- + F21
#1
Pomimo tego że jestem chorobliwie nieśmiała to cierpię na zaburzenie F21 .... biorę leki jestem na ketrelu. leczę się od stycznia 2006. co prawda są jakieś poprawy ale niewielkie  :Smuci się:. chodzę do psychiatry i do psychologa .... jednak mało to daje. chyba się nigdy nie wyleczę  :Smuci się: ...
Odpisz
#2
Spoko, wyleczysz się! Ważne, żeby w to wierzyć.  :Uśmiecha się szeroko:

Nie wiem, co to F21, ale mam nadzieję, że nie jest to coś strasznego... :Stare - Uśmiecha się i puszcza oko:

Pozdro!
Odpisz
#3
F21 to taki znak:
[Obrazek: f21.gif]

"ruch skierowany na sąsiednią jezdnię"

sprawdziłem w Google nigdy nie kłamie
Odpisz
#4
(F21) Zaburzenie typu schizofrenii (schizotypowe):
Zaburzenie to cechuje się ekscentrycznym zachowaniem oraz nieprawidłowościami myślenia i afektu zbliżonymi do zmian spotykanych w schizofrenii, choć w żadnym etapie nie występują tu zdecydowanie odchylenia charakterystyczne dla schizofrenii. Objawy mogą obejmować: chłodny lub niedostosowany afekt, anhedonię, dziwne lub ekscentryczne zachowanie, skłonność do społecznego wycofywania się, paranoidalne i dziwaczne idee nie osiągające poziomu urojeń, zaburzenie myślenia i zaburzenia postrzegania (perceptual disturbances)6, niekiedy przemijające epizody quasi-psychotyczne z nasilonymi iluzjami, o
mami słuchowymi lub innymi oraz myślami podobnymi do urojeń, zwykle pojawiające się bez udziału czynników zewnętrznych. Nie ma wyraźnego początku, a rozwój i przebieg mają zwykle cechy właściwe zaburzeniom osobowości.
Utajona reakcja schizofreniczna
Schizofrenia:
- borderline ("z pogranicza")
- utajona
- prepsychotyczna
- zwiastunowa
- rzekomonerwicowa
- rzekomopsychopatyczna
Schizotypowe zaburzenia osobowości
Nie obejmuje:
zespół Aspergera (F84.5)
schizoidalne zaburzenie osobowości (F60.1)

źródło : http://www.insomnia.pl/Schizofrenia,_zab...88870.html
Odpisz
#5
Oj, to nie zazdroszczę...  :Smuci się:
Odpisz
#6
niestety nie ma czego zazdrościć  :Smuci się: .... ale nie jest tak źle. Po woli z tego wychodzę ... jak na razie to nie było nawrotu choroby ... i oby tak było ...
Odpisz
#7
Insomnia83 życzę Ci aby już nigdy nie było nawrotów i trzymam kciuki za Ciebie
Odpisz
#8
Lilith dziękuję  :Uśmiecha się szeroko:. Na razie jest dobrze i oby tak dalej  :Uśmiecha się:.
Pozdrawiam cieplutko  :Uśmiecha się:
Odpisz
#9
To jest z Pisma Swiętego?
Odpisz
#10
Choroba? Raczej nie  :Śmieje się:
Odpisz
#11
insomnia83 napisał(a):Pomimo tego że jestem chorobliwie nieśmiała to cierpię na zaburzenie F21 ....
trzymaj się, nie daj się temu... powodzenia życzę, bo to jest trudne dosyć...
Odpisz
#12
insomnia83 radze zminic psychiatre, powaznie .Jesli niebylas w szpitalu psychiatrycznym i ktos postawił ci taka diagnoze F21 to mysle ze czas szukac pomocy gdzieindziej
Odpisz
#13
dodam jeszcze że pamietam rozmowe z moim psychiatra na temat schizofreni ,bo padło do niego z mojej storny zapytanie czy czasem moje fobie to niejest poczatek jakiegos powaznego problemu np: schizofrenii - odpowiedział jednoznacznie kiwając przekonująco głową że NIE !
dodając że nie widzi u mnie objawów charakterystycznych dla żadnego zaburzenia urojeniowego lub schizotypowego jeśli by tak było prawdopodobnie znalazł bym sie na oddziale psychiatrycznym i został poddany obserwacji psychiatrycznej i wnikliwemu badaniu aby ustalić jaki to rodzaj urojenia i jaką terapie podjac. F21 to powazna diagnoza jesli niewykazywalas w swoim zyciu jakis zachowan udokumentowanych np : w szpitalach psychiatrycznych lub jakis znacznych zachowań a-społecznych lub oznaków jakiejs lekkiej psychozy to zmien lekarza bo moze bierzesz niepotrzebnie jakies leki .
Odpisz
#14
Pitex, zargumentuj proszę, dlaczego Insomnia83 miałaby przestać się leczyć na to, na co się leczy prawdopodobnie skutecznie i prawdopodobnie od dłuższego czasu? Dlaczego zaburzeń schizotypowych nie można zdiagnozować w przychodni i/lub na podstawie relacji pacjenta (ew. nawet testu)? Ja się na tym, co prawda nie znam, ale właśnie chciałbym wiedzieć więcej, o tyle, o ile jesteś w stanie się wiedzą podzielić.
Odpisz
#15
michał oczywiscie moje zdanie nie jest obiektywne bo nie jestem lekarzem ani specjalista zeby sie wypodwiedziec ale opieram sie o tą jedną rozmowe z psychiatra ta temat schizofrenii i urojen czy tez psychoz gdzie odpowiednia diagnoza jest kluczem do skutecznego leczenia a to jak pacjent reaguje i jakie jest jego zachowanie trzeba przebadać poprzez hospitalizacje i obserwacje psychiatryczna dla dobra pacjeta ,oczywiscie mozna zrobic wywiad z najbliszymi osoby badanej i wyciagnac wnioski ale moim zdaniem F21 to powazne zaburzenie czy tez choroba psychiczna zeby stwierdzic ja jednoznacznie po rozmowach w gabinecie ,sora za bledy .
Odpisz
#16
Widzisz, wydaje mi się, że owijasz w bawełnę. Może chciałeś napisać: "lekarz mi tak powiedział" i tyle? Czy jednak rzeczywiście "Twoim zdaniem" i jesli tak, to powtarzam pytanie, z "jakiego powodu"?
Odpisz
#17
Michał napisał(a):Widzisz, wydaje mi się, że owijasz w bawełnę. Może chciałeś napisać: "lekarz mi tak powiedział" i tyle? Czy jednak rzeczywiście "Twoim zdaniem" i jesli tak, to powtarzam pytanie, z "jakiego powodu"?

O rany daj mu już spokój  :Śmieje się:  :Śmieje się: . Napisał to nie dlatego, żeby komuś zrobic na złośc, czy z innych powodów tylko dla dobra Insomni, chciał ją ostrzec, może nie do końca to przemyślał. Ale odpuśc mu to, to tylko człowiek!  :Śmieje się: Bo tylko narastają jakieś konflikty i niechęc obupólna. I dobrze będzie jak nie odpiszesz na tego posta, bo chyba nie chcę się włączac w grę, która ma na celu pokazanie "who's the boss".

Koniec, tyle chciałam napisac i nie powiem na ten temat ani jednego słówka więcej  :Śmieje się:
Odpisz
#18
You are.
Odpisz
#19
Michał napisał(a):You are.

A nie ja, bo Kaczyński... :Stare - Uśmiecha się i puszcza oko:
Odpisz
#20
też mam f21.generealnie to żyć z tym można  :Uśmiecha się:.od kiedy biorę abilify jest lepiej.u mnie miały miejsce iluzje wzrokowe.teraz pozostaje mi walczyć z lękiem społecznym który jest częścią tego zaburzenia.tak naprawdę to w tym zaburzeniu owy lęk mi najbardziej przeszkadza a nie inne dolegliwości.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.