- Byle do starości?
#1
Moje standardowe hasło, że z wiekiem minie, zostało potwierdzone badaniami   :Stan - Uśmiecha się:

"Z wiekiem ludzie mają coraz bardziej pozytywne nastawienie do życia, ponieważ stają się mniej wyczuleni na negatywne sygnały pochodzące od innych ludzi, a równie dobrze jak w młodości dostrzegają oznaki szczęścia. Tymczasem np. nastolatki są szczególnie wrażliwe na społeczne odrzucenie.

Specjaliści z McLean Hospital przeprowadzili komputerowe testy sprawdzające wrażliwość na emocje innych ludzi aż u 10 tys. osób obu płci w wieku od 10 do 85 lat.

Odkryliśmy, że wrażliwość na oznaki gniewu silnie rozwija się w czasie wczesnego i średniego okresu dojrzewania. To dokładnie ten okres, w którym młodzi ludzie najsilniej dostrzegają społeczne zagrożenia, takie jak np. zastraszanie przez innych.

Pod koniec życia sytuacja się odmienia. Wtedy to maleje wrażliwość na oznaki gniewu i strachu, lecz utrzymuje się zdolność rozpoznawania u innych szczęścia."

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/n...wieku.html
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis dziewczyna z naprzeciwka:
  • Karol1991
Odpisz
#2
Cytat:Moje standardowe hasło
Kojarzę raczej "po trzydziestce trzeba się poddać eutanazji"
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis Clint Ruin:
  • KA_☕☕☕_WA, Onigirinori
Odpisz
#3
O to prawda : ) Czekam na starosc : P
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Karol1991:
  • KA_☕☕☕_WA
Odpisz
#4
"Z wiekiem ludzie mają coraz bardziej pozytywne nastawienie do życia, ponieważ stają się mniej wyczuleni na negatywne sygnały pochodzące od innych ludzi,(...)" - Obiektywne jak cholera. Kompletnie nie daję temu wiary.
Odpisz
#5
(14 Maj 2019, Wto 17:02)l1a1o1 napisał(a): Obiektywne jak cholera. Kompletnie nie daję temu wiary.

Nauka ma to do siebie, że nie trzeba w nią wierzyć. Wiadomo, że nigdy nie jest tak, by w 100% przypadków się sprawdzało, zawsze możesz być tym wyjątkiem.

They were shown images of faces, presented in pairs, and were asked "Which face is more angry?," "Which face is more happy?," or "Which face is more fearful?"
Odpisz
#6
Nie wierzyć? Masz na myśli, że wynik ich eksperymentu na wyselekcjonowanej grupie kontrolnej, ma uniwersalne zastosowanie do większości rezydentów planety? Bo takie odnoszę wrażanie. Autorzy badań mają koneksje z osławionym MGH (pozdrawiam Winchestera), ale co z tego? Co kraj, to obyczaj, a jak wiadomo wychowanie ma istotny wpływ na jednostkę. Mam także na myśli wychowanie pasywne.
Dla mnie kwestia jest jasna: młodość, to impulsywność i emocjonalność, wynikająca z wąskiego pola widzenia. To proces wchodzenia. Seniora charakteryzuje z kolei sentymentalność oraz coraz dalej idące wyłączenie. Proces schodzenia. To naturalna kolej rzeczy.

Brzmi śmiesznie, prawda? Mieć zdanie wobec autorytetów z Bostonu... Ale cóż z tego? Lepiej je mieć, niż stale opierać się na czyimś myśleniu. "Byle do starości?" Z punktu widzenia naszej rzeczywistości, to nie taka "radość", jak telewizyjne reklamówki sugerują. Przede wszystkim to test dla zdrowia i nader często oblewany.
Odpisz
#7
(14 Maj 2019, Wto 21:06)l1a1o1 napisał(a): Masz na myśli, że wynik ich eksperymentu na wyselekcjonowanej grupie kontrolnej, ma uniwersalne zastosowanie do większości rezydentów planety?

Tego nie można stwierdzić. Jednak te badania potwierdzają to, do czego można dojść na podstawie logicznego myślenia – im człowiek starszy, tym bardziej szwankują zmysły, gorzej się widzi, gorzej słyszy, więc nie odbiera się tak dobrze sygnałów o negatywnych emocjach ze strony otoczenia. Obserwacja ludzi również to potwierdza. Ja mogę na swoim przykładzie w pełni poświadczyć prawdziwość tej tezy.

Jasne, że zdrowie słabsze, ale to już inny temat, zresztą można by powiedzieć, że dzięki temu właśnie bardziej je doceniają, czego u młodych ludzi zbyt często się nie widzi.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.