- Co to jest?
#1
edit
Odpisz
#2
No na fobię społeczną to leki od psychiatry i/lub terapia poznawczo-behawioralna. Lekarze najczęściej przepisują antydepresanty SSRI, Z tego co słyszałem leki na schizofrenię w małych dawkach również pomagają. No ,ale to lekarz musi zadecydować.
Odpisz
#3
Na fobię społeczną to się lecze wszystko wiem chodzi mi o ten drugi problem  :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
Odpisz
#4
Takie myśli to wg. mnie po prostu element fobii i tyle. Żadna schizofrenia ,czy tego typu sprawy. W terapii CBT istnieje cały dział o tym jak negować myśli automatyczne, dyskutować z nimi itd. Myśli nie kontrolujemy ,a walka z nimi nic nie pomoże tylko stworzy dodatkowe napięcie. Chodzi o to ,aby badać ich sens i ,czy są racjonalne. Jeśli nie są to na ich miejsce świadomie dochodzisz do właściwego, logicznego i racjonalnego wniosku ,a tamto ignorujesz w miarę możliwości. To jest do pracy z terapeutą.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Czy to jest normalne? Czy to już jest nerwica? Ocheeva 2 515 21 Cze 2018, Czw 20:32
Ostatni post: Ocheeva


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.