- Chrześcijanie najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie
#1
"80% osób prześladowanych ze względów religijnych to chrześcijanie, stwierdza opublikowany w Wielkiej Brytanii raport a w wielu przypadkach prześladowania zbliżają się do definicji ludobójstwa, przyjętej przez ONZ.

Raport stwierdza, że chrześcijanie, którzy stanowili jedną piątą populacji Bliskiego Wschodu, dzisiaj stanowią zaledwie 5 procent – reszta została zabita albo uciekła stamtąd. Chrześcijanie są tam prześladowani, dyskryminowani, wypędzani z domów, aresztowani i zabijani – a uczestniczą w tym rządy i rządowe media, wywołujące i podsycające nienawiść do chrześcijan.

W Turcji, kandydującej do Unii Europejskiej, prezydent Erdogan oskarża chrześcijan, że są agentami Zachodu i zdrajcami kraju. W Arabii Saudyjskiej, gdzie publiczne wyznawanie chrześcijaństwa jest karane, podręczniki szkolne uczą nienawiści do nie-muzułmanów, głównie chrześcijan i żydów.

W tej atmosferze politycznej poprawności zapominamy, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną i często najbiedniejszymi ludźmi na Bliskim Wschodzie."

https://euroislam.pl/brytyjski-raport-o-...rzescijan/
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najbardziej znienawidzony człowiek świata? dziewczyna z naprzeciwka 11 357 05 Cze 2019, Śro 11:37
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Aborcja najczęstszą przyczyną śmierci na świecie Supa 3 144 09 Sty 2019, Śro 19:31
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Kto jest obecnie najlepiej zarabiającym youtuberem na świecie Supa 0 81 04 Gru 2018, Wto 10:52
Ostatni post: Supa


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.