- Fobia a fałszywe przekonania wpojone w dzieciństwie
#1
Temat na pewno był poruszany, ale myślę. że w takich sprawach zawsze jest coś nowego do powiedzenia. Chodzi mianowicie o "samobójcze" rady, które na pewno wielu z nas słyszało, i uznało za mądre, od rodziców/nauczycieli.

Cytat:głupszym sie ustępuje
Cytat:nie reaguj na zaczepki w końcu sie da ci spokój
Cytat:bądź miły dla ludzi a oni też będą dla ciebie mili
Cytat:nie musisz mieć kolegów, teraz liczy się nauka a nie zabawa, oni potem będą ci zazdrościć

znowu zabrzmię mizoginistycznie, ale z tego co wiem najczęściej takie rady dają matki albo nauczycielki. wiele osób wychowywanych głównie przez matkę ma potem problemy ze sobą. najgorsze jest to, że dziecko czasem zdaje sobie sprawę z tego, że dorosły nie miał racji, zbyt późno by odbudować swój wizerunek wśród rówieśników. wg mnie takie coś podchodzi pod nieumyślne znęcanie się, tak jak ci rodzice co leczyli chorobę dziecka papryczkami chili bo byli przeciwnikami medycyny. potem okazuje się, że jednak dziecko nie jest "zdolne, "wyjątkowe", a głupie, niezaradne, leniwe i samo sobie winne. jak to wyglądało u was?

edit: walnąłem się, miało być w innym dziale ((
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.