- Jak zacząć od nowa?
#1
Nie mam fobii społecznej tak jak większość z was, jestem tylko nieśmiały i cały czas mi się polepsza. Jednak jestem nolifem/hikikomori, praktycznie nie mam życia towarzyskiego tylko siedzę i się w domu męczę(Nienawidzę weekendu, w szkole się ma przynajmniej jakiś kontakt z ludźmi w stopniu wystarczającym aby nie zwariować. Wcześniej bycie nolifem było dla mnie komfortowe, teraz już mam dość.). Nie potrafię rozpocząć od zera.
Odpisz
#2
Zacieśnij kontakt z ludźmi ze szkoły i zacznij z nimi wychodzić w weekendy   :Stan - Uśmiecha się:. To chyba najprostszy sposób, w czasie tych wyjść być może poznasz kolejnych ludzi.
Odpisz
#3
w jakim celu pytasz innych- skoro z góry wiadomo, że podsuną Ci oczywiste rozwiązania. zastanów się, obiektywnie <nie myśl: "jestem do du..., do niczego się nie nadaję- do niczego to jedynie takie myslenie prowadzi...>, co możesz na ile jesteś w stanie coś zrobić.
Odpisz
#4
W Twoim przypadku polecam znalezienie hobby ,które robi się z innymi ludźmi. Np. paintball ,czy jakiś sport. Trzeba znaleźć zajęcia służące jako pretekst do poznawania nowych ludzi. Z tych nowych ludzi mogą potem powstać dobre znajomości.
Odpisz
#5
Zacznij od małych kroczków, najpierw umów się z jedną znaną Ci osobą, dopiero potem w większej grupie, w taki sposób nabierzesz śmiałości.
Odpisz
#6
Zgadzam się z @uno88. Pisałem trochę na forum dotyczącym mojego hobby gdzie co jakiś czas organizuje się zloty. Miałem wątpliwości czy pojechać na ten zlot czy nie, w końcu pojechałem i nie żałowałem. Wszyscy okazali się bardzo sensownymi ludźmi z którymi można było pogadać.
Odpisz



PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.