- Jak chroniczny stres przyspiesza rozwój raka
#1
A jednak witamina C leczy

"Wpływ przewlekłego stresu na wzrost komórek macierzystych naukowcy zbadali na myszach z rakiem sutka. Wszystkie poddane badaniu gryzonie umieszczono w ciasnych, niewygodnych pojemnikach. Po tygodniu naukowcy podzielili myszy na dwie grupy – pierwszej, stanowiącej grupę kontrolną, zapewniono wygodne warunki, a więc usunięto źródło stresu. Druga grupa pozostała w małych pomieszczeniach przez kolejne 30 dni.

Zestresowane myszy, co dość oczywiste, miały objawy depresji i lęku, ale okazało się też, że ich guzy nowotworowe stały się większe niż u myszy w grupie kontrolnej. Guzy rosły szybciej i miały więcej komórek macierzystych.

Najbardziej obiecującą substancją, na której skupili się badacze, okazała się witamina C, która blokowała produkcję dehydrogenazy. U zestresowanych myszy, którym wstrzyknięto witaminę C, guzy sutka zmniejszały się. Zdaniem dr Quentina Liu z Instytutu Komórek Macierzystych Raka Dalian Medical University, który kierował badaniami, witamina C może być skutecznym środkiem terapeutycznym w leczenia raka u pacjentów poddanych działaniu przewlekłego stresu."

https://www.rp.pl/Zdrowie-/190309747-Jak...-raka.html
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Seks powoduje raka dziewczyna z naprzeciwka 11 366 18 Cze 2019, Wto 6:29
Ostatni post: Tomek_z_SUR


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.