- Fobia społeczna +ataksja
#1
Witam.
Czy ktoś z Was ma osobę z takimi dolegliwościami w swoim otoczeniu?Jak sobie z tym radzić?jak jej pomagać?
Jest bardzo ciężko gdyż takie ''połączenie''jak w tytule spowodowało totalne odcięcie się od swiata i ja nie wiem jak dotrzeć do tej osoby...
pozdrawiam
Odpisz
#2
Mi można pomóc eutanazją.   :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
Odpisz
#3
Czym ta ataksja spowodowana ?


Cytat:Mi można pomóc eutanazją.   :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
Mi tez. Niestety NFZ nie chce mi zrefundować   :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
Odpisz
#4
Ataksja rdzeniowo-móżdżkowa - SCA, to schorzenie charakteryzujące się specyficznym błędem w kodzie genetycznym. Błąd polega na zbyt wielkiej w porównaniu z normą, występującą u ludzi zdrowych liczbie powtórzeń trójek nukleotydów. Im więcej tych powtórzeń, tym silniejsze objawy choroby i tym wcześniejsze jej pojawienie się. Choroba zaczyna się zwykle w wieku 30 - 50 lat i początkowo przebiega w sposób niedostrzegalny i postępuje stosunkowo wolno. Pojawiają się zawroty głowy i kłopoty z utrzymaniem równowagi. Potem posłuszeństwa odmawia całe ciało. Ręce i nogi wydają się wymykać spod kontroli mózgu. Stopniowo chodzenie staje się niemożliwe. Mowa jest bełkotliwa, nie udaje się zatrzymać wzroku na określonym obiekcie, czasem traci się słuch. Zaburzenia równowagi są związane z uszkodzeniem móżdżku, niewyraźna mowa z osłabieniem napięcia mięśni narządu mowy. Postępującą degradację mięśni, w wyniku uszkodzenia układu nerwowego, charakterystyczną dla ataksji, określa się jako polineuropatię. Wielu chorych skarży się na częste skurcze utrudniające chodzenie, a nawet powodujące brak kontroli nad kończynami, co prowadzi do upadków.

Skopiowałam ze strony nasze-choroby.pl

jest to choroba bardzo złożona i różne dodatkowe elementy pojawiają się u pacjentów.Mój kolega jest obecnie już na rencie .Oprócz wymienionych wyżej objawów u kolegi jest bardzo nasilona fobia społeczna,przez co właściwie odciął się od świata.


Staram się gromadzic wiedzę na temat ataksji i fobii społecznej,bo bardzo chciałabym mu pomóc,jednak możliwe jest to tylko w wirtualnej rzeczywistosci bo w realu nie ma mowy o spotkaniu.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fobia społeczna + nieświeży oddech Jak żyć 9 1 679 25 Wrz 2016, Nie 11:02
Ostatni post: koteł
  Fobia społeczna + cukrzyca Marzena77 36 5 656 20 Kwi 2016, Śro 11:42
Ostatni post: Zabłąkany
  Fobia Społeczna I Tiki Nerwowe podhalaniec 4 6 173 29 Cze 2015, Pon 12:01
Ostatni post: Obito
  Fobia społeczna a ponadto problem z nowotworem grzegorz333 3 4 974 23 Paź 2009, Pią 19:21
Ostatni post: młodziutka18
  Mózgowe porażenie dziecięce+padaczka+fobia społeczna, lęk. Nulunia_23 1 5 650 03 Lis 2008, Pon 20:37
Ostatni post: mc


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.