- Co zrobić?
#1
Mam w klasie 2 koleżanki, które nie lubią siebie nawzajem. Ostatnio jedna z nich zaczęła się przechwalać i wywyższać. Zaczęło mnie to denerwować. W klasie nie jest ona lubiana za takie zachowanie. Natomiast druga koleżanka nienawidzi jej i prowokuje do kłótni oraz ją wyśmiewa. Co mam zrobić? Stanąć po stronie tej pierwszej, czy tej drugiej?
Dodam tylko, że jak rozmawiam z tą pierwszą to jestem przez nią poniżana ( bo ona jest taka wspamiała, a ja przy niej zerem) natomiast ta druga jest miła dla mnie, ale nie podoba mi się to że ciągle prowokuje kogoś do kłótni...
Odpisz
#2
Jeśli podchodzisz do tego w ten sposób, to moja sugestia jest taka. Zrób sobie bilans strat i zysków dla obu opcji - która koleżanka daje Ci więcej, przy której czujesz się lepiej, z którą lepiej się dogadujesz, przyjaźnienie się z którą z nich może skutkować lepszymi profitami w przyszłości itd. Weź pod uwagę również opcję status quo, czyli pozostawienia wszystkiego takim, jak jest obecnie, bo to może się okazać równie dobrą opcją.
ภ๏๒๏๔א เร קєгŦєςt.
Odpisz
#3
a nie można zachować obiektywizmu? i nie popierać ani jeden ani drugiej    :Śmieje się: a jednocześnie kolegować się z obiema, jeśli już się kolegujesz.
Odpisz
#4
no dokładnie, postawic na siebie a nie na kogoś + lekko zwrocic im uwage.
Odpisz
#5
nie stawaj za żadną - jeżeli obie nazywasz koleżankami to nie bądź dwulicowa w stosunku do którejkolwiek.
Odpisz
#6
zawsze możesz zmienić koleżanki jak ci podpadną    :Wystawia język:
Odpisz
#7
Ciasteczkowy napisał(a):zawsze możesz zmienić koleżanki jak ci podpadną    :Wystawia język:
... na kolegów ... z forum ... :f    :Wystawia język:
[Obrazek: bgz24n.gif][Obrazek: cutehamster.gif]
Odpisz
#8
Chyba czujesz się bardziej przywiązana do koleżanek, nić one do ciebie. Zachowaj neutralność, to nie twoja sprawa. Poza tym jeśli ta pierwsza koleżanka poniża ciebie, to szanuj siebie i nie koleguj się z nią. nie musisz stać się jej wrogiem, po prostu zastanów się, kto jest bardziej wartościowy. Nie wiem jaka jest ta druga koleżanka, ale jeśli się lubicie to fajnie, ale nie musisz stawać po jej stronie, skoro ci się to nie podoba. Możesz jej powiedzieć, że ją lubisz, ale że nie będziesz mieszać się w jej konflikt. Jeśli natomiast będzie cię do tego namawiać to może jednak lepiej poszukać sobie nowej koleżanki. Takiej, której obecność nie będzie cię psychicznie do czegoś zmuszać.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie wiem co ze sobą zrobić nołlajf 17 745 03 Lip 2018, Wto 8:26
Ostatni post: Caveman27
  Co ze sobą zrobić? Brak perspektyw Swango 16 1 754 11 Lis 2016, Pią 19:12
Ostatni post: KonradM
  Sytuacja podbramkowa, czyli co zrobić gdy mnie wywalą z domu dno 16 2 801 30 Kwi 2011, Sob 20:10
Ostatni post: wizo
  Musze zrobic referat na historie, ale jestem zbyt niesmialy referat 7 8 035 02 Sty 2010, Sob 19:40
Ostatni post: Luna


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.