- Czytanie w myślach.
#1
Japońscy naukowcy odkryli nową technologię analizowania ludzkiego mózgu, która pozwala na rekonstrukcję obrazów z naszej psychiki i oglądanie ich na ekranie komputera. W praktyce oznacza to, że naukowcy wkrótce będą mogli monitorować nasze sny i myśli - pisze naukowy magazyn "Neuron".

Naukowcy opracowali specjalne magnetyczno-rezonansowe urządzenie, które bada zmiany w przepływie krwi i gałce ocznej. Następnie aparat przekazuje dane do komputera. Póki co, urządzenie pokazuje czarno-biały obraz w słabej jakości, ale Japończycy już pracują nad nową wersją aparatu, który będzie wyświetlał nasze sny w kolorze.

- To urządzenie jest przełomem w badaniach ludzkiego mózgu, dzięki niemu poznamy tajemnice naszej psychiki - mówi japoński naukowiec dr Kang Cheng i zapowiada kolejne innowacje w dziedzinie badań nad ludzkim mózgiem.

- W ciągu 10 lat może dojść do tego, że będziemy mogli czytać ludzkie myśli - zapowiada naukowiec.

Wasze emocje w związku z tym? Ja się trochę boję   :Stan - Niezadowolony - Martwi się:hock:
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy potraficie odtworzyć w myślach swój głos? Whisper 123 17 816 17 Kwi 2018, Wto 8:35
Ostatni post: paranormal987


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.