- Jak napisać wypowiedzenie umowy
#1
Tak jak w tytule. Chodzi mi głównie od strony technicznej. Pisaliście wszystko w Wordzie, czy ściągaliście gotowy wzór z Internetu i później edytowaliście zawartość wpisując resztę informacji?
Odpisz
#2
Napisz w Wordzie
Odpisz
#3
Ściągnęłam z internetu i edytowałam. To nie jest czynność, której warto poświęcać zbyt dużo uwagi   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Natomiast poinformowanie przełożonego, że teraz to mi to lotto - bezcenne   :Stan - Uśmiecha się:
https://youtu.be/psNuJuaYqVU
Odpisz
#4
[Obrazek: bH2NnUq.jpg]
Jeśli chodzi o mnie to nigdy nie bawiłem się w pisanie wypowiedzeń. Oznajmiałem kierownictwu na koniec dnia, że jutro nie przychodzę i tyle mnie widzieli.
Odpisz
#5
Nie wiem jak jest ze służbą, ale jeśli to zwykła umowa o pracę, to nie musisz tego umotywować, ani się tłumaczyć. I nie jest to prośba, a oświadczenie woli.

Niniejszym wypowiadam umowę o pracę zawartą dnia (data podpisania umowy o pracę) w (miejscowość gdzie została podpisana umowa)pomiędzy (pełna nazwa pracodawcy) a (imię i nazwisko pracownika) z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego...

„Oznajmiałem kierownictwu na koniec dnia, że jutro nie przychodzę i tyle mnie widzieli.”
@ekstra_intro‍, ale to się nazywa porzucenie pracy,   :Stan - Uśmiecha się: jeśli się ma umowę o pracę, to nie warto bruździć sobie w dokumentacji. Wszak informacja o sposobie rozwiązania stosunku pracy jest zawarta w świadectwie pracy. A obie strony obowiązuje okres wypowiedzenia.
Odpisz
#6
@Galadriela wiem o tym, chyba w każdym świadectwie pracy mam wpisane porzucenie ale kogo to obchodzi? Nikt nigdy nie zwrócił mi na to uwagi, zawsze najważniejsze było cv, rozmowa kwalifikacyjna i to jak sobie radzę przez pierwsze tygodnie w pracy. Nie żebym zachęcał do porzucenia pracy, palenia mostów, ja po prostu inaczej nie mogę. Jeśli dostaję propozycję lepszej pracy (z terminem rozpoczęcia najlepiej na wczoraj), to nie mogę czekać miesiąca aż mi okres wypowiedzenia się skończy.
Odpisz
#7
Sprawdź jaki masz okres wypowiedzenia i napisz że rozwiązujesz z tym dniem. Najlepiej jeśli masz urlop, wtedy dogadaj się z kierownictwem żebyś nie musiał zapier***alać do rozwiązania umowy.
Odpisz
#8
(26 Gru 2018, Śro 15:58)ekstra_intro napisał(a): mam wpisane porzucenie ale kogo to obchodzi?
Mnie jako potencjalnego pracodawcę by interesowało   :Stan - Uśmiecha się:
Takie notoryczne porzucanie, czasem więcej mówi, niźli najlepszy życiorys czy kwalifikacje.
to nie mogę czekać miesiąca aż mi okres wypowiedzenia się skończy.”
Wtedy można się dogadać z pracodawcą i rozwiązać umowę za porozumieniem stron, nawet z dniem bieżącym.
Odpisz
#9
(26 Gru 2018, Śro 16:08)Galadriela napisał(a):
(26 Gru 2018, Śro 15:58)ekstra_intro napisał(a): mam wpisane porzucenie ale kogo to obchodzi?
Mnie jako potencjalnego pracodawcę by interesowało   :Stan - Uśmiecha się:
Takie notoryczne porzucanie, czasem więcej mówi, niźli najlepszy życiorys czy kwalifikacje.
Jeśli proponujesz mi pracę a wiesz, że pracuję obecnie u konkurencji to jak porzucę dotychczasowego pracodawcę bez skła dania wypowiedzenia to będę miał minusa w twoich oczach? Nie sądzę. I o takim porzucaniu mówię.
Odpisz
#10
Owszem, będziesz miał   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Bo to sygnał dla mnie, że kiedyś i mnie możesz tak porzucić dla konkurencji, z dnia na dzień.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Galadriela:
  • ekstra_intro
Odpisz
#11
W sumie masz rację   :Stan - Uśmiecha się: Ale tak jak wspominałem wcześniej nikt mi nie zwrócił na to uwagi. Być może pracowałem i pracuję (jak to mawiał jeden użytkownik) w gównorobocie skoro dotychczasowi pracodawcy pomijają tą kwestię. Albo mamy na rynku deficyt kompetentnych pracowników, nie wiem, nie chce mi się nad tym zastanawiać   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#12
Trudno powiedziec. Ja mialam to szczescie ze mnie nie pytal Rafal czemu mam krotkie okresy pracy tu i tam. A wczesniej mialam nieuczciwych pracodawcow.
Odpisz
#13
Ja bylem u prawnika bo sie tym interesowalem. Umoweco prace mozna wypowiedziec ZAWSZE. Jak sa pytania to mowi sie wprost i tyle.
Odpisz
#14
ja np. ściągnąłem z neta wzór umowy wypowiedzenia zaniosłem kierownikowi aby zobaczył czy jest ok naniósł swoje poprawki, potem zaniosłem na czysto i git
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca  Praca jeden dzień bez umowy Marcinzg 13 505 01 Kwi 2019, Pon 12:33
Ostatni post: Marcinzg
  Matura - jak wyglądała i jak sobie poradziliście ze stresem? WinterWolf 43 2 421 23 Lut 2019, Sob 19:01
Ostatni post: Nowy555


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.