- Jak reagujecie na czyjąś krytyke?
#51
Zależy od kogo jest ta krytyka, jakie ona ma ukryte znaczenie, w jakim celu jest powiedziana, w jakiej sytuacji i formie. No ale już uniezależniając się od tych zmiennych    :Wystawia język: najczęściej mam ochotę zareagować śmiechem. I to nie, że coś mnie rozbawiło choć mogło, ja ukrywam swoje zamieszanie za śmiechem. Szczera prawda boli mnie, a jak jest jeszcze dobrze uzasadniona odpowiednio to mogę tylko się śmiać z tego, że to prawda, świat się nie zawalił, a ja przyjęłam krytykę prosto do swego serca. Kiedy indziej zaprzeczam, w głębi wiedząc że to chyba prawda albo zupełnie ignoruję i robię coś dalej. Zdarza mi się odpowiedzieć nie tak oczywistym w przekazie atakiem. Mogę reagować złością, smutkiem, lękiem, zdarzało mi się też podziękować z uśmiechem na twarzy i odpowiedzieć komplementem.
Odpisz
#52
To o niewypowiedzianej krytyce. Wczoraj miałam naprawdę ciężki dzień. Bycie dekoratorem to u mnie przede wszystkim praca fizyczna, a przynajmniej po 9 czy 10 godzinach, bo wtedy już trudno myśleć. No więc układałam jedną szafę, i patrze- dziewucha z naprzeciwka, ze stoiska, pokazuje na mnie nosem koleżance, stoją razem i się śmieją (nie uśmiechają, tylko widać było że ta jedna mnie po prostu wyśmiewała, popatrzyłam drugi raz- dalej się gapią i śmieją, z tym że ta normalniejsza spuściła wzrok a ta druga dalej się patrzyła chamsko (nie trzeba być szerlokiem, żeby potrafić odczytać przyjazny uśmiech/śmiech od niemiłego; no i już słyszałam jak obgadywala ta jedna inną moja współpracownicę za wygląd). Niesamowite, źle się z tym czuje, jakbym była słaba i z zupełnie niewiadomego mi powodu obśmiana. ch..j jej w oko
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak reagujecie, gdy ktoś z was żartuje vintage 12 2 721 19 Gru 2014, Pią 10:16
Ostatni post: Shy-girl
  Jak reagujecie, gdy ktoś porusza bolesne struny? Abigail 38 6 220 13 Lip 2014, Nie 23:22
Ostatni post: cthulhu


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.