- Czy fobia społeczna to choroba brzydkich ludzi?
#1
Tytuł trochę na wyrost, ale ciekawi mnie, czy istnieją jakieś badania potwierdzające korelację między nieatrakcyjnością fizyczną a fobią społeczną. Większość fobików, których znam, to ludzie nieatrakcyjni lub za nieatrakcyjnych się uważający. Jak jest z Wami? Znacie jakiegoś fobika, który jest bardzo atrakcyjny?
Odpisz
#2
Na forum jest masa świetnych lasek, powaga, widziałem nie jedno zdjęcie, które śmiało mogłoby lądować w wątku z ideałami urody. : P Z panami zresztą jest podobnie. Raczej nie chodzi o atrakcyjność fizyczna, a właśnie to drugie, kto za jakiego sam się uważa.
Odpisz
#3
Chyba nie ma reguły. Fobia wykrzywia spojrzenie na własną osobę. Zgadzam się z USiebie.
Odpisz
#4
natie napisał(a):Większość fobików, których znam, to ludzie nieatrakcyjni lub za nieatrakcyjnych się uważający.
Tacy ludzie, zwłaszcza nieatrakcyjne dziewczyny, mają w życiu trochę trudniej, niż te ładne, co przekłada się na większy ciężar życiowy, czy to docinki rówieśników, czy to odtrącane w grupie itp. itd. dlatego to może przekładać się na fobię, i być może tak jest w Twoich przykładach, lecz nie musi, nie jest to czynnik determinujący.
Odpisz
#5
iii
Odpisz
#6
Ja raczej jestem brzydka, tzn. żadna miss polonia nie jestem, czyli mam wady jak każdy, taką siebie akceptuję, ale na spotkaniu fobików widziałam atrakcyjnego fobika co mnie trochę zbiło z tropu i zdziwiło, że ktoś taki mógł być odrzucony przez rówieśników, ogólnie rzecz biorąc ja się boję atrakcyjnych ludzi tak samo jak boję się odrzucenia.
Odpisz
#7
Do mnie na badoo uśmiechają się bardzo ładne dziewczyny, więc problemem raczej jest to, że jestem kretynem.
Wspólnym mianownikiem może być niezdrowe poczucie wartości.
Odpisz
#8
Moja matka dyplomatycznie stwierdza, że gdybym o siebie zadbał, to bym był całkiem przystojny.   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:
Odpisz
#9
Facet to nie laska. Bardziej liczą się jego cechy i zdolności towarzyskie. Już to było wałkowane.
Odpisz
#10
Nom, ale i tak miło by było być ładnym kretynem.   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:
Odpisz
#11
To byś dostawał kosza od ładniejszych dziewczyn.
Gdybyś wyglądał jak Gostling i wyskoczył z takim anonsem: mam stówe, chcę się *ebać w plenerze, to dużo by ci nie pomogło.
Odpisz
#12
Sporo fobików poznałem na przeróżnych spotkaniach i większość z nich wygląda przeciętnie/ponadprzeciętnie. Przechodząc obok nich na ulicy nawet nie zwróciłbym uwagi na ich wygląd, a niekiedy pomyślałbym pozytywnie o dziewczynach bywających na spotkaniach   :Stan - Uśmiecha się:
Może być tak, że rzeczywiście brzydcy ludzie po latach upokorzeń wśród rówieśników nabawią się fobii, a u tych "przeciętnie ponadprzeciętnych" powstanie fobii determinują całkiem inne czynniki niż wygląd.
Odpisz
#13
@Niered
No przecież wiem!   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: Ale i tak nie obraziłbym się na bycie ładnym.   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:

I nie dostawałbym kosza od ładniejszych, bo te od których dotychczas dostałem kosza (jedna) i tak były najładniejsze.   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:
Odpisz
#14
No więc niczego nie potrzebujesz, oprócz rozumu. Możesz ewentualnie wyrzucić szelki i sandały z garderoby, popracować nad bajerą.
Odpisz
#15
ja tam kwalifikowanych fobików nie znam, choć w otoczeniu mogą byc, a ja o tym ie wiem. Fakt faktem, że przystojnych samotników, siedzących w domu raczej nie znam, a sporo ich w okolicy jest. Większość takich ludzi raczej nie powala urodą tak jak zresztą i ja. Na mnie ładniejsze dziewczyny, a właściwie wszystkie... nigdy nie spoglądały, nie uśmiechały się, na takim badoo to juz w ogóle moge zapomniec o usmieszkach, czy podobnych rzeczach, więc z autopsji wiem, że coś w tym jednak musi być.
Odpisz
#16
Może sposób w jaki się prezentujesz. Wstaw fotkę jak skaczesz do jeziora w chorwacji z 20 metrów, jak zasuwasz na krosie, snowboardzie, to powinna jakaś się zainteresować.
Odpisz
#17
W staw zdjęcie jak siedzisz na kanapie. I napisz:

"Cześć jestem grego, a oto moja kanapa, lubię na niej siedzieć, szukam kobiety, która lubi przesiadywać na kanapach i chętnie usiądzie na mojej, możemy też posiedzieć na Twojej."

Ja bym tak zrobił.
Odpisz
#18
Posłuchaj go, to spec od podrywu w internetach.
Odpisz
#19
Tak, a do tego mam wieloletnie doświadczenie w rozpykiwaniu chińskich visual nowelek i dating simów. Praktycznie w każdej, jeśli było to możliwe, bez problemu, dorabiałem się haremu.
Odpisz
#20
Ha ha, USiebie!! No nie mogę..
nawet nie wiesz, co napisałeś o tych kanapach, heh
Odpisz
#21
ja tu tak na poważnie, a wy się nabijacie z doświadczonego, zgnębionego, uciemiężonego przez los człowieka, nie ładnie   :Stan - Niezadowolony - Przewraca oczami:

W sumie to ja osobiście myslałem o zdjęciu podczas skoku z samolotu, ale bez spadochronu.
Odpisz
#22
Ale Żuczku, ja się nie nabijam z Ciebie, tylko nie mogę wyjść z podziwu, jak można tak hmmm.....trafić. No chyba, że USiebie widział Twoje fotki z sympatii
Odpisz
#23
cholera, faktycznie! Więc numer z kanapą nic nie da, przerobione.

Chociaż, numer z kanapa podpatrzyłem od najlepszych ruchaczy internetowych, u nich działał...hmm, to jednak coś ze mną
Odpisz
#24
Cytat:W sumie to ja osobiście myslałem o zdjęciu podczas skoku z samolotu, ale bez spadochronu.
może zdążyłbyś je wrzucić na profil ale wymagałoby aktualizacji po upadku i nawet nie wiedziałbyś, kto odwiedził twój profil.
Odpisz
#25
ale za to jak bym zaimponował, to najważniejsze!

Ale,...co ciekawe, dwie najfajniejsze dziewczyny zagadały do mnie jak miałem zdjęcie zrobione "z ręki" siedząc przekrzywiony na fotelu przed biurkiem z przygaszonym światłem... i opisem "normalny, zwyczajny itd." jednym słowem masakra, ale one akurat nie lubiły facetów z parciem na szkło i ceniły to, że nie chcę się całkiem pokazywać. Juz parę miesięcy utrzymuje z nimi kontakt. A tam gdzie sie tak niesamowicie starałem, robiłem dokładne zdjęcia twarzy, to owszem trochę oczek dostawałem, ale częściej od mniej atrakcyjnych kobiet, a żeby jakieś znajomości z tego wynieśc to już w oóle, po paru dniach kontakt sie urywal czy to z jej strony czy z mojej.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy fobia społeczna może przechodzić w genach? Nastka 32 3 784 25 Lut 2018, Nie 20:12
Ostatni post: PMCL
  Sytuacje,które mogły pogłębić fobię społeczną Kawaii17 3 1 114 29 Wrz 2015, Wto 19:08
Ostatni post: konrad95
  Zaburzenia afektywne/fobia społeczna - istnieją obiektywnie? Krasnoludek 13 5 625 28 Mar 2014, Pią 10:19
Ostatni post: slon
  Kultura a fobia społeczna nobody 65 22 759 16 Maj 2012, Śro 14:10
Ostatni post: miszulas


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.