- Dwa nurty w Watykanie?
#1
Ponoć były papież Benedykt XVI ma inną wizję kościoła i inne zdanie na niektóre tematy i ma stać w opozycji do obecnego papieża Franciszka.


https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/102077...zycji.html


https://www.wprost.pl/swiat/10207505/rew...kusje.html


Nie wszyscy chrześcijanie popierają papieża Franciszka, zresztą nie tylko w Polsce. Dotyczy to również kardynałów, biskupów czy księży, niektórym z nich nie podoba się działanie papieża Franciszka.
Nie jest do końca tak że rozchodzi się wyłącznie o kwestie dotyczącą migracji w Europie, tematu podejścia do islamu, kwestii takiej a nie innej tolerancji. Wbrew pozorom i temu co sądzą chyba niektórzy nie chodzi o to że papież Franciszek zaproponował większą skromność, mniej przepychu w kościele, nakłada większy nacisk na to żeby wyższe duchowieństwo rezygnowało z przywilejów, większego dostatku i bardziej służyło ludziom.
Chodzi także o takie sprawy jak wymienione wyżej, jak i bardziej teologiczne. Niektórzy uważają także że Franciszek jest aż nazbyt reformatorski, nadgorliwy, wypacza kościół i religię, zbytnio kłania się środowiskom lewicowym i antyklerykalnym. Także i o takie gesty jakie były tutaj tematem wczoraj które chyba jednak faktycznie są zbyt demonstracyjne i niczemu raczej nie służą.
Czyżby było prawdą że papież Benedykt XVI odszedł nie do końca z własnej woli, że zostało to na nim wymuszone a powodem nie były wcale przyczyny zdrowotne? Część osób zwraca uwagę że Benedykt XVI mimo że już minęło tyle lat od przekazania papiestwa jest jak na ten wiek bardzo energiczny i nie wygląda na schorowanego, zniedołężniałego człowieka. Wcale nie jest wycofany tylko nadal pracuje a jak sam deklaruje mógłby robić więcej. Zwraca również uwagę na fakt że Jan Paweł II był o wiele bardziej schorowany od Benedykta XVI, w sposób widoczny wpływało to na jego prace a jednak dokończył posługę i jednak nie wyglądała ona źle.
Odpisz
#2
Katolicy wierzą w nieomylność papieża, gdy naucza ex cathedra w spawach wiary i moralności.
W sprawach doboru gestów już nie musi być nieomylny.   :Stan - Uśmiecha się:
Aha, i papież (biskup Rzymu) jest jeden.

Ale niezwyczajna sytuacja, gdy żyje emeryt, skłania do teorii spiskowych.

Cóż, w historię wspólnot religijnych wpisana jest skłonność do rozłamów.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Są dwa typy Polek, które wychodzą za muzułmanów dziewczyna z naprzeciwka 2 234 15 Sty 2019, Wto 17:05
Ostatni post: Niered


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.