- ćwiczenie koncentracji
#1
Tak sobie pomyślałam że może warto wyćwiczyć skupienie uwagi bo np w moim przypadku czesto skupiam sie na rzeczaxch których nie powinnam lub podczas rozmowy trrace koncentracje sa w necie ćwiczenia a jak jest u Was co o tym myślicie?
Odpisz
#2
Ja próbuję kilku technik relaksacyjnych oraz medytacji. Myślę ,że warto.
Odpisz
#3
polecam "Zwielokrotnianie Umysłu" na patencie Harrego Khane. gość umiał jednocześnie pisać od tyłu dyktowane mu słowa, dokonywać obliczeń w pamięci, gadać z publiką i inne takie bzdety, koncentrując się automatycznie na oddzielnych wątkach myślowych na raz. po ćwiczeniach czuje się w mózgu taki stan, jak w klacie po zrobieniu serii ze 100 kg na sztandze, dziwne uczucie    :Wystawia język i opuszcza oko: ale po poł roku przestałem i popłynąłem grubo, tracąc efekt. szkoda, bo z mojego chaotycznego nieogarnięcia chwilami miałem przebłyski geniuszu, haha. na codzień też lepiej wszystko łapałem, umiałem skierować moc na np. jedno konkretne działanie i nie traciłem uwagi. tylko jak dla fobika jest haczyk- dzień w dzień, miesiąc w miesiąc, minimum to pół godziny dziennie. więc żadne czary mary, nlp, programowanie jelit i tybetańskie rytułały, tylko konsekwentne ćwiczenia. taka kultyrystyka, tylko, że umysłowa. żeby nie było, że wspieram babilon i ten długi smęt to kryptoreklama, to wspomne jeszcze, że to za darmo jest chyba jeszcze na chomiku.
medytacja, tai chi, wiadomo- klasyka.
Odpisz
#4
sasasa12 napisał(a):Tak sobie pomyślałam że może warto wyćwiczyć skupienie uwagi bo np w moim przypadku czesto skupiam sie na rzeczaxch których nie powinnam lub podczas rozmowy trrace koncentracje sa w necie ćwiczenia a jak jest u Was co o tym myślicie?
Ja myślę że warto coś takiego ćwiczyć,głównie chyba medytacje oparte na koncentracji jednopunktowej .A potem starać się być świadomym w codziennym życiu.Pomaga.
Odpisz
#5
Zgadzam się. Sam mam teorię, że koncentracja wysokiej klasy na wybranym przez siebie obiekcie/zadaniu/czynności przez odpowiednio długi czas jest najważniejszym krokiem do zdrowia psychicznego w przypadku depresji/fobii.
Fobik nie potrafi skoncentrować się na rozmowie/wydarzeniu w którym uczestniczy. Jednym z głównych objawów depresji jest brak koncentracji.
Z kolei wszystkie techniki relaksacyjne, medytacyjne służące osiągnięciu zadowolenia czy nawet szczęścia itp. opierają się właśnie na koncentracji.
Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś.

— Stanisław Lem
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.