- GABA
#1
Witam wszystkich po długiej przerwie,akurat szukając czegoś o GABA(suplement diety dostępny w sklepach dla sportowców)trafiłem znów na forum o fobii społecznej,więc jak znowu tu jestem to napiszę co nie co o GABA czyli o fajnym suplemencie który mi zdecydowanie pomógł w wyjściu z fobii społecznej.Po pierwsze GABA to suplement który ma wiele ciekawych efektów,nie chce mi się opisywać jak to działa tu macie link http://www.gabasupplement.com/gaba-reduces-stress/moge tylko potwierdzić ze to naprawdę działa.Ja jako człowiek z lękiem społecznym potrafiłem zdobyć i uwieść dziewczynę(co przedtem wydawało się czymś nierealnym,odległym)do tego to cudo(tj GABA)wywala z mojej głowy wiele głupich blokad mentalnych(wiadomo ocb,nie zrobię tego bo nie,wstydzę się bo nie,itd)Naprawde polecam każdemu(radze najpierw poczytać o tym suplemencie jeśli ktoś nie wierzy)lepsze to niż niejeden syfny pseudolek od lekarza.
Odpisz
#2
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_%CE%B3...s%C5%82owy

Efekt wpływania na GABA zna każdy, kto pił alkohol lub brał benzo. Ale branie samego GABA? Nie słyszałem wcześniej, trzeba by poczytać...
Odpisz
#3
A możesz coś wiecej napisać, jakie dawki przyjmujesz i jakie są po tym efekty.
Odpisz
#4
GABA podawane jako GABA dotrze do mózgu w śladowej ilości lub nie dotrze w ogóle. Tak więc pomysł o tyle ciekawy, o ile nie trafiony.
Odpisz
#5
Ale jesz to w formie takiego wiadra dla "koksów" z napisem "GABA" np dymatize Gaba, czy może masz "Picamilon" czy jakiś analog GABA na recepte?
Odpisz
#6
Hmmm... No więc ogólnie, to GABA jest ponoć zdolne, by dotrzeć do mózgu, ale czy w praktyce to się uda? Wątpie szczerze mówiąc. Zalinkuje artykuł, gdzie jest o tym szerzej:

http://www.rozanski.cal.pl/?p=1140
Odpisz
#7
No wiem, czytałem kiedyś. Sporo czasu straciłem na czytaniu o GABA, ale nie wiele z tego wynikło. Z jednej strony piszą, że przekracza bariere krew-mózg a z drugiej że podane doustnie zostanie "strawione".
1500mg to bardzo duża dawka, może jest więc tak, że specjalnie tak sporo tego się podaje z założeniem, że większość i tak zostanie strawiona a do mózgu dotrze odpowiednio mniejsza część. Trudno powiedzieć, ale zważywszy, że można to kupić bez recepty i że nie jest stosowane w medycynie, to raczej nie jest specjalnie ani skuteczne, ani też groźne.

Ja bym chciał zdobyć "Lyrice"(Pregabalina). To jest chyba analog GABA stosowany w padaczce i zespole lęku uogólnionego. To naprawdę działa, ale jest drogie jak cholera.
Odpisz
#8
Gdzieś chyba czytałem, że na lęk wystarczą dawki koło 50-100mg. Tak więc znacznie mniejsze. Z tym, że może chodziło wtedy o picamilon(Ruski lek, który po dostaniu się do mózgu rozbijany jest na GABA i niacyne).

Tutaj jeszcze opinie o GABA z Social Anxiety Support, po angielsku

http://www.socialanxietysupport.com/foru...ies-36887/
Odpisz
#9
No i jak sm? Jak tam samopoczucie po uGABAwieniu swoich komórek nerwowych?  :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#10
Nie spodziewałem się, że da to takie efekty  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: Przemyślę zakup  :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#11
To jest to samo jakby dziabać stabilizatory nastroju, które działają na GABA, zwiększając jego wydzielanie. Tak samo poprawiają trochę nastrój i zmniejszają stres.
Odpisz
#12
No mniej-więcej. Tyle, że ja raczej nie wierzyłem, że GABA podawane jako GABA dotrze do mózgu. I nadal wydaje mi się to trochę podejrzane, bo jeżeli to takie łatwe, to po co tworzyć leki przeciwpadaczkowe jeżeli one są analogami GABA lub jakoś tam wpływają na zwiększanie wydzielania GABA, jak można podać samo GABA?

edit

GABAergic Drugs

* GABAA receptor ligands
o Agonists/Positive allosteric modulators: alcohol[29][30][31], barbiturates, benzodiazepines, carisoprodol, etomidate, glutethimide, L-theanine, kava, methaqualone, muscimol, neuroactive steroids, nonbenzodiazepines, propofol, scullcap, valerian, volatile/inhaled anaesthetics.
o Antagonists/Negative allosteric modulators: bicuculline, cicutoxin, flumazenil, furosemide, gabazine, oenanthotoxin, picrotoxin, Ro15-4513, thujone.
* GABAB Receptor Ligands
o Agonists: baclofen, GBL, GHB[32], phenibut.
o Antagonists: phaclofen, saclofen.
* GABA reuptake inhibitors: deramciclane, hyperforin, tiagabine.
* GABA-transaminase inhibitors: gabaculine, phenelzine, valproate, vigabatrin, Lemon balm (Melissa officinalis) [33].
* GABA analogues: pregabalin, gabapentin.
* Others: GABA (itself), L-glutamine, picamilon, progabide, tetanospasmin.

Spojżyjcie na sam dół. , L-glutamine, picamilon, progabide, tetanospasmin. - To są substancje, które są GABA tzn są najporawdopodobniej rozbijane na GABA i docierają do mózgu. U żadnego z producentów natomiast nie jest napisane, że produkt zawiera którąż z tych substancji. Tak więc jeżeli jest to GABA w formie GABA to nadal trudno mi uwierzyć, by docierało do mózzgu.

edit 2

Przy okazji zauważyłem coś ciekawego

"english Wikipedia napisał(a):It is also used as a an anxiolytic, mild sedative or calming agent. At least one study has found it to be effective at reducing stress, although the study's authors call for further research. [5] Lemon balm extract was identified as a potent inhibitor of GABA transaminase, which explains anxiolytic effects. Major compound responsible for GABA transaminase inhibition activity in lemon balm is rosmarinic acid.

Czyli jednak  :Stan - Uśmiecha się: Ogłaszam Wszem i Wobec, że meliska ma naukowo potwierdzone właściwości przeciwlękowe  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:  :Stan - Uśmiecha się - LOL:
Odpisz
#13
Z tej glutaminy to się chyba dopiero tworzy GABA. A ogólnie to tutaj są wszystkie typy substancji GABAergicznych  :Stan - Uśmiecha się: Masz tu alkohol, benzodiazepiny, kava-kava, barbiturany, walerianę  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: Wsio  :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#14
Ja biorę dupakinę na padaczkę która ma zwiększać stężenie GABA. Ta twoja trucizna też ma zwiększać czy co?
Odpisz
#15
"Działanie kwasu walproinowego jest złożone i nie do końca poznane. Wiadomo, że powoduje wzrost stężenia GABA przez zahamowanie jego rozkładu (dekarboksylacji) oraz wychwytu zwrotnego. Zwiększa również produkcję GABA przez stymulowanie enzymów niezbędnych do jego biosyntezy. Poza tym modyfikuje przekaźnictwo nerwowe poprzez blokowanie kanałów wapniowych i sodowych w neuronie. W ten sposób zmniejsza się pobudliwość komórek nerwowych i zahamowanie jest ich nadmierne pobudzenie."

Wikipedia o kwasie walproinowym(depakine).

Natomiast co do GABA podawanego jako Gaba to słyszałem, że sens ma podawanie picamilonu, który rozbijany jest w mózgu na GABA i niacyne. Tymczasem te preparaty "GABA" to pewnie zwykłe GABA, które przetrawisz w żołądku i które nie dotrze do mózgu.

Ogólnie to trudno zdobywa się wiedzę o substancjach gabaergcznych, więc mogłem coś popierniczyć  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:
Odpisz
#16
jezu jak slysze depakine to mnie az trzesie...najwieksze gowno jako bralam pomijajac to ze przytylam 8kg...zawroty glowy, wymioty, napady lęku, szału, bylam nie do zniesienia...brrr
Odpisz
#17
Ja nie mam żadnych skutków ubocznych od dupakiny  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:
Odpisz
#18
Czytałem kiedyś artykuł - sposób na podniesienie poziomu GABA : opierało się to na witaminach z grupy B i Glutaminie. Może czymśtam jeszcze. Te specyfiki brało się w odpowiednich cyklach rano i wieczorem.

Anyway, trzymało to się kupy i nie było słowa o dostarczaniu GABA w tabsach z zewnątrz.
Odpisz
#19
sm przekazuje Wam wiadomość przeze mnie.

sm:

"Od jakiegoś czasu dołączyłem do zażywania GABA(4,5 g) także glutaminę(15 g) i tyrozynę(1,5 g). Generalnie odczuwam, że dobrze mi to służy, jednak stopnia tego efektu nie jestem w stanie ocenić, ponieważ pozytywny wpływ na mnie ma też życie jakie teraz prowadzę(przebywanie wśród ludzi, ekspozycja itp.) Muszę przyznać, że działanie przeciwdepresyjne jest dobre. Nie pojawiają się u mnie czarne myśli, podczas gdy niedawno miałem takie kilka dni z rzędu i generalnie jestem bardziej odporny na stres, nie odczuwam motylków w brzuchu i jestem bardziej otwarty towarzysko.

Jako, że była mowa o picamilonie to chciałem Wam donieść, że jest on dostępny w Polsce jako składnik preparatu Man Swagger, który jest nowością na rynku. Można go kupić na allegro albo w sklepach internetowych. Sam mam zamiar go wypróbować jak skończy mi się zapas zwykłej Gaby. Generalnie czytałem o składnikach tego preparatu i mają one interesujące z naszego punktu widzenia działanie do tego z opinii wynika, że preparat jest dość silny i ludzie czują go po zażyciu. Jeśli by ktoś miał z tym do czynienia to niech skrobnie coś. Ja też coś napisze jak już go wypróbuję.
http://www.supple-power.pl//index.php?pr...ontent=457

ps

Ewentualnie można kupić czysty picamilon np tu: http://www.super-smart.eu/article.pl?id=...ZwodWxMdjg i ponoć w Ameryce jest sprzedawany jako suplement, a nie lek wymagający recepty. Niemniej jednak dawkowanie tego picamilonu z supersmart.com to 300mg a w preparacie Man Swagger 225 mg więc różnica jest niewielka by sciągać to z zagranicy.

Pozdrowienia z Hong Kongu
sm"
Odpisz
#20
Pytałem kilka obeznanych w temacie osób i wszystkie mówią to samo: spożywanie samego GABA jest bez sensu.
Odpisz
#21
LonLuvois napisał(a):Pytałem kilka obeznanych w temacie osób i wszystkie mówią to samo: spożywanie samego GABA jest bez sensu.
btw tak na chłopski rozum... gdyby te wszystkie pożal się boże "suplementy" faktycznie działały (gaba sraba, 5ha te pe itd) to już dawno były by nielegalne :-P
Odpisz
#22
Może nie tyle nielegalne, co sprzedawano by je na receptę, jako leki.
Odpisz
#23
One działają ale na zdrowe osoby, które mają delikatny problem typu : lekkie rozdrażnienie, delikatna bezsenność, lekka obniżka humoru.

Tacy ludzie mogą sobie łykać : 5-htp, tonisol, deprim, czy GABA ale sory jak ktoś ma fobie, maks w skali lebowitza, 3 próby samobójcze za sobą i jak chce się odezwać do dziewczyny to miele łapami tak, że sobie prawie palce wyłamuje ze stawów to sorry ale jakiś proszek ze sklepu dla pakerów nie sprawi, że będzie królem życia.

Psychiatra mi kiedyś powiedział, że te suplementy przy lekach to jak łyżeczka przy wiadrze wody.
Odpisz
#24
LaFayette napisał(a):to sorry ale jakiś proszek ze sklepu dla pakerów nie sprawi, że będzie królem życia.

Odswierzajac watek... moze samo jego dzialanie nie ma mega wplywu ale jezeli lek to kwestia psychiki to jak sie wierzy w dzialanie tego suplementu to jest to chyba takie pozytywne placebo.
Bralem to GABA przez jakies miesiac i mialem takie lekkie odczucie poprawy nastroju i wiekszej otwartosci. Nie jest to co prawda euforia jak po benzo ale przynajmniej spie sie po tym dobrze (tylko te sny ...)
Odpisz
#25
Cześć zakupiłem GABA od Puritan's Pride 750mg kapsułki z białym proszkiem. cena 47,70zł 90 kaps.
Zjadłem jedną zobaczę jakie da efekty.
Wczesniej testowałem Ashwagandhe i kava-kava obie działają ,kava z początku bardziej uspokajająco i relaksacyjnie ale powoduje u mnie problemy żołądkowe czy wątrobowe  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: ogólnie boli czasem brzuch i takie tam .

Sprawdze GABE podobno w działaniu przypomina Phenibuta zobaczymy napiszę co i jak .

Doceniam bardziej naturalne zioła i suplementy niż prochy na receptę i wiem co mówie. MAm za sobą 2 pobyty w psyhiatryku , 4 lata leczenia na prochach z depresji jakiejś tam. Branie przeróżnych antydepresantów, paroksetyny i benzo też. Mam ostatnio trochę więcej gotówki więc testuje sobie leki ziołowe. Magnez w formie mleczanu jem codziennie - to naprawde pomaga. Oprócz tego zrezygnowałem całkowicie z alkocholu 6 lat i papierosów 2 lata, przypale od święta zioło  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Pozdrawiam.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.