- Drętwieje mi lewa ręka.
#1
Troche mnie to martwi,lekarz powiedział że to ręka od serca i ciągły stres ,może spowodowąc ZAWAŁ    :Zażenowany::

KOCHANI FOBICY,naprawdę moge mieć zawał czy lekarz po prostu straszy    :Smuci się:
Czekam na powazne odpowiedzi    :Płacze:
Michał,Myszka i Sosen ,na pewno coś wiedzą na ten temat.
Kochane fobiki,macie tez tak.
Jak to piszę ,lewa ręka jest "bez użyteczna" ....    :Zażenowany::
Odpisz
#2
Basiu, nie jesteśmy lekarzami przecież.

To może być związane z krążeniem albo rzeczywiście mieć związek z nerwami.
Możesz wybrać się z tym do kardiologa lub/i neurologa.

Jaki lekarz straszył Cię zawałem? Rodzinny czy psycholog/psychiatra?
Skonsultuj się z innym.
Odpisz
#3
Prawdopodobnie to na tle nerwowym. Kiedyś też coś takiego czułem, może nie drętwienie, ale swego rodzaju napięcie, a czasami drżenie mięśni... Podobne napięcie można zauważyć w wielu innych miejscach, głównie w rejonie brzucha.
Odpisz
#4
Mysza napisał(a):Basiu, nie jesteśmy lekarzami przecież.

Wiem,chciałam tylko usłyszeć czy też tak macie.....    :Zażenowany::
Odpisz
#5
To może być nerwica serca. Czyli prawdopodobnie na tle nerwowym. O zawale nie wiem, ale raczej mało prawdopodobne. Jak mysza mówi, nie jesteśmy specjalistami.
Odpisz
#6
Też tak miałam(jak czytam wasze posty to mam wrażenie że wszystko już miałam)
Drętwiała mi lewa ręka czułam ból w klatce piersiowej,czasem nawet nie mogłam ręki podnieść miałam ją jakby sparalizowaną.Robiono mi serię badań serca i wszystko ok.To tylko nerwica...Sosen ma rację zawału od tego nie dostaniesz.
Jednak radzę Ci zrobić EEG na wszelki wypadek.Drętwienie lewej ręki może byc spowodowane też zapaleniem mięśnia sercowego(co mało prawdopodobne jeżeli Cię serce nie boli)
Odpisz
#7
Radziłabym też dokładnie sprawdzić kręgosłup... dysk może uciskać nerwy.
Odpisz
#8
Ale tak Ci się dzieje gdy jesteś w stresie?

Jest takie schorzenie jak zespół cieśni nadgarstka i przy tym też drętwieje ręka ale nadgarstek. Nic nie można tą ręką zrobić.
Odpisz
#9
Każdego ranka drętwieje mi lewa ręka, nie moge wyłączyć budzika , bo nie czuje dłoni.....czytałam w ulotce chyba leku ALVENTA, że takie moga być skutki uboczne. Gdy nie brałam leków ręce mi drętwiały po jakimś wysiłku np przemeblowanie itp. Zacznij łykac magnez, powinno pomóc.
Odpisz
#10
Ja mam od tygodnia dziwny ból lewego ramienia, który nasila się rano i wieczorem, a przez resztę doby jest praktycznie niewyczuwalny. Dotykam tej ręki i mam wrażenie, że boli coś w środku, jak kość. Trochę mnie to niepokoi. Ból przypomina taki po siniaku albo odgnieceniu po śnie, jednak nie nasila się, gdy dotykam. Może to od nerwów. Miał ktoś coś takiego?

Dodam jeszcze, że ból zaczął się bez przyczyny.
Odpisz
#11
Ten ból możesz odczuwać z powodu jakiegoś nerwu, który tam przebiega. Ja miałam coś takiego na żebrze. Ból był tak silny, że aż do lekarza poszłam. Dostałam bardzo silne leki przeciwbólowe po których bolał mnie żołądek i trochę na wymioty zbierało. Poszłam do lekarza, zgłosić działania niepożądane, bo już wytrzymać nie mogłam. Liczyłam na to, że dostane inne leki, a doktorek powiedział, że mam brać dalej te, które biorę.

A jeszcze odnośnie bólu lewego ramienia, to mam tak od dzieciństwa, ze jak jestem bardzo głodna, to właśnie lewe ramię bardzo mnie łupie. Jak wrzucę coś w kiszkę, to ustępuje. Myślę, że tutaj medycyna chińska mogłaby coś wiedzieć na ten temat.
Odpisz
#12
iLLusory napisał(a):Poszłam do lekarza, zgłosić działania niepożądane, bo już wytrzymać nie mogłam. Liczyłam na to, że dostane inne leki, a doktorek powiedział, że mam brać dalej te, które biorę.
widocznie błędnie założyłaś, że jakiemuś lekarzowi zależy na pacjencie.

lekarzowi zależy przede wszystkim na tym, żeby zręcznie chować koperty od tych, którzy dają i szybko odsyłać do domu tych, którzy nie dają. to priorytety lekarzy.
Odpisz
#13
Niech spadają na drzewo. Ci co czekają na koperty i ci co dają..
Odpisz
#14
Dziękuję za rady.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.