Ankieta: Czy potrzebujesz tłumaczeń materiałów po angielsku?
Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie.
Nie
28.37%
40 28.37%
Tak
71.63%
101 71.63%
Razem 141 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

 - Jakie znacie terapie ,,self-help''?
#1
Postanowiłem założyć nowy temat w którym chciałbym umieścić cieszące się uznaniem, NAJBARDZIEJ SKUTECZNE terapie self-help oraz inne sposoby na POKONANIE fobii społecznej. Materiały te będą siłą rzeczy głównie w języku angielskim, natomiast jeżeli ktoś ma ochotę brać się za tłumaczenie to zapraszam. Zachęcam do wrzucenia nowych materiałów, o ile uważacie je za rzeczywiście pomocne i wnoszące coś nowego. Na razie nie ma tego dużo, ale stopniowo będę dorzucał to co uważam za dobre.

Najpierw, dla zupełnie zielonych na forum. Co to jest fobia społeczna:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fobia_społeczna
http://en.wikipedia.org/wiki/Social_phobia (więcej informacji, ale po angielsku)

1. Z poszukiwań które przeprowadziłem najlepszą terapią dostępną w internecie wydaje się być "Overcoming Social Anxiety:
Step By Step"
dostępna na stronie www.socialanxietyinstitute.org. Jest to seria taśm audio z terapią poznawczo-behawioralną, trwającą bodaj 20 tygodni. Jest to najbardziej kompleksowa i profesjonalna terapia z tych które tu umieszczam.


2. Najlepsza praca Anthony'ego Robbinsa, najlepszego trenera "mentalnego" na świecie. Bardzo przydatne materiały, nie związane bardzo z FS, ale doskonałe na zwiększenie motywacji, energii, generalnie jest to cała psychologia w pigułce - dobre dla osób znudzonych walką lub mających lekką depresję. Niewiem czy przydadzą się przy ciężkich fobiach, w takich przypadkach może lepiej poczekać. Są to taśmy do słuchania. Wymagany dobry angielski.


3. Materiały ze strony www.easycalm.com/social.htm . Nie ma tu mowy o kompleksowej terapii, natomiast mogą się przydać, szczególnie osobom, które boją się np. chodzić do supermarketów i innych miejsc gdzie jest dużo ludzi.


4. Książki "Overcoming social anxiety and shyness self help course" Gilliana Butlera - na razie nie udalo mi sie znalesc elektronicznej wersji, ale tu jest 30-stronicowy tekst Butlera nt. pokonywania FS: http://www.esnips.com/nsdoc/57255587-099...cacda7c089

5. Medytacja, relaksacja, autohipnoza. Jak wiadomo problemem fobików jest to, że nie są "w tej chwili" natomiast bujają w obłokach/swoich lękach.

Autohipnoza (poradnik, po polsku): http://www.autohipnoza.pl/autohipnoza.pdf

Wyedytowane. Mysza
[-] 3 użytkowników polubił(o) wpis Piotrek:
  • PannaJoanna, fistaszek, Sosen
Odpisz
#2
Gratuluje pomysłu Piotrek. Przyda się wielu osobom. Wszystko w pigułce. Tylko wybierać i działać  :Stan - Uśmiecha się:

Osobiście używałem poradnika Gillian Butler. Ale przez dosyć krótki okres bo dorwałem pełną wersje, która jest po prostu geniealna. Bardzo dobry poradnik. Polecam 8)

Ps. oczywiście wszystkie poradniki wymagają wiele pracy i czasu, zanim coś osiągniemy. Dlatego nie można się poddawać. Powodzenia  :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#3
Po przeczytaniu tego poradnika zamowilem ksiazke, rzeczywiscie wydaje sie byc to genialny material  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: Do kupienia tu: http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/1845294432 , 3 czesci za ok. 60 zl. Polskiej wersji niestety brak.


W zwiazku z tym, ze sporo osob potrzebuje tlumaczenia, postaram sie, w skrocie, tlumaczyc te terapie, tak aby kazdy mogl ja na sobie zrobic  :Stan - Uśmiecha się: .

Medytacja:
Program Brain Wave Generator - prosty, maly programik, ktory wytwarza dzwieki oddzialowujace na nasze fale mozgowe - znacznie ulatwia przeprowadzanie cwiczen relaksacyjnych, czy autohipnoze. Do sciagniecia tu: http://www.bwgen.com/bwgen31.exe Obsluga: po prostu wybieramy z listy to co nas interesuje i wciskamy "Play".

"Gdziekolwiek jesteś - bądź" Jon Kabat-Zinn ( http://godi.pl/ kosztuje 25 zl, techniki medytacji).
Odpisz
#4
Ściągnąłem sobie pierwszy poradnik z listy. Trochę poczytałem i posłuchałem pierwszej sesji. Uważam, że również jest bardzo dobry. Trzeba na niego poświęcić 20 tygodni. Myślę, że to odpowiedni czas na naukę odpowiednich technik i przezwyciężenie choroby. Osobiście staram się to uczynić trochę szybciej i zauważam że trochę się w tym gubię  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: 20 tyg. może wydawać się długą drogą ale pomyślmy ile lat się z tym męczyliśmy  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: A to tylko 5 miesięcy. Więc polecam ten poradnik. Oczywiście wymagana dosyć dobra znajomość angielskiego.
Odpisz
#5
Piotrek napisał(a):"Gdziekolwiek jesteś - bądź" Jon Kabat-Zinn ( http://godi.pl/ kosztuje 25 zl, techniki medytacji).

W.w pozycję wydawniczą polecił mi lekarz psychiatra/psychoterapeuta podczas grupowej terapii behawioralno-poznawczej, w której jednym z elementów był trening uważności (mindfulness).

Jon Kabat - Zinn to niesamowity człowiek, o wielkim autorytecie w środowisku medycznym. Oczarował mnie swoim "przewodnikiem uważnego życia". To naprawdę dobra książka. Napisana bardzo ciekawym i zrozumiałym językiem. Jasno przedstawia zagadnienie i techniki. Stanowi doskonałe wprowadzenie do medytacji. Teoria poparta jest prostymi przykładami zaczerpniętymi z codziennego życia.

Gorąco polecam :idea:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Frozen In Me:
  • Piotrek
Odpisz
#6
Kur... ja nie wiem, po co na różnych forach linki do rapidshare są podawane w kodach lub cytatach?  :Stan - Zastanawia się:  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:
Odpisz
#7
antyk napisał(a):Kur... ja nie wiem, po co na różnych forach linki do rapidshare są podawane w kodach lub cytatach?  :Stan - Zastanawia się:  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:

Aby utrudnić indeksowanie linków.

Antyk czepiasz się  :Stan - Zastanawia się:  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#8
Piotrek, dobry pomysł żeby zebrać wszystkie smopomoce w jednym wątku.
Zachęciłeś mnie do kupienia ksiązki "Gdziekolwiek jesteś - bądź" Jon Kabat-Zinna - już zamówiłem  :Stan - Uśmiecha się:
Również korzystam z pracy Anthony Robbinsa i potwierdzam, że zebrał razem sporo wiedzy pomagającej podnieść jakość życia, czerpać z niego więcej satysfakcji i osiągać sukcesy.
Odpisz
#9
Czas na dorzucenie garści interesujących materiałów i wiadomości. Wszystkie są w jęz. angielskim.

***"Overcoming social anxiety and shyness self help course" Gillian Butler do kupienia tu:

Jest to to samo co ksiazka Butlera (1 czesciowa), tyle, ze w odnowionej formie jako cwiczeniowka. Koszt to 70 zl. Kompletna terapia CBT, doskonaly material. Lepsza od tego wg mnie jest tylko terapia ktora umiescilem na 1. pozycji.

***"Living Fully with Shyness and Social Anxiety" tu

Rowniez doskonala ksiazka, w ktorej znajdziemy wiele bardzo przydatnych informacji, takze na temat lekow oraz radzenia sobie z konkretnymi sytuacjam majac niesmialosc i FS, np prezentacje, poznawanie ludzi, randki etc. Swietna ksiazka.

***Ze strony Easycalm.com, inny material zaslugujacy na uwage (znalazl Kramb)

Mamy tu ogolne wyjasnienie istoty zaburzen lękowych i konkretne rozwiazania. Dobry material.

Wyedytowane. Mysza
Odpisz
#10
"Jak przezwyciężyć nieśmiałość i lęk przed otoczeniem? Trening"
Autor: Martin M. Antony, Richard P. Swinson
Tytuł oryginału:" The Shyness & Social Anxiety Workbook: Proven Techniques for Overcoming Your Fears"
cena ok. 35 zł
http://sensus.pl/ksiazki/niesmi.htm

Książka, napisana jest w formie poradnika. Zawiera podstawową, niezbędną wiedzę na temat nieśmiałości i lęku społecznego. Teorie przeplatają liczne formularze, kwestionariusze i zadania praktyczne.

Polecam !  :Stan - Uśmiecha się:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Frozen In Me:
  • Piotrek
Odpisz
#11
Podbijam bo temat sie schowal na dole... Moze wart podwieszenia?
Odpisz
#12
wpadła mi w ręce książka
Terapia Lęku Społecznego
Podejście poznawczo-behawioralne
Podręcznik Ćwiczeń Klienta
http://www.alliancepress.pl/?p=productsMore&iProduct=9
Polecił mi ja moj hipnoterapeuta, jeszcze jej nie mam, czekam na dostawe, jak poczytam chętnie podziele się komentarzem.
 :Stan - Uśmiecha się:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis mops:
  • Frozen In Me
Odpisz
#13
mops napisał(a):wpadła mi w ręce książka
Terapia Lęku Społecznego
Podejście poznawczo-behawioralne
Podręcznik Ćwiczeń Klienta
http://www.alliancepress.pl/?p=productsMore&iProduct=9
Polecił mi ja moj hipnoterapeuta, jeszcze jej nie mam, czekam na dostawe, jak poczytam chętnie podziele się komentarzem.
 :Stan - Uśmiecha się:


Patrząc na spis treści, książka wygląda dość zachęcająco.

Czekam na recenzje mops  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Przeglądając internetowe księgarnie natrafiłam na książkę :

"LĘK SPOŁECZNY"

Kowalski Robin M., Leary Mark
Przekład: Ewa Zaremba, ISBN 83-87957-64-X, format B5, oprawa miękka, 224 strony
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

http://www.gwp.pl/product/271.html

Ktoś może miał w ręku tą książkę i może mi coś więcej powiedzieć na jej temat ?  :Stan - Niezadowolony - Przewraca oczami:
Odpisz
#14
witam, jestem na lekturze 5 rozdziału, książki którą opisałem powyżej  :Stan - Uśmiecha się:
Wrażenia jak najbardziej pozytywne, uważam że wiedza tu przekazana jest rzeczywista i fachowa. Do tej pory, zagłębiałem się w zagadnienie lęku społecznego, teraz w następnych rozdziałach zaczynam prace nad sobą. Książka kładzie bardzo duży nacisk na prace domowe i wykonywanie ćwiczeń, czyli może być bardzo pomocna. Autorzy opisują że dzieki metodom w niej przedstawionym około 80% ludzi udało się pokonać lub w zanczący sposób zmniejszyć lęk społeczny.  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:
to by było na tyle tych recenzji, miłego zaczytania  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#15
Nie wiem czy komuś to pomorze w przezwyciężeniu FS ale mi pomogło i to bardzo,nie jest to o lęku ,FS,nie jest to terapia.to coś innego co bardzo pomaga w życiu a mianowicie, przypadkiem odkryłem to Programowanie Neurolingwistyczne
Cytat:http://pl.wikipedia.org/wiki/Neurolingwi...gramowanie
opis trochę skomplikowany ale polecam,przeczytać jedną książkę

nie traktuję o FS ale strasznie pomaga ,kurczę trudno opisać ocb,sami obadajcie.

Proszę umieszczajcie szczególnie długie adresy jako link od tekstu.

Wyedytowane. Mysza
Odpisz
#16
Hej. Poniewaz na forum juz niestety nie da sie zadnych linkow umieszczac (a przeciez bez materialow terapeutycznych to forum nadaje sie tylko do rozmow i wzajemnego wspierania sie), a takze poniewaz nie chce, by moj (i innych) DUUZY wysilek w tlumaczeniu i zbieraniu linkow poszedl na marne, uruchomilem stronke:

(...)
Sosen


Na tej stronie terapia bedzie kontynuowana. Mozna tez tam wypowiedac sie w komentarzach do postow :Stan - Uśmiecha się: Jesli spotka sie z odzewem to bede wrzucal inne materialy, takze te ktore usunieto z tego tematu.

Pozdrawiam.
PS. Mam nadzieje, ze ten post nie zostanie usuniety, bo nie jest to reklama konkurencji  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: Tylko takie uzupelnienie dla wspolnego dobra forumowiczow.
Odpisz
#17
Witam,
Czy mógłbyś Piotrek na swojej stronie zamieścić jakiś link skąd można ściągnąć tą terapie po angielsku?
Pzdr
Odpisz
#18
mars napisał(a):Witam,
Czy mógłbyś Piotrek na swojej stronie zamieścić jakiś link skąd można ściągnąć tą terapie po angielsku?
Pzdr

Dodane  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#19
moze ktos wyslac link do tej strony na prv ??
Odpisz
#20
Też poproszę link na priv. Na blogu nie umiem znaleźć.
Odpisz
#21
Czy ma ktoś może pełne materiały z punktu 3: www.easycalm.com/social.htm ?
Odpisz
#22
Nie zauważyłam tego tematu i założyłam niepotrzebnie nowy wątek, no ale nic, jeszcze tutaj dodam link do 16 stronicowego wstępu do Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) - samopomoc. Bardzo pomocna przy fs :Stan - Uśmiecha się:
Racjonalna Terapia Zachowania
Odpisz
#23
Witam mam podobny problem co wszyscy na tym forum lecz do tego jeszcze dochodzi niska pewnosc siebie , a to paskudna mieszanka.
Dowiedzialem sie o tej fobji niedawno , na poczatku myslalem ze to wszystko co sie ze mna dzieje to tylko problem mojej pewnosci siebie.
Zastanawjam sie czy my wszyscy tak mamy bo ja miewam dni , czasem pare pod zad , ze nic mnie nie rusza jestem pewny siebie i funkcjonuje bez zadnego problemu bez najmniejszego odczucia tej fobii a sa dni , ze jest koszmar poprostu i nie doszlem do tego jeszcze co to powoduje.

zwiedzalem rozne strony i trafilem na taka ktora mnie zainteresowala , jest to strona o leczeniu HIPNOTERAPJA leczenie hipnoza .
niestety niemoge wstawic linku ale kliknijcie sobie w necie , chcjal bym poznac wasze opinje zanim sie zdecyduje.

Sory za blendy ale ja juz tak mam
Pozdrawiam  :Stan - Uśmiecha się - LOL:
Odpisz
#24
Fenix 27, zainstaluj sobie firefoxa bo przykro patrzeć na te błędy. co to tej hipnoterapii, to nie wiem, nie wypowiadam się, ale CBT ma chyba największą potwierdzoną skuteczność.
Odpisz
#25
Self-help brzmi mi podobnie jak samopomoc chłopska
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Psychoterapia self-help poradniki] - literatura BlankAvatar 37 31 214 29 Kwi 2019, Pon 0:34
Ostatni post: db
  Zdrowe poczucie własnej wartości - terapia SELF-HELP BlankAvatar 20 5 178 30 Lis 2016, Śro 15:37
Ostatni post: Zasió


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.