- Choroba Raynauda
#1
Postanowiłem przenieść to z innego tematu i zapytać się wprost wszystkich: Czy ktoś cierpi/wydaje się, że może mieć to zaburzenie?
Odpisz
#2
Ja nie, ale czasem mam słabe krążenie i wszystkim którym marzną ręce każę klaskac.
Odpisz
#3
Czy ktoś tutaj się zaczyna bawić w hipochondryka?

Z doświadczenia nie polecam 8)

Stres, depresja itp. mogą dawać objawy bardzo zróżnicowane, podobne do wielu chorób somatycznych.
Odpisz
#4
Hipochondrykiem na pewno nie jestem, bo w mym zwyczaju jest raczej nie przejmowanie się swoim zdrowiem (od 3 lat nie chodzę w ogóle do lekarzy, chyba, że po zwolnienie z wf   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:). Mam problemy z żębami, a mimo to omijam dentystów szerokim łukiem. W dzieciństwie zaznałem zbyt wielu upokorzeń od lekarzy, więc teraz ich olewam. ;]

Tylko akurat z moimi dłońmi nigdy nie było najlepiej, a obecnie jest coraz gorzej. Zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać w życiu, bo np. czasem jak wracam z maista nie jestem w stanie otworzyć sobie drzwi od domu, bo palce mi tak sztywną, iż wyciągnięcie kluczy z kieszeni jest możliwe dopiero po kilku minutach odczekania na klatce schodowej.
Odpisz
#5
Ja miewam nerwicową arytmię serca. Jak byłem mały to naprawdę myślałem, że zaraz wykituję   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:
Odpisz
#6
Johnny_Depp napisał(a):Tylko akurat z moimi dłońmi nigdy nie było najlepiej, a obecnie jest coraz gorzej. Zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać w życiu, bo np. czasem jak wracam z miasta nie jestem w stanie otworzyć sobie drzwi od domu, bo palce mi tak sztywną, iż wyciągnięcie kluczy z kieszeni jest możliwe dopiero po kilku minutach odczekania na klatce schodowej.
No to może lepiej jednak udać się do lekarza? Nieleczone choroby mogą potem przybierać na sile i doprowadzać do powikłań.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.