- fs a orientacja seksualna
#1
jestem ciekawa co o tym sądzicie i proszę wypowiedzcie się,
ja jestem hetero ale mam przyjaciela,który jest wspaniałym człowiekiem i
i też cierpi na to samo co my,jak ci ludzie mają sobie dawac radę  :Stan - Różne - Zaskoczony:ops:
Odpisz
#2
Każdy człowiek ma pełne prawo do osobistego szczęścia o które powinien zabiegać a nawet walczyć. Osobnicy odmiennej orientacji seksualnej w dobie licznych środków komunikacji społecznej powinni poszukiwać się wzajemnie i spełniać swoje pragnienia.
Mimo to jestem przeciwny, aby adoptowali oni dzieci, ponieważ dziecko potrzebuje do prawidłowego rozwoju psychicznego zarówno biologicznego ojca jak i matki 8)
Odpisz
#3
Cytat:Mimo to jestem przeciwny, aby adoptowali oni dzieci, ponieważ dziecko potrzebuje do prawidłowego rozwoju psychicznego zarówno biologicznego ojca jak i matki Cool
A ja jestem chyba za.

Ale do rzeczy... Naprawdę współczuję ludziom o innej orientacji seksualnej, tak samo, jak ludziom o innej wierze, kolorze skóry, narodowości, filozofii życia (o ile nie jest destrukcyjna)... Sam miałem nieprzyjemne przeżycia z powodu, na dobrą sprawę, drobiazgów, to co dopiero Ci ludzie muszą czuć. Jak oni sobie dają radę z napiętnowaniem społecznym?
Ja się zastanawiam nad jedną rzeczą. "Ty pedale" stało się w Polsce (no, nie tylko) gorszą zniewagą niż "Twoja matka jest k*rwą", a w pełni akceptujemy, ba, nawet uwielbiamy [sic!] kolesi, którzy puszczają się z każdą lepszą laską. How is it possible?
Odpisz
#4
Heh pierwszy raz słyszę, żeby ktoś powiedział 'puszcza się' o facecie.
Odpisz
#5
No właśnie. Bo kobieta się puszcza, a facet jest zdobywcą. A ja mówię i puszcza się i męska d*iwka. W końcu równouprawnienie ma być, co nie?  :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#6
Samek napisał(a):Mimo to jestem przeciwny, aby adoptowali oni dzieci, ponieważ dziecko potrzebuje do prawidłowego rozwoju psychicznego zarówno biologicznego ojca jak i matki 8)

Moi hetero starzy jakoś nie zapewnili mi modelowych warunków rozwoju, w sumie jakbym miał wybierać, czy nie zamienić na dwóch zrównoważonych tatów, to mógłbym się zastanowić, hue.
Odpisz
#7
7 wave, dokładnie!  :Stan - Uśmiecha się:

(Zmienię troszkę tytuł wątku bo orientacja to nie musi być koniecznie seksualna a np... polityczna.  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: I przenoszę z "symptomów" do forum "fobia społeczna".)
Odpisz
#8
No cóż, jest to na pewno przykre jeśli rodzice nie potrafią zapewnić dziecku odpowiednich warunków rozwoju, a to rzutuje na ich osobowość gdy są dorośli  :Stan - Niezadowolony - Smuci się: Tym bardziej dwie mamusie, lub dwoje tatusiów nie są w stanie zapewnić dziecku prawidłowego, psychicznego rozwoju. Przede wszystkim chodzi tu o brak wzorca męskiego i żeńskiego dla rozwijającego się dziecka.
Odpisz
#9
Samek napisał(a):Przede wszystkim chodzi tu o brak wzorca męskiego i żeńskiego dla rozwijającego się dziecka.

No ja już o tym pisałem z Koleżanką Clarissą, ale niektóre osoby po prostu ignorują ten fakt.
Odpisz
#10
A ja uważam, że główny problem to reakcja społeczeństwa. Wydaje mi się, że umiejętne pokazanie dziecku wystarczy, że są i kobiety i mężczyźni i oboje się różnią między sobą, ale jednocześnie są tak samo wspaniali.
Cytat:No ja już o tym pisałem z Koleżanką Clarissą, ale niektóre osoby po prostu ignorują ten fakt.
Akurat ja pamiętam doskonale, jaki jest stosunek Hektora do homoseksualistów. Ale co myślisz o homoseksualistkach?
Odpisz
#11
stap!inesekend napisał(a):umiejętne pokazanie dziecku wystarczy, że są i kobiety i mężczyźni i oboje się różnią między sobą

Moim zdaniem nie, bo małe dziecko przyjmuje jako ideał tylko swoich rodziców(osoby mu najbliższe), a nie wszystkich mężczyzn i kobiety.

stap!inesekend napisał(a):co myślisz o homoseksualistkach?

W teorii to samo. A w praktyce, to może byłbym skłonny zapomnieć o moich poglądach i wrośniętym we mnie kręgosłupie moralnym, gdyby dopadły mnie jakieś fajne biseksualistki  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: - Marzenie każdego faceta  :Stan - Uśmiecha się: Dobra, jakby co to ktoś się włamał na moje konto i to napisał  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:
Odpisz
#12
Cytat:Moim zdaniem nie, bo małe dziecko przyjmuje jako ideał tylko swoich rodziców(osoby mu najbliższe), a nie wszystkich mężczyzn i kobiety.
Hoho, to ciekawe. U mnie rodzice już chyba we wczesnym dzieciństwie nie byli moimi autorytetami. W każdym razie nie przypominam, bym sobie myślał: "kurcze, jacy moi rodzice są fajni". A w końcowych klasach podstawówki już na bank nie byli.
Cytat:W teorii to samo. A w praktyce, to może byłbym skłonny zapomnieć o moich poglądach i wrośniętym we mnie kręgosłupie moralnym, gdyby dopadły mnie jakieś fajne biseksualistki Wink - Marzenie każdego faceta Smile
No właśnie. Nie jest to pierwsza przeczytana tego typu opinia. I to pokazuje jacy piękni są ludzie - dla własnych interesów i wygody są w stanie znacznie zmienić swoje zdanie...
A ja jestem za każdym dobrym człowiekiem i bardzo się z tego cieszę
Odpisz
#13
Nie no, tu już nie chodzi o ostatnie klasy podstawówki. Najważniejszy okres życia, to chyba od pierwszego do trzeciego roku. Dziecko, które ma już 12 lat fundamenty psychiki ma już w większości dawno ukształtowane.

stap!inesekend napisał(a):. I to pokazuje jacy piękni są ludzie - dla własnych interesów i wygody są w stanie znacznie zmienić swoje zdanie...

Ej ja nie zmieniłbym zdania. Po prostu uznałbym je za mało istotne w konfrontacji z możliwością spełnienia swoich snów z dwoma ślicznymi biseksualistkami  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:
Odpisz
#14
Ale o ostatnich klasach podstawówki napisałem, że NA PEWNO.
Ja wcale nie uważam, że przy tolerancji społeczenstwa rodzice tej samej płci by się źle sprawdzili. Ale oczywiście Ci troskliwi, rozsądni i tłumaczący wszystko najobiektywniej, jak się da.
Cytat:Ej ja nie zmieniłbym zdania. Po prostu uznałbym je za mało istotne w konfrontacji z możliwością spełnienia swoich snów z dwoma ślicznymi biseksualistkami Razz
Efekt taki sam.
Odpisz
#15
stap!inesekend napisał(a):Ale o ostatnich klasach podstawówki napisałem, że NA PEWNO.

No, ale w zasadzie to bez znaczenia. Najważniejszego okresu socjalizacji i tak w większości nikt z nas nie pamięta.

stap!inesekend napisał(a):nie uważam, że przy tolerancji społeczenstwa rodzice tej samej płci by się źle sprawdzili.

No a ja uważam, że takiemu dziecku brakowałoby jednego ze wzorców. Oczywiście, możliwe jest, że taka para wychowałaby dziecko lepiej niż para heteroseksualna, ale generalnie uważam, że jest to rozwiązanie gorsze. Z założenia gorsze.

A co do tych biseksualistek  :Stan - Uśmiecha się: Ja nigdy nie mówiłem, że moje szczytne ideały podlegają bezwzględnej realizacji w życiu  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język: Ja po prostu oceniam tutaj co jest normalne a co nie. A że skusiłbym się na dwie śliczne lesby, to normalna sprawa  :Stan - Uśmiecha się: Hekciu jest tylko człowiekiem  :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#16
Bo sobie sam stworzyłeś założenie.
Cytat: Ja po prostu oceniam tutaj co jest normalne a co nie
Normalny to pojęcie względne. I to nie tylko moje zdanie. Paru porzadnych psychologów/terapeutów/coachów też.
Odpisz
#17
Cytat:A co do tych biseksualistek

Ale wyraźnie napisał homo, czyli takie, które co najwyżej pokazałyby Ci faka na obejście się smakiem.

Właściwie to już ktoś kiedyś o tym wspomniał, ale ja powtórzę. Już same nazwy rodzice, rodzina mówią same za siebie.

I nie mam bladego pojęcia po kiego grzyba ta dyskusja, ponieważ i tak nikt do niczego nie dojdzie.
Odpisz
#18
Kto wie, kto wie?
Ale chyba w demokracji można wyrażać swobodnie swoje poglądy?...
Odpisz
#19
Zgarbiony Fred napisał(a):Ale wyraźnie napisał homo, czyli takie, które co najwyżej pokazałyby Ci faka na obejście się smakiem.

Lesby są przeważnie brzydkie, więc szczególnie bym nie żałował. A bi właśnie są fajne często. Zresztą bi to często bardziej fanaberia niż orientacja. Normalne, fajne lachy, które lubią swoje doświadczenia poszerzyć na inne kobiety, choć w zasadzie są hetero. Zresztą wiele kobiet hetero chciałoby spróbować z inną kobietą, chyba nawet na forum któraś to napisała, ale nie pamiętam która.
Odpisz
#20
A tego nie możesz być pewien.
Odpisz
#21
Chyba mam pomysł na nowy temat "Czy zazdrościłbyś gdyby Twoja dziewczyna przespałaby się z inną dziewczyną?"  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#22
Zależy, jakie ustalilibyśmy zasady na początku związku. To, jeśli chodzi o mnie.
Cytat:Lesby są przeważnie brzydkie, więc szczególnie bym nie żałował.
Znasz setki lesbijek, że tak twierdzisz? To tak jak twierdzić, ze Arabowie to zazwyczaj urządzają zamachy na Europejczyków i Amerykanów.
Odpisz
#23
No na paradzie równości przecie się prezentują co roku. To widać, że piękne to one nie są.
Odpisz
#24
Tylko, że tam najczęściej się pojawiają bardzo krzykliwi goście i gościówy. A nie wierzę, że wszyscy tacy są.
Odpisz
#25
Nie wiem, nie wnikam...
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.