- ISKIERKA NADZIEI
#1
Nazywam się Bogna i mam 40 lat. Jestem osobą niepełnosprawną fizycznie. Miałam cudowne, choć bardzo trudne dzieciństwo. Każdy dzień był "walką" o moją samodzielność. Dzięki ogromnej wytrwałości i miłości moich Rodziców uzyskałam sprawność i chodziłam już samodzielnie.
W wieku 17-stu lat miałam wypadek samochodowy, w którym zginęli
moi Rodzice. Ja miałam złamaną prawą nogę. Operacja i długa rehabilitacja częściowo przywróciła utraconą sprawność. Tęsknota za Najbliższymi pozostanie już na zawsze.
Wypadek, śmierć mojego Brata, który trzy lata później odebrał sobie życie i różne trudne wydarzenia, które nastąpiły później, sprawiły,
że bardzo dobrze poznałam „smak samotności”, która „krzyczała ciszą”,
tak, by nikt jej nie słyszał. Nie miałam prawa do wyrażania swoich uczuć.
Nie mogłam też płakać, bo było to postrzegane, jak histeria.
Doprowadziło to do tego, że straciłam sens życia i chciałam, aby jaknajszybciej się ono skończyło. Nie chciałam już nikomu przeskadzać. Wtedy „pomocną dłoń” podała mi moja Chrzestna, która mieszka w Gorzowie Wielkopolskim.
Umiała słuchać, a także bardzo dużo mi tłumaczyła. Długie rozmowy
i miłość, którą od Niej otrzymałam, pozwoliły mi odzyskać wiarę w siebie i radość życia. Dzięki temu spełniło się jedno z moich marzeń, jakim było ukończenie pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim.
Przekonałam się, jak bardzo można pomóc słowem komuś, kto jest bardzo samotny i zagubiony. Właśnie dlatego postanowiłam założyć swój blog, aby w ten sposób dawać „cząstkę” siebie innym. Marzę, by każdemu przekazać tę „iskierkę” nadziei, która jest bardzo potrzebna do życia.
Odpisz
#2
Hej Bogno   :Stan - Uśmiecha się: Bardzo mnie cieszy Twój post i Twoja historia, choć w wielu momentach jest strasznie smutna. Jestem przekonany, że Twoje świadectwo radzenia sobie z naprawdę dużymi przeciwnościami pomoże wielu ludziom tutaj, którzy zamykają się w 4 ścianach i wegetują nie podejmując żadnej pomocy.

Tym bardziej, że u Ciebie wszystkie trudności (niepełnosprawność, śmierć rodziców, śmierć brata) nie były od Ciebie w ogóle zależne. A fobik w każdej chwili może poprosić o pomoc i to od niego głównie zależy jak duże piekło sobie w życiu zgotuje.

Trzymam za Ciebie kciuki w dalszym zdobywaniu wyznaczonych celów!
Odpisz
#3
Bardzo chętnie poczytam Twojego bloga bo jestem teraz na strasznym rozstaju dróg, ale też mam swoją Iskierkę Nadziei, którą jest bliska mi osoba i dla niej, ale też i dla siebie chciałabym się wyleczyć z tego żalu i smutku bo czuje, że życie mi ucieka przez palce.   :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
Odpisz
#4
Witam Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi. Cieszę się, że będę mogła dzielić się z Wami moimi wierszami.
Oto kilka moich wierszy:

********

Nie mówię nic,
słowa nie wyrażą
mych uczuć.
Czasem tylko
serce mi pęka
i poduszka jest mokra od łez
pośród bezsennej nocy.

Warszawa, styczeń, 2000r.
Odpisz
#5
Witam! Dawno się nie odzywałam. Pracowałam nad swoim nowym blogiem. Myślę, że będzie on ładniejszy od poprzedniego. Jest tam wiecej wierszy,
opowiadań i zdjęć.
Odpisz
#6
Bogienka, tak piszesz o swoim blogu a linku nie podałaś   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#7
Już podaję adres mojego bloga: http://iskrkanadziei.blogspot.com Wcześniej miałam za mało wpisów, by podać ten link.
Odpisz
#8
Witam! Niedawno zauważyłam, że w tytule mojego bloga jest błąd literowy.
Wymyśliłam nowy tytuł (tylko tytuł, blog jest ten sam). Nowy adres mojego bloga to: http://zyciutak.blogspot.com
Czy podoba Wam się ten tytuł?
Serdecznie zapraszam i proszę o Wasze komentarze odnośnie bloga.
Pozdrawiam
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.