- Czy kreujecie swoje środowisko czy to środowisko kreuje was?
#1
Czy nie czujecie się emocjonalnie uzależnieni od środowiska w którym się znajdujecie?
Że wasza samoocena spoczywa w rękach tych ludzi na spotkanie których los was pokieruje ?
Czy czujecie się zależni od tego czy ktoś was polubi czy nie ?

Na przykład jestem w pracy z 2 innymi osobami i te 2 osoby komentują (obgadują) po całości jak baby na wsi co kto dziś zrobił w pracy i szef jak na to zareagował (historia oparta na faktach) i to obgadywanie mnie strasznie drażni. Ale jestem w pracy z takimi osobami i jestem na nich skazany/skazana bo z nimi siedzę w biurze.
W takiej sytuacji jako małomówna osoba jestem skazany na ich interpretację rzeczywistości, ich tematy które mnie nie interesują a wręcz irytują. Jedyni ludzie jakich spotykam to często tacy wymienieni ludzie w przykładzie którzy naruszają moje granice i czuję się jakby narzucali mi swój sposób bycia a ja jako samotnik jedynych ludzi jakich będę spotykać to będą właśnie tacy ludzie ofiarowani mi przez los z przykładu powyżej (praca, studia, szkoła). Jak z tego wyjść? Chyba szukać znajomości w niekonwencjonalny sposób?
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.