- Czemu fani samotności zbierają się w grupy?
#1
Czemu fani samotności zbierają się w grupy?

Taki będzie temat na dzisiejszym wykładzie profesora pożal się boże Judasa.
Tyle z żartów, przechodzimy do sedna.

Analizując forum, dochodzę do wniosku, że fobicy, osoby wstydliwe, czy podobne, są z natury samotnikami z wyboru, lecz oczywiście nie tylko. Zajmę się jednak tylko tymi, co uważają, że dobrze im w samotności, nie potrzebują ludzi i chcieliby mieszkać gdzieś na odludziu.
Pojawia się tu ciekawe zjawisko, ponieważ bardzo często, by nie powiedzieć, że zawsze - takie osoby zbierają się w grupy, np. tu na forum. Szukają sobie podobnych. Paradoks fobika, który ze strachem przed ludźmi, prosi o pomoc ludzi.
Nasze forum jest tylko jednym przykładem, że fani samotności zbierają się w grupy, tylko dlaczego?
Uważam, że samotność nie tyczy się ucieczki przed ludźmi, tylko przed ich oceną nas, ich opiniami o nas, ich działaniami względem nas.
Więc czy nie uciekamy przed sobą samym?
Ponieważ ten strach nie musi być spowodowany faktami, wszystko może dziać się, czy raczej - wydawać: w naszej głowie i tylko w niej.
Osoby, które uważają się za samotników, ale jednak szukają ludzi, nie są tak naprawdę samotni, tylko osamotnieni.
Osoba samotna to taka, która stoi na ulicy sama i czuje się samotna.
Osoba osamotniona to taka, która stoi na ulicy w tłumie i czuje się samotna.
Zbieramy się w grupy, ponieważ szukamy podobnych do nas, czyli takich osób, które nas rozumieją, a więc zrozumienia nam brakuje, co na pewno jest oparte na licznych przykładach. Jednak ze względu na wspomniany brak zrozumienia, negatywne oceny naszej osoby itp. Każdy czuje potrzebę, by mimo wszystko zakryć te blizny pozytywnymi odpowiednikami. I tu jest właśnie ten paradoks, który jest prosty jak budowa cepa. Z jednej strony chcemy się odciąć od ludzi, bo kojarzą nam się, nawet mimowolnie - z krzywdą, a z drugiej strony doskonale wiemy, że też tylko u nich możemy znaleźć to, czego nam brakuje.
Dlatego uciekamy, lecz chcemy wracać tylko do wybranych czynników ludzkich.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Judas:
  • stap!inesekend
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.