- Korepetycje / kursy - lęk
#26
@up
Ty jej będziesz za to płacić ,czy nie? Bo brzmi to tak ,jakby miała Ci robić wielką ,bezinteresowną łaskę. Skupiając się na czymkolwiek innym ,niż nauce języka nie wykorzystasz pełni swoich możliwości ,więc automatycznie wypadniesz poniżej swoich możliwości.
Odpisz
#27
Jeśli ktoś ma duże problemy w swobodnym zachowywaniu się przy obcych, to chyba lepiej najpierw popracować nad fobią, a potem brać się za korepetytora (bo szkoda czasu i kasy po prostu).

Jakiś czas temu zaczęłam chodzić na "pogadanki" z Bardzo Kulturalnym Kanadyjczykiem, pierwsze spotkanie super, na drugim byłam tak spięta, że nawet zapomniałam zapłacić pod koniec spotkania (a przed spotkaniem specjalnie jeszcze leciałam do bankomatu). Oburzenia Bardzo Kulturalnego Kanadyjczyka chyba nie trzeba opisywać... :eeeee: Wstyd po dziś dzień, więcej się nie widzieliśmy.
Odpisz
#28
Ja z kolei mogłabym dawać korki z rosyjskiego, ale się boję choć w sumie chyba nie mam czego, bo raczej jestem dobra... ale i tak się obawiam, że nawet ktos, kto zna rosyjski powiedzmy na A1 wytknie mi błąd   :Stan - Zastanawia się:
Odpisz
#29
kitty, dobrze cię rozumiem... Ja do dzisiaj nie mogę pozbyć się wrażenia, że tak naprawdę niczego nie wiem   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:

Wyplenić takie myślenie...
Odpisz
#30
Ja chodzę na korki z matmy, polskiego i na kurs z angielskiego. Ma matmie jestem sam z bardzo miłą i sympatyczną panią. Na polskim ze mną chodzą trzy osoby, dziewczyna udzielająca korepetycji wydaje się spoko. Na takich grupowych korkach jest bardzo dużo bezsensownego gadania ludzi na tematy nie związane z materiałem. Poza tym trzeba się odzywać a nie za bardzo się chce i człowiek się męczy w takim otoczeniu. Angielski zaczynam w przyszłym tygodniu.
Odpisz
#31
Byłem wczoraj w szkole językowej na Języku Angielskim. Zajęcia przebiegają spoko, dużo rozmawiam po Angielsku, czuć motywację do działania. Jestem w trzy osobowej grupie z ludźmi wieku studenckiego. Przed zajęciami na spokojnie sobie pogadałem z gostkiem, wymienialiśmy informacje na temat mojej szkoły. Lekcje prowadzi urocza pani   :Stan - Zadowolony:
Odpisz
#32
W liceum prawie nie zdałam z chemii, bo bałam się zorganizować sobie korepetycje. Zaliczyłam to tylko dlatego, że mama wzięła sprawę w swoje ręce. Sama mnie z kimś umówiła, potem zawiozła. I umawiała się na kolejne wizyty. Zostałam sprowadzona do poziomu przedszkolaka, wstyd mi było, ale lęk był silniejszy niż wstyd   :Stan - Niezadowolony - Brak słów:

Miałam też dość długi epizod z dodatkowymi lekcjami angielskiego. W podstawówce. Nienawidziłam ich, dzieciaki traktowały mnie tam jeszcze gorzej niż w szkole. I na zajęciach było kilka osób, więc jeszcze bardziej dawało się to odczuć. To trwało jakieś 3 lata, bo nie wiedziałam jak powiedzieć mamie że nie chcę tam chodzić. Fakt, wiedza została, ale z taką traumą w pakiecie, że do dzisiaj czasem mi się śni że muszę tam iść...

Mam jeszcze więcej nieprzyjemnych wspomnień związanych z takimi zajęciami, ale oszczędzę sobie wspominania.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lęk niszczy mi życie Wiktoria45 9 792 12 Lut 2019, Wto 9:22
Ostatni post: Żółwik
  Korepetycje- czy ktoś daje? melancolie 13 1 259 18 Sty 2018, Czw 2:12
Ostatni post: mardybum
  Studenci, czy wasz lęk narasta coraz bardziej w związku z powrotem na uczelnie? melancolie 11 1 447 05 Paź 2017, Czw 23:36
Ostatni post: vesanya
  Szkoła, studia  Szkoła.. a lęk. Melka996 10 1 305 02 Paź 2017, Pon 0:06
Ostatni post: Melka996
  Lęk przed szkołą i samotność. sputnik535 6 1 568 10 Maj 2016, Wto 14:29
Ostatni post: Empiria
  Lęk przed lekcjami W-F Osami 11 3 571 02 Lis 2015, Pon 15:18
Ostatni post: RedIsABeautiful
  lęk przed czytaniem referatów, odpowiedziami ustnymi metx 2 1 000 01 Lis 2015, Nie 0:09
Ostatni post: metx
  Boję się iść na korepetycje! Kawaii17 2 1 326 28 Paź 2015, Śro 18:37
Ostatni post: The_Visitor
  wielokrotnie zwolniono mnie z pracy - lęk przed kolejną aurencja 18 7 601 13 Sie 2015, Czw 20:28
Ostatni post: verti
  Lęk przed wystąpieniami publicznymi, czy coś... niebieskiewlosy 2 834 02 Kwi 2015, Czw 20:13
Ostatni post: Zasió


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.