- Dobieranie podzespołów, składanie komputera - jak się nauczyć?
#1
Jestem przed wymianą sprzętu na nowy i temat samodzielnego składania komputera do mnie wraca.
Potrzebny mi mocny komputer do grafiki, animacji i montażu filmów, zatem opłaca się stacjonarny. Laptopa nie chcę, łatwiej coś wymienić w stacjonarnym jak padnie. Poza tym chcę zbudować dobry komputer możliwie jak najtaniej, choć szykuję się na wydatek ok. 4-5 tys. Chciałabym sama kupić wszystkie podzespoły i złożyć je sobie w domu.
No właśnie, tu powstaje problem.
Za nic nie mogę zrozumieć JAK dobrać podzespoły, by nic się ze sobą nie gryzło, wszystko działało płynnie i wydajnie. Z samym składaniem sobie poradzę, widziałam sporo tutoriali na youtube. Ale kiedy szukam info o dobieraniu podzespołów to mam wrażenie, że każdy mówi coś innego. Jakby każdy miał swój sposób jak wybierać.
A na forach komputerowych to w ogóle maniana, każdy wie lepiej i zaraz zaczynają się kłócić...   :Stan - Niezadowolony - Chory:

Wiem, że jak wezmę np. Intela to reszta raczej też Intela, Jak AMD to reszta też. Ale na co dokładnie trzeba zwracać uwagę przy kompletowaniu całości?
Myślałam nad gotowymi zestawami z komputronika, ale może sama dobrałabym coś inaczej.

Kiedyś miałam składany komputer w sklepie i okazało się, że karta graficzna źle dobrana i system się wieszał. Tarmoszenie się z tym pudłem przez pół miasta nie było fajne.
Chciałabym uniknąć takich sytuacji. Chcę złożyć i ma działać.   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:

Ktoś korzystał z konfiguratorów na komputroniku lub morele? Dobrze dobierają to co potrzeba? Ktoś ma z nimi doświadczenie?
Byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktoś obeznany w temacie mógł mi podrzucić dobre źródła do nauczenia się dobierania kompletu podzespołów.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.