- Kąt pracujących nad sobą
#1
W sferze pracy nad sobą osobiście preferuję dzielenie się swymi planami i postępami z innymi osobami. Temat, w którym mógłbym to robić, byłby więc dla mnie idealnym miejscem. A jako iż nie lubię być w centrum uwagi, to od bloga zdecydowanie bardziej wolę temat wspólny, a od samotnych starań - współzawodniczenie. I byłbym bardzo rad, jakby ktoś jeszcze zechciał wymieniać tutaj relację ze swej pracy nad sobą. Możemy się wspierać bądź współzawodniczyć, a najlepiej robić jedno i drugie (choć pewnie z początku będę relacjonować sam). I taka umowna zasada - nie musi chodzić o super efekty, niech miarą naszych postępów będzie stosunek tych do możliwości i indywidualnych sił.

Zacznę. Nie będę się może na razie dzielił planem jaki mam, natomiast złożę sobie tu postanowienia, które pomogą mi go zrealizować. Z reguły mam jedną dominującą w danym okresie życia pasję. By zrobić na nią miejsce w swym życiu, postanowiłem zrobić przerwę w korespondencjach prywatnych (oczywiście, jak komuś coś obiecałem, to się odezwę) i nie zaprzątać sobie na razie głowy sprawami "sercowymi". Chcę się skupić na swej pasji, zwłaszcza, że idzie mi żółwim tempem. Kolejną kwestią, którą sobie nie poukładałem jest moje chlanko. Muszę dać sobie zależeć i zrobić wszystko na rzecz pasji, a popijanie zabiera czas, sałatę, otumania - nic dziwnego, że się wlokę. A mam już trochę lat i perspektywę, że kurfa może mi nie wyjść. Ta właśnie ponura perspektywa, że plan może pierdyknąć, zagania mnie skutecznie do pośpieszenia się z jego realizacją.  :Tuzki - W górę: Na razie nie wiem, jak mi pójdzie z piwem, ale jakby było - starał się będę mieć na uwadze zdrowy tryb życia. Podsumowując:
  • Ograniczenie się do rzadkiego pisania na forum i zerwanie z korespondencjami.
  • Nie zaprzątanie sobie głowy celem poznania partnerki, na razie.
  • Wiedzenie zdrowszego trybu życia.
  • I jak się uda, odstawienie piwa.
[-] 6 użytkowników polubił(o) wpis Kaspar Hauser:
  • Ninkka, Żółwik, Szinuja, ult, Sparkle, Intruz
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lekkości bycia momenty-jak wygrywam z sobą o siebie stokrotka.na.drodze 12 3 887 01 Cze 2016, Śro 23:32
Ostatni post: stokrotka.na.drodze


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.