- Jak się zdobyć na wizytę u specjalisty?
#1
Rok temu zawaliłam studia i wiem że w tym będzie tak samo jeśli czegoś nie zrobię, ale nie potrafię się przemóc by pójść do specjalisty i opowiedzieć o swoich problemach. Wiem że potrzebuję jakichś leków. Już gdy wchodziłam na uczelnie robiło mi się niedobrze, panicznie bałam się występu przed grupą, przeczytanie fragmentu tekstu czy odpowiedź na zadane pytanie była dla mnie męczarnią, trzęsły mi się ręce, robiłam się czerwona, głos mi się łamał, prezentacji nawet sobie nie wyobrażam, omijałam wtedy zajęcia. Myślę że gdybym miała leki które powstrzymają zewnętrzne objawy fobii, to bym się tak nie stresowała, bo najgorszy jest strach przed tym że ośmieszę się przed innymi, że zobaczą że się stresuję. Przez dwa miesiące schudłam 10kg i byłam kłębkiem nerwów, co dziwne w pracy(pracuję na taśmie produkcyjnej więc nie ma obawy występowania przed innymi, luźna rozmowa z pracownikami mnie nie stresuję) urzędzie, sklepie nie mam żadnych objawów fobii... Więc czy to na pewno fobia społeczna?
Nie wiem dlaczego ale boję się opowiedzieć o tym komukolwiek, wydaje mi się że jestem jakimś dziwadłem, jedyną osobą na świecie z takimi problemami i zostanę wyśmiana gdy się do nich przyznam...
Odpisz
#2
Nie jesteś jedyną osobą na świecie z takimi problemami. Nie wiem czy zauważyłaś, ale to jest forum dla takich ludzi i raczej ich tu nie brakuje.    :Uśmiecha się puszczając oko:
Nie wiem, czy twoim problemem jest fs, ale skoro stresujesz się tylko w tej, określonej sytuacji, to stawiałabym raczej na lęk przed publicznymi wystąpieniami.
Tak czy inaczej, psycholog mógłby Ci pomóc. Skoro nie przeraża Cię rozmowa z ludźmi w miejscach publicznych, to i z tym powinnaś dać radę. Nie ma się czego bać, on przecież jest od tego, żeby pomagać ludziom z takimi problemami. Psycholog niejedno widział i słyszał, na pewno Cię nie wyśmieje.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak się zebrać i wreszcie iść do lekarza? melancolie 9 1 204 05 Lis 2017, Nie 11:44
Ostatni post: Ajka
  Jak przestać przejmować się opinią innych? Ralf 9 2 296 23 Sie 2016, Wto 0:06
Ostatni post: shelby92
  Jak wyłapujecie myśli automatyczne? Jak one wyglądają? FobikSpołłeczny 3 1 916 11 Lut 2016, Czw 1:58
Ostatni post: jarox
  Jak się zapisać do psychiatry? Miestwin 13 1 915 18 Paź 2014, Sob 2:47
Ostatni post: UnikamSiebie
  jak się przełamać i pójść do specjalisty madame-mystery 9 1 924 06 Maj 2014, Wto 20:40
Ostatni post: inferno
  Jak otworzyć się przed psychologiem? nord 1 1 774 18 Wrz 2012, Wto 12:47
Ostatni post: uno88
  Jak się wyleczyć z fobi społecznej? Yarknin 1 3 985 13 Kwi 2012, Pią 18:55
Ostatni post: bedzielepiej


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.