- Fantazjowanie...
Kiedyś fantazjowałem mniej, potem czułem coraz większy wstręt do rzeczywistości i fantazjowałem coraz więcej, obecnie "rzygam" na rzeczywistość, a fantazjowanie stało się już chyba klinicznym uzależnieniem lub stan jest bliski klinicznego uzależnienia. Czasem coś zawalę z powodu fantazjowania. Zdolność do funkcjonowania w rzeczywistości jest stopniowo coraz słabsza.
Psychologia też potrafi skrzywdzić.
Odpisz
Potwierdzam, mam to samo.
Odpisz
Też tak mam. Czy to złe?? Myślę że fajnie sobie tak czasem pofantaziować.
Odpisz
Od dzieciństwa tak miałam. Albo sobie wyobrażałam, że jestem sławna, byłam aktorką, piosenkarką itp. i wreszcie mam głos i jestem ważna albo i to częściej miałam przyjaciół, chłopaka, pokazałam się z dobrej strony ludziom albo wrogom. Nadal zresztą tak mam pomimo 2 dych na karku, chociaż o wiele rzadziej niż kiedyś. Przed snem też zawsze snułam sobie jakieś lepsze życie. Nie widzę w tym nic złego dopóki takie coś nie zajmuje ci większości czasu albo gdy czujesz się samotnie i jedynie co z tym robisz to własnie snucie na jawie, wtedy trzeba trochcę się kontrolować i wyjść do ludzi, zrobić coś szalonego, coś nowego wypróbować. Ale mimo wszystko nie widze w tym nic złego i sądzę, że każdy sobie tak marzy czasem, a jeśli inni ludzie trochę więcej to tylko świadczy o ich bogatym życiu wewnętrznym i kreatywności    :Uśmiecha się szeroko:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis melancolie:
  • marcinnn
Odpisz
Mam tak samo jak Melancolie    :Uśmiecha się:
Dodatkowo bardzo lubie te moje fantazje, mila odskocznia od rzeczywistosci.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

              Reklama