- Inni w rozmowie
#1
Question 
Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad pewną sprawą. Mianowicie spostrzegłem (już dawno, ale teraz jakby ten temat mi wrócił), że rozmawiam inaczej niż inni. Nie wiem w sumie jak to dokładnie opisać - wydaje mi się, że przez fobię i brak znajomych przez całe życie nie przebywałem z nimi za wiele i nie poznawałem sposobu zachowania i wysławiania rówieśników. Np. ktoś pyta się mnie na którą jutro idziemy, odpowiadam że na późniejszą godzinę i słyszę "no to kozak" i tak sobie myślę, od kiedy tak się mówi - takich sytuacji zauważam mnóstwo, wydaje mi się że jako ostatni wśród znajomych (mam na myśli te osoby ze szkoły, które widuję na co dzień w klasie   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:) poznaje slangowe słowa typu sztos itd. Czasem będąc ograniczonym jedynie do osób z klasy zastanawiam się czy dane słowo jest używane tylko przez nich czy ogólnie przez młode osoby. No i czuję się słabo, tak trochę obco albo staro. Może trochę dziwny temat, ale jako rasowy fobik przejmuję się każdą możliwą sytuacją gdy mogę zostać uznany za dziwnego lub innego   :Stan - Zadowolony:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Amadeusz626:
  • Szary
Odpisz
#2
Też zawsze słabo orientowałem się w slangowych słowach, co one oznaczają i kiedy się ich używa, ale nigdy mnie nie interesowało, by się w takim słownictwie orientować. Poza tym niektóre slangowe słowa i osoby ich używające w mojej obecności, zawsze działały na mnie, jak płachta na byka. Od zawsze jestem zwolennikiem mowy poważnej i jak ktoś używa slangu, to by się ze mną nie dogadał, nawet jakbym nie miał fobii.
Odpisz
#3
Handluj z tym.
Odpisz
#4
Doskonale Cię rozumiem. Z moich obserwacji wynika, że większość tych określeń bierze się z rapu bo teraz jest moda na penerstwo, "wożenie się" i tym podobne bzdety, więc jak nie siedzisz w tej muzyce i ogólnie tej kulturze to nie orientujesz się w temacie. Mnie również doprowadzają do szewskiej pasji te określenia.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Ej:
  • Szary
Odpisz
#5
A to też nie zawsze tak jest. Nie jestem w kulturze rapu ale znam sporo tych zwrotów. Dużo się bierze z internetu
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co wam przeszkadza w rozmowie z drugą osobą inferno 73 10 055 07 Lis 2017, Wto 21:12
Ostatni post: elizea


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.