- Eutanazja wbrew woli pacjenta i rodziny
#1
Kolejny przypadek po tym jak w Anglii zabili Alfiego Evansa, tym razem Francja – 42-latek wbrew woli rodziny został skazany na śmierć głodową.
Zobaczcie video, to się w głowie nie mieści.

"Vincenta Lambert zdecydowano zabić w majestacie prawa, za pomocą przymusowej eutanazji. Na dodatek wybrano wyjątkowo niehumanitarną metodę, postanowiono go zagłodzić odcinając mu pożywienie.

Matka chorego była zdruzgotana. Zwłaszcza, że zabroniono jej pożegnać się z synem. Poprosiła go tylko, żeby nie płakał i pogłaskała go na pożegnanie, bo zakazano jej go przytulić. Vincent od 2008 pozostaje w stanie minim. świadomości, sądy i trybunały skazały go na śmierć przez zagłodzenie.
Na szczęście sprawa zrobiła się głośna, a francuskie media zaczęły interesować się sprawą. Presja społeczna spowodowała, że Sąd Apelacyjny w Paryżu nakazał szpitalowi wznowienie odżywiania Vincenta Lamberta."

https://wolnemedia.net/minister-zdrowia-...ta-glodem/

Odpisz
#2
A to nie jest tak, że jego żona prosiła o jego eutanazje?
Odpisz
#3
Skąd wiadomo jaka jest wola pacjenta? W tym problem, że z nim nie ma żadnego kontaktu. Nawet nie jest pewne czy on jest nadal świadomy, czy naprawdę żyje. W sumie tu też pojawia się pytanie gdzie kończy się życie, a zaczyna bezwiedna wegetacja ciała.
Zastanawia mnie kto chce naprawdę dla niego dobrze, a kto myśli bardziej egoistycznie? Czy żona chce by jej mąż już nie cierpiał będąc w takim stanie, czy może chce się uwolnić od ciężaru niepełnosprawnego małżonka? Czy rodzice chcą ratować swoje dziecko by cieszyło się życiem, czy nie potrafią się pogodzić ze śmiercią potomka i nie myśląc o jego uczuciach chcą zatrzymać go za wszelką cenę?
Ja na miejscu Vincenta już wolałabym umrzeć z głodu niż przeżyć kolejne 10 lat nie mogąc nawet samodzielnie przełknąć śliny...
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis GoodbyeKitty:
  • Shiro
Odpisz
#4
(23 Maj 2019, Czw 22:58)GoodbyeKitty napisał(a): Ja na miejscu Vincenta już wolałabym umrzeć z głodu niż przeżyć kolejne 10 lat

Medycyna cały czas się rozwija. Skąd wiesz, czy za 10 lat nie będzie takich możliwości, jakie dziś są tylko marzeniami? Popatrz na sukcesy Kliniki Budzik, gdyby rodziny tych ludzi miały Twoje podejście, to tych ludzi już by nie było, a tak udało się ich wybudzić ze śpiączki.
Odpisz
#5
Halo, ktoś ukradł dzn konto
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.