- Fobia społeczna, a poglądy...
#1
Taki temat trochę pół żartem, pół serio. Jak myślicie, czy fobia społeczna ma wpływ na poglądy polityczne? Nie będę stawiał żadnej tezy, bo teoretycznie osoba z FS jest osobą gorzej radzącą sobie w życiu, mniej pewną siebie i trudniej podejmującą decyzję. A więc wychodziłoby że dla tekiej osoby dobre byloby państwo opiekuńcze - jakis mały socjalizm.

Sam jestem fobikiem społecznym, ale kurcze jestem zagorzałym przeciwnikiem socjalizmu, całej tej opieki, biurokracji, dopłat, dofinansowań, pomocy, poradni itp. Nawet jakby przez to moje życie miało gorzej się potoczyć uważam że każdy człowiek powinien sam załatwiać swoje sprawy i sam troszczyć sie o siebie i swoich bliskich.

Nie będę się określał. Bo nei lubie sie szufladkować w jakiejś poglądy polityczne itp. Ale na wiele spraw mam je dość radykalne. Dla przykładu kara śmierci - dla zwyrodnialców - TAK! Dlaczego z moich podatków utrzymywać całe życie tkaiego człowieka? Ustrój polityczny? Demokracja jest głupia, ludzie do nije niedorosli. Łatwo nimi manipulować, a reformy się ślimaczą. Nie mialbym więc nic przeciwko jakiejś małej dyktaturze oświeconej czyli jakiś Piłsudski, Franco, albo Pinochet by mi nie przeszkadzał   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: Licze na ostrą dyskusję!
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Samotność "trzeciej fali", a fobia społeczna. takatam 16 778 13 Lut 2019, Śro 19:36
Ostatni post: Kra_Kra
  Jakie macie poglądy polityczne? Ełforyjka 302 59 585 28 Paź 2017, Sob 14:02
Ostatni post: BlankAvatar
  Znieczulica społeczna. Zanik więzi społecznych, rodzinnych. Sosen 64 30 820 21 Cze 2016, Wto 0:03
Ostatni post: Wolfy


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.