- Czy można wyczuć inną chorobę na podstawie fs ?
#1
witam,
Czy mając fobię społeczną można jakoś wyczuć, że osoba ta ma również inne symptomy/chorobę, np po rozmowie, gestach, zachowaniu się danej osoby itp...?
czy to jest nie możliwe   :Stan - Uśmiecha się:
nie chcę mi się pytać bo nie wypada, a ktoś np również może nie wiedzieć że coś mu dolega prócz fobii społecznej   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#2
Sprecyzuj. Że ktoś ma łuszczycę poznasz łatwo, schizofrenika trudniej rozpoznać i trzeba mieć jakieś do tego rozeznanie w temacie i doświadczenie.

I że fobik lepiej wyczuwa, czy w ogóle?
Odpisz
#3
icy napisał(a):Sprecyzuj. Że ktoś ma łuszczycę poznasz łatwo, schizofrenika trudniej rozpoznać i trzeba mieć jakieś do tego rozeznanie w temacie i doświadczenie.

I że fobik lepiej wyczuwa, czy w ogóle?
chodziło mi o to, że np ktoś ma fobię społeczną czy można inne choroby wykryć u danej osoby, jeśli tak to po jakich gestach, ruchach, słowach, mimice twarzy itp...
nie wiem jak to dokładnie zobrazować mam   :Stan - Uśmiecha się:

bo chyba fs łatwo wyczuć ? albo się już pomyliłem na tym etapie   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#4
No są pewne charakterystyczne objawy, jak sam zauważyłeś na przykładzie fs, ale można się grubo pomylić. Do czego zmierzasz?
Odpisz
#5
Obawiasz się, że ktoś to "wyczuje" u Ciebie, czy chcesz sobie znajomości wyszukiwać "wyczuwając"?
Odpisz
#6
icy napisał(a):No są pewne charakterystyczne objawy, jak sam zauważyłeś na przykładzie fs, ale można się grubo pomylić. Do czego zmierzasz?
nie szukam u siebie, tylko u kogoś innego czy jakieś inne symptomy mogą występować zauważając to z zewnątrz, jeśli tak to jak to zauważyć?
Odpisz
#7
Przecież nie wyliczę Ci objawów wszystkich chorób. Wydaje mi się, że ten temat na manowce zmierza. Chyba lepiej dr google Ci doradzi. Sory
Odpisz
#8
Dobra ,widzę strasznie lakoniczne pytanie ,więc odpowiem jak umiem: widzisz dziewczynę z fobią, więc jeśli jest zasmarkana ,albo ma gil do pasa to pewnie ma katar, albo jakąś alergie. Chyba nie o to chodziło. Jak często myje ręce i tego typu rzeczy to ma pewnie nerwice natręctw. Jak jest smutna i przygaszona to ,może dystymia, depresja. Ciężko cokolwiek stwierdzić tylko obserwując. Nikt poważny nie podejmie się stwierdzenia nerwicy natręctw, depresji, czy borderlinea na podstawie mimiki i gestów. Lepiej pogadać. Jak już się uparłeś to po prostu poczytaj o każdej chorobie mogącej towarzyszyć fobii społecznej.
Odpisz
#9
Nie które zaburzenia psychiczne, diagnozuje się z mimiki, gestów itd. ale są to tylko dodatki diagnostyczne.
Odpisz
#10
uno88 napisał(a):Dobra ,widzę strasznie lakoniczne pytanie ,więc odpowiem jak umiem: widzisz dziewczynę z fobią, więc jeśli jest zasmarkana ,albo ma gil do pasa to pewnie ma katar, albo jakąś alergie. Chyba nie o to chodziło. Jak często myje ręce i tego typu rzeczy to ma pewnie nerwice natręctw. Jak jest smutna i przygaszona to ,może dystymia, depresja. Ciężko cokolwiek stwierdzić tylko obserwując. Nikt poważny nie podejmie się stwierdzenia nerwicy natręctw, depresji, czy borderlinea na podstawie mimiki i gestów. Lepiej pogadać. Jak już się uparłeś to po prostu poczytaj o każdej chorobie mogącej towarzyszyć fobii społecznej.
dzienks, o to mniej więcej mi chodziło   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Czy to jest normalne? Czy to już jest nerwica? Ocheeva 2 501 21 Cze 2018, Czw 20:32
Ostatni post: Ocheeva


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.