- Dochód podstawowy w Wielkiej Brytanii?
#1
Idea jak najbardziej zacna, ale "testowy"? Czyli np. wyznaczy 3 miesiące, po czym ci ludzie znów będą musieli wrócić do swojej egzystencji poniżej minimum?

"John McDonnell, kanclerz skarbu w Gabinecie Cieni brytyjskiej Partii Pracy poinformował, że w razie zwycięstwa jego ugrupowania w wyborach do Izby Gmin w dwóch dużych miastach obywatele będą objęci testowym programem dochodu podstawowego.

Mieszkańcy Sheffield i Liverpoolu, a więc piątego i ósmego pod względem zaludnienia miasta UK w wypadku zwycięstwa Labour Party w najbliższych wyborach do brytyjskiego parlamenty będą otrzymywać od państwa stałą kwotą, której wysokość będzie zapewniać minimum egzystencjalne.

Bezwarunkowy dochód podstawowy (universal basic income) będzie przysługiwać każdemu obywatelowi niezależnie od jego statusu zatrudnienia czy poziomu życia.

Eksperyment został dotychczas przeprowadzony m.in. w Finlandii, gdzie od stycznia 2017 r. do grudnia 2018 r. 2000 osób w wieku od 25 do 58 lat otrzymywało świadczenie w wysokości 560 euro (ok. 2416 zł). Efekt? Zdecydowana większość beneficjentów, w przeszłości osób bezrobotnych, żyjących na krawędzi biedy, zyskała dawno nie odczuwalną życiową stabilność oraz poczucie bezpieczeństwa, co przełożyło się na wyższy deklarowany poziom szczęścia, który i tak w Finlandii jest jednym z najwyższych na świecie. Objęci programem nie szukali pracy z większą efektywnością, co jednak może być skutkiem wcześniejszej stagnacji w stanie bezrobocia. Poprawił się natomiast współczynnik uczestnictwa w życiu społecznym, korzystania z instytucji kultury, sportu i wypoczynku. Zwiększyło się również zaufanie do polityków."

https://wolnemedia.net/dochod-podstawowy...-brytanii/
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Obrzezanie w Wielkiej Brytanii dziewczyna z naprzeciwka 0 53 13 Maj 2019, Pon 12:20
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Nielegalni imigranci przybywają do Wielkiej Brytanii ciężarówkami dziewczyna z naprzeciwka 1 82 10 Maj 2019, Pią 21:39
Ostatni post: L1sek


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.