przez leki - no po prostu gratuluje  :Stan - Niezadowolony - Przewraca oczami:

Co do paniki, nie mowilem o panice w medycznym znaczeniu, po prostu chodzilo mi o duzy dyskomfort.
Odpisz
#24
Nie powiem Ci gdzie jest sens, bazuję na zaleceniach specjalisty. Ale Ty za to powiedz gdzie tego sensu nie widzisz.
Ja się nie uzależniłem więc pewnie teraz ogłosisz, że nie jestem człowiekiem  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:

Nie urągaj osobie, z którą nie potrafiłbyś pewnie zamienić dwóch zdań.
Wierz swojemu "profesjonalnemu" lekarzowi  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:

Nie napisałem, że osoby szczęśliwe są dzięki samym lekom, zresztą ja również korzystam z psychoterapii.

Twoje wypowiedzi to nadinterpretacja, uważaj na takie zachowanie na forum  :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#25
Proponuję kilka głębokich oddechów. Obu panom  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: Jak na spokojnie nie potraficie dyskutować, to nie róbcie tego wcale.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Leki  ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazomerck, Alprox, Neurol, Xanax, Zomiren) [benzodiazepina] Alutka 347 29 462 Wczoraj, Śro 19:55
Ostatni post: Kiwi
  Benzodiazepiny - walka z uzależnieniem i odstawieniem gosia hd 67 26 188 09 Sty 2019, Śro 21:27
Ostatni post: julles
  Benzodiazepiny zwiększają ryzyko zachorowania na raka. Strachliwy 11 654 09 Paź 2018, Wto 16:47
Ostatni post: Żółwik
  Benzodiazepiny z koncentracją dawiq 0 386 09 Maj 2018, Śro 18:45
Ostatni post: dawiq
  zomiren i dziwne reakcje czarnalezka 0 1 637 08 Lip 2016, Pią 13:48
Ostatni post: czarnalezka
  Lek Mirtagen 15 - Opinie rohace1 0 1 450 10 Mar 2016, Czw 21:56
Ostatni post: rohace1
  Afobam AllDayNightmare 1 1 533 07 Lis 2015, Sob 11:12
Ostatni post: Whispers Of Despair
  Afobam julija 2 2 304 05 Lis 2015, Czw 23:33
Ostatni post: julija
  Jak powinny dzialać benzodiazepiny? Gollum 5 2 319 19 Mar 2014, Śro 2:04
Ostatni post: Fobiczny777
  Benzodiazepiny a alkohol anielskagrzesznica 3 5 139 04 Gru 2013, Śro 11:46
Ostatni post: anielskagrzesznica


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.