- ćwiczenie koncentracji
#1
Tak sobie pomyślałam że może warto wyćwiczyć skupienie uwagi bo np w moim przypadku czesto skupiam sie na rzeczaxch których nie powinnam lub podczas rozmowy trrace koncentracje sa w necie ćwiczenia a jak jest u Was co o tym myślicie?
Odpisz
#2
Ja próbuję kilku technik relaksacyjnych oraz medytacji. Myślę ,że warto.
Odpisz
#3
polecam "Zwielokrotnianie Umysłu" na patencie Harrego Khane. gość umiał jednocześnie pisać od tyłu dyktowane mu słowa, dokonywać obliczeń w pamięci, gadać z publiką i inne takie bzdety, koncentrując się automatycznie na oddzielnych wątkach myślowych na raz. po ćwiczeniach czuje się w mózgu taki stan, jak w klacie po zrobieniu serii ze 100 kg na sztandze, dziwne uczucie   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język: ale po poł roku przestałem i popłynąłem grubo, tracąc efekt. szkoda, bo z mojego chaotycznego nieogarnięcia chwilami miałem przebłyski geniuszu, haha. na codzień też lepiej wszystko łapałem, umiałem skierować moc na np. jedno konkretne działanie i nie traciłem uwagi. tylko jak dla fobika jest haczyk- dzień w dzień, miesiąc w miesiąc, minimum to pół godziny dziennie. więc żadne czary mary, nlp, programowanie jelit i tybetańskie rytułały, tylko konsekwentne ćwiczenia. taka kultyrystyka, tylko, że umysłowa. żeby nie było, że wspieram babilon i ten długi smęt to kryptoreklama, to wspomne jeszcze, że to za darmo jest chyba jeszcze na chomiku.
medytacja, tai chi, wiadomo- klasyka.
Odpisz
#4
sasasa12 napisał(a):Tak sobie pomyślałam że może warto wyćwiczyć skupienie uwagi bo np w moim przypadku czesto skupiam sie na rzeczaxch których nie powinnam lub podczas rozmowy trrace koncentracje sa w necie ćwiczenia a jak jest u Was co o tym myślicie?
Ja myślę że warto coś takiego ćwiczyć,głównie chyba medytacje oparte na koncentracji jednopunktowej .A potem starać się być świadomym w codziennym życiu.Pomaga.
Odpisz
#5
Zgadzam się. Sam mam teorię, że koncentracja wysokiej klasy na wybranym przez siebie obiekcie/zadaniu/czynności przez odpowiednio długi czas jest najważniejszym krokiem do zdrowia psychicznego w przypadku depresji/fobii.
Fobik nie potrafi skoncentrować się na rozmowie/wydarzeniu w którym uczestniczy. Jednym z głównych objawów depresji jest brak koncentracji.
Z kolei wszystkie techniki relaksacyjne, medytacyjne służące osiągnięciu zadowolenia czy nawet szczęścia itp. opierają się właśnie na koncentracji.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.