- Jąkanie objawem fobii społecznej
#1
Czy jeśli jakanie jest objawem fobii spolecznej to czy w trakcie zazywania atydepresantow (paxtin) moze ono calkowicie ustąpić?
Odpisz
#2
Podłoże ma to pewnie głębsze (związane chyba z ośrodkiem Brocki- jeden z ośrodków mowy w mózgu, z dopaminą i może z czymś jeszcze innym). Co do paroksetyny to znalazłem to:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19620850
Cytat:Paroxetine did not affect the percentage of stuttered words between groups. Stuttering-associated movements, however, during speech in facial muscular districts were significantly reduced in subjects treated with paroxetine.[...] Paroxetine may be useful in qualitative management of stuttering symptoms ...
ale by się wstydzili próba 5 vs 5 placebo ... porażka   :Stan - Uśmiecha się - LOL: żeby chociaż połowę pieniędzy które przeznaczają na "promocję" (czyt. wysyłanie lekarzy na Bahamy xD) przeznaczyli na jakieś konkretniejsze badania   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:

http://www.nmihi.com/p/paroxetine.html
Cytat:Newly discovered uses (off-label)
[...]stuttering[...]
Czyli jakieś szanse są na poprawę. Cudów się nie spodziewaj, ale uzbrój się w cierpliwość i bądź dobrej myśli   :Stan - Uśmiecha się: Te leki nie działają od razu (najszybszy odczuwalny efekt 2-3 tygodnie).
Odpisz
#3
Zalezy, nabyte moze być objawem trumatycznego przezycia, natomiast trwale czyli od dziecka nieustepujace, zazwyczaj jest przyczyna izolowania się a nie objawem. U mnie zacinanie się spowodowalo fobie. Bedac dzieckiem pomimo że mialem cos do powiedzenia nie odzywalem się by się nie osmieszyc i tak mam do dziś. niektoerych wyrazow jak np "cztery" nie jestem wogole wstanie wymowic.
Odpisz
#4
@hrabia - również mam ogromny problem z wymawianiem słów zaczynających się na "cz".

U mnie jąkanie jest prawdopodobnie spowodowane fobią. Do końca podstawówki mówiłem świetnie, potem jakby nagromadzenie negatywnych emocji wybuchło i w ten sposób pojawiło się jąkanie, które trwa do dziś. Ukończyłem nawet taką terapię z Mikołowie, ale nie polecam jej żadnemu fobikowi.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propranolol w leczeniu fobii i w atakach paniki? Azu 2 1 253 24 Lis 2016, Czw 16:16
Ostatni post: vesanya
  Nawrót fobii może jakieś sprawdzone leki, zioła? Zviezda 5 4 676 27 Maj 2013, Pon 1:37
Ostatni post: zabka


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.