- Koła naukowe
#1
Działacie albo działaliście podczas studiów w jakimś kole naukowym? Podobało Wam się? Polecacie?
Jestem na 2. roku i zastanawiam się od jakiegoś czasu czy nie warto by było spróbować, nie wiem tylko czy to bardzo pracochłonne i czy wystarczyłoby mi czasu. Nie mam też pojęcia na czym konkretnie polega działalność w takim kole, czy nie trzeba wygłaszać publicznie referatów albo coś w tym rodzaju  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:

Podzielicie się doświadczeniami?   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#2
Byłem w jednym kole na polibudzie przez rok i polecam bardzo. Koła naukowe, zwłaszcza na spoko uczelniach, często są na naprawdę wysokim poziomie, i można nawet do CV wpisać xD

U nas było kilkanaście osób i wyglądało to tak, że koło to prowadził absolwent naszej uczelni, który pracował w takiej jednej firmie softwarowej i ta firma się tym kołem również opiekowała. Spotkania raz w tygodniu w biurze tejże firmy, gdzie najpierw były różne szkolenia, luźne dyskusje na tematy fajnych projektów, a potem mieliśmy do zrealizowania konkretne projekty, które były mega ciekawe + mogliśmy oczywiście liczyć na pomoc tej firmy.

Kolejna sprawa, że osobom, które najlepiej wypadły w czasie projektu zaoferowano płatny staż tam, a potem po 3 miesiącach już normalna praca.

Tak więc polecam, bo dużo dosyć się tam nauczyłem. Trochę czasu na to poświęciłem, ale to była bardzo dobra decyzja   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Rival:
  • mardybum
Odpisz
#3
Ja też polecam, mam dobre wspomnienia z koła naukowego. Można poznać ludzi i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. A jak koło naukowe ma jeszcze jakąś siedzibę to bywa, że ma się benefity takie jak dostęp do wifi czy aneksu kuchennego   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: (wiem, teraz przynajmniej to pierwsze to pewnie norma, ale kiedyś to było coś   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: )
Odpisz
#4
Ja byłam na dość małym kierunku i nasze koło naukowe działało przez większość czasu moich studiów tak sobie o, ale myślę, że mogę powiedzieć, że żałuję, że należałam do niego tylko przez rok;p Będąc w kole naukowym można pogłębić zainteresowania, pracować przy organizacji jakichś eventów, zacząć budować sobie siatkę kontaktów w branży, w której się będzie docelowo pracować (zwłaszcza, jeśli wokół kierunku studiów/ kręgu zainteresowań koła naukowego towarzystwo jest niezbyt liczne i dość hermetyczne). Działalność w KN nie wiąże się w żaden sposób z przymusem referowania czegokolwiek, nikt nie wysyła raczej na siłę na konferencje naukowe, nikt nie wpycha do roli konferansjera, przynajmniej z tego co mówili mi ludzie. To, na czym będzie polegała działalność w kole zależy więc w dużej mierze od Ciebie, w co będziesz chciała się zaangażować i co będzie odpowiadało Twojemu temperamentowi, tak mi się wydaje ;p Przynajmniej u nas można tez było działać w kole "z doskoku", ale były też osoby, które w to zupełnie wsiąkały.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.