- Czy przekształcanie symboli narodowych powinno być karalne?
#1
Chciałbym podjąć chyba dość ważną kwestię. Ostatnio Jaś Kapela został skazany na tysiąc złotych grzywny (+opłaty sądowe) za znieważenie symboli narodowych za przeróbkę hymnu Polski. Przy czym w przeróbce tej nie pojawił się żaden wulgaryzm i wyrażała ona jedynie sympatię autora do przyjmowania imigrantów do Polski.
https://ndie.pl/marsz-marsz-uchodzcy-zie...nie-hymnu/

Moim zdaniem Kapela nie powinien zostać ukarany. Tzn. sam bym czegoś takiego nie zrobił, ale... Dzisiejsze symbole narodowe są wypadkową różnych zbiegów okoliczności. Np. na hymn Polski brane były pod uwagę m.in. "Rota" oraz "Bogurodzica". I w tym momencie tylko przez trochę przypadkowe wybranie takiego, a nie innego utworu na hymn, za parafrazowanie "Mazurka Dąbrowskiego" można nawet dostać karę więzienia, a za "Roty" już nie (bo przy "Bogurodzicy" można zostać posądzonym o znieważenie uczuć religijnych). Uważam, że to nie jest sprawiedliwe.

A jakie jest wasze zdanie?
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy kreujecie swoje środowisko czy to środowisko kreuje was? The_Visitor 36 2 819 16 Lut 2019, Sob 17:34
Ostatni post: l1a1o1
  Jak być osobą wierzącą z chorobą psychiczną? stap!inesekend 48 1 235 13 Mar 2017, Pon 5:24
Ostatni post: stap!inesekend


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.