- Czy osoba chora na depresje,może byc bardzo zadbana?
#1
Dajmy na to,że ktos choruje na depresje ale na pierwszy rzut oka ta osoba nie sprawia takiego wrażenia,bo zawsze pachnąca,umalowana,włosy ułożone,i ogolnie dba o siebie...Czy to jakby mija się z celem? i czy jest mozliwe,zeby osoba nie miala siły do zycia,unikała ludzi ,nie nawiązywała nowych znajmosci,ale zawsze była ''zrobiona'' ? Moze znacie taki przypadek? jak to wygląda z waszego punktu widzenia
Odpisz
#2
Można jeśli bardzo boisz się oceny innych ludzi to starasz się robić wszystko, aby nie zauważyli twoich niedoskonałości itp.
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis Sparkle:
  • Placebo, Szary
Odpisz
#3
Da się, znam to z autopsji. Nie ma siły na zejście z łóżka ale włosy muszą być jakoś ułożone. Ja raczej przyzwyczaiłem się do jakiejś rutyny, którą nabrałem przed depresją jeszcze. A czasem jest to nawet dobry sposób na zatuszowanie swoich problemów. Nikt się nie przyczepi (jeśli nie chcemy się dzielić tym ze światem)
Odpisz
#4
Odpowiedź jak powyżej. Wcale depresja nie musi wykluczać ogółem 'zadbania'. Po prostu człowiek stara się dobrze wyglądać, czy to w wyniku natręctw, czy też kompleksów, a po prostu nie widzi by jego 'starania' w ogóle jakikolwiek rezultat dawały. Po prostu często nie jest tak źle jakby być mogło.
Powiem więcej, osoba z depresją może stwarzać pozory normalności, ale często tylko przez określony czas i w określonym środowisku - gra swoją rolę.
Odpisz
#5
nie wiem, mam raczej poczucie, że osoba obarczona róznymi zaburzeniami, depresją, jakby się nie starała, to zawsze coś wyjdzie - szara zmęczona cera, problemy ze skórą, zmęczone oczy, cienie pod oczami, taki czy sraki wyraz twarzy; nie znaczy to oczywiście, że jak ktoś ma trądzik to ma depresję, ale zdarza się tak, że te problemy psychiczne napędzają cielesne (a na odwrót przeciez też), ja np,. mimo, że sie staram, to wygl;ądam jak zmęczona zyciem kupa
Odpisz
#6
Można być zadbanym, a nawet uśmiechniętym dla niepoznaki.
Odpisz
#7
Może. Jest coś takiego, jak wysoko funkcjonująca depresja. Otoczenie chorego nawet często nie zdaje sobie sprawy, że ten ktoś cierpi na depresję.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis kanli:
  • Żółwik
Odpisz
#8
Przy lekkiej bądź umiarkowanej depresji ktoś może jeszcze stwarzać pozory, przy ciężkiej zaś szczerze w to wątpię, no chyba że właśnie idzie popełnić samobójstwo i założy sobie garnitur do trumny...   :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Phobos:
  • Kiwi
Odpisz
#9
Też tak sądzę, że można być zadbanym, ale przy ciężkiej depresji jednak trudno mi to sobie wyobrazić.
Odpisz
#10
No i jest jeszcze ta cholerna dystymia...   :Stan - Niezadowolony - Smuci się:

https://kobieta.onet.pl/zdrowie/psycholo...ie/mhtypjs

Szczerze to nie wiem co gorsze. Jak ktoś ma głęboką depresję - widać to po nim - rodzina widzi, lekarz widzi. Trzeba leczyć, wiadomo. Widać.

A jak człowiek ma dystymię (jak ja, przypuszczam) - wstaje jednak codziennie, łazi do pracy, wraca do domu i idzie spać, aaale przecie funkcjonuje jakoś!
Tylko że nie ma z życia żadnej przyjemności, nic mu się nie chce, nie ma motywacji do niczego.
Ale nie ma prawa narzekać ani narzucać się lekarzom, bo przecież WSTAJE z łóżka, CHODZI do pracy/ szkoły, więc czego chce?!
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis ewl:
  • piotrer09
Odpisz
#11
Tak se pomyślałem, że jak bym był choć trochę ogarnięty to zacząłbym symulować depresję, przecie z moim sposobem funkcjonowania na co dzień powinno się udać bez problemu, no a potem starać się o jakąś rentę. Kupiłbym se nowy komputr. xP
Odpisz
#12
Mi osoby z depresją kojarzą się z takimi, które nawet się nie myją, bo nie mają siły wstać z łóżka, to co dopiero mówić o makijażu.
Odpisz
#13
(19 Paź 2018, Pią 9:38)USiebie napisał(a): Tak se pomyślałem, że jak bym był choć trochę ogarnięty to zacząłbym symulować depresję, przecie z moim sposobem funkcjonowania na co dzień powinno się udać bez problemu, no a potem starać się o jakąś rentę. Kupiłbym se nowy komputr. xP
A skąd wiesz, że nie masz depresji naprawdę?

(19 Paź 2018, Pią 14:17)nika32 napisał(a): Mi osoby z depresją kojarzą się z takimi, które nawet się nie myją, bo nie mają siły wstać z łóżka, to co dopiero mówić o makijażu.

Wielu osobom tak się to kojarzy, jednak to nie prawda.
Wiele osób które pozornie świetnie funkcjonują ma ciężką depresję i otoczenie jest w ciężkim szoku gdy ta osoba popełnia samobójstwo, bo myśleli, że nie jest z nią wcale tak źle...
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis kanli:
  • Acj, ewl
Odpisz
#14
(19 Paź 2018, Pią 14:26)kanli napisał(a): A skąd wiesz, że nie masz depresji naprawdę?
Bo wiem. Nie miałem na wypisie ze czpitala. Poza tym po lekach dokładnie tak samo mi się nie kce jak z lekami. Jak bym miał to na dziennym by mi chyba o tym powiedzieli, co? xP
Odpisz
#15
Chyba, że sami nie wiedzą. Bardzo często diagnoza jest mylna. Psychiatria to dziedzina raczkująca tak naprawdę.
Odpisz
#16
Ja mam zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną. Przez wiele lat narastały u mnie objawy, które były traktowane jako objawy negatywne. Miałem już w planach iść do domu opieki, bo się tak beznadziejnie czułem. Dostałem kolejny lek Anafranil, po którym stał się cud. Wszystkie objawy minęły, a więc to była depresja!

Nie wiem czy moja diagnoza dalej się będzie utrzymywać, czy może zostanie zmieniona na coś innego.
Odpisz
#17
(18 Paź 2018, Czw 19:55)Dhema01 napisał(a): Dajmy na to,że ktos choruje na depresje ale na pierwszy rzut oka ta osoba nie sprawia takiego wrażenia,bo zawsze pachnąca,umalowana,włosy ułożone,i ogolnie dba o siebie...Czy to jakby mija się z celem? i czy jest mozliwe,zeby osoba nie miala siły do zycia,unikała ludzi ,nie nawiązywała nowych znajmosci,ale zawsze była ''zrobiona'' ? Moze znacie taki przypadek? jak to wygląda z waszego punktu widzenia

(18 Paź 2018, Czw 20:01)mafta napisał(a): Można jeśli bardzo boisz się oceny innych ludzi to starasz się robić wszystko, aby nie zauważyli twoich niedoskonałości itp.
Dokładnie, znam to z autopsji.
Odpisz
#18
Wydaje mi się, że jest to uzależnione od stopnia głębokości depresji, oraz przyczyn jej wystąpienia (np. środowiskowa czy organiczna). Na pewno nie będzie w stanie zadbać o siebie osoba będąca w stuporze.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Test  Test na depresję online po polsku (PHQ-9) BlankAvatar 7 952 12 Mar 2019, Wto 18:54
Ostatni post: Piesek
  być szczęśliwym bez względu na okoliczności Maxx 25 1 641 08 Maj 2018, Wto 11:04
Ostatni post: forac
  Apatia, anhedonia, czy może skrajny pragmatyzm? GreenBall 4 3 770 04 Maj 2018, Pią 19:48
Ostatni post: Maxx
  Próba zrozumienia siebie - może też tak macie podróżnik 16 1 826 08 Wrz 2017, Pią 12:49
Ostatni post: damiandamianfb
  Nie sądzicie, że żeby być szczęśliwym i wesołym, nie można interesować się sprawami.. EasyPeasy 24 2 066 04 Cze 2017, Nie 16:14
Ostatni post: Beatrycze
  Czy osoba mająca do swojej dyspozycji/na zachcianki bardzo małą kwotą, musi wieść ... EasyPeasy 11 1 064 14 Maj 2017, Nie 0:29
Ostatni post: EasyPeasy
  Jak leczyć depresje i poprawić funkcje poznawcze. koncepcja 13 1 452 13 Wrz 2016, Wto 21:18
Ostatni post: PMCL
  Wyczerpanie emocjonalne - choroba, pustka? A może coś innego Ertix 10 1 802 05 Lut 2016, Pią 17:54
Ostatni post: Marianne
  Grzybki na depresję Niered 34 16 764 03 Lut 2016, Śro 3:29
Ostatni post: _marcin
  Wielka depresja :( osoba niesłysząca. Zaziek 7 1 801 28 Wrz 2014, Nie 22:13
Ostatni post: BlankAvatar


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.