- Drukowanie organów stanie się normą w ciągu 2 dekad?
#1
No to się zacznie... Zamiast ratować ludzi, zakażą pewnie już całkiem aborcji z powodu uszkodzenia płodu, bo przecież co z tego, że urodzi się bez mózgu skoro można mu mózg wydrukować?
Nie to, że jestem przeciwna rozwojowi tej techniki, wręcz przeciwnie, uważam że to jedna z najwspanialszych wiadomości na jakie w tym roku natrafiłam, ale jak znam życie zostanie to wykorzystane w niewłaściwy sposób.

"Testy przeprowadzone na strukturze naśladującej prototypowe płuca wykazały, że całość jest na tyle odporna, iż nie ulega uszkodzeniu podczas ruchów naśladujących oddychanie oraz przepływ krwi. Symulacje przeprowadzano przy ciśnieniach i częstotliwościach, na jakie rzeczywiście są wystawiane ludzkie płuca. Podczas eksperymentów zaobserwowano, że czerwone krwinki rzeczywiście pobierają tlen i przenoszą go przez naczynia. Cały proces przypominał wymianę gazową odbywającą się w płucach.

Przeprowadzono też testy implantów terapeutycznych dla cierpiących na choroby wątroby. Naukowcy wydrukowali tkankę wątroby i przeszczepili ją myszy z uszkodzoną wątrobą. Testy wykazały, że komórki wątroby przetrwały przeszczep."

https://kopalniawiedzy.pl/druk-organow-d...luca,30029
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.