- krótka biografia Jerzego Owsiaka
#1
Tutaj taka krótka biografia Jerzego Owsiaka. To nie laurka. Są też wątki niewygodne. Jak choćby to że Owsiak jest synem milicjanta z MO, o jego konflikcie z Janem Pospieszalskim i Michałem Lorencym.


https://teleshow.wp.pl/owsiaka-przeszlos...AdsCHXzgfo


Domyślam się jednak że zdecydowani przeciwnicy Owsiaka nie będą ukontentowani i bardziej by woleli artykuł który bo go dyskredytował z góry do dołu, pewnie coś w stylu artykułów z Gazety Polskiej.
Odpisz
#2
(13 Sty 2019, Nie 10:38)Supa napisał(a): Są też wątki niewygodne. Jak choćby to że Owsiak jest synem milicjanta z MO
Jest synem swojego ojca!? No nie, to co on robi na wolności, nie ma na to paragrafu?   :Stan - Różne - Zaskoczony:
[-] 3 użytkowników polubił(o) wpis chory na nieśmiałość:
  • Matlaltsauatl, neurotiCat, argo
Odpisz
#3
Też oburza mnie (mniej lub bardziej bezpośrednie) wytykanie ludziom win ich przodków (czy członków rodzin).
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Żółwik:
  • yoga.cat
Odpisz
#4
(13 Sty 2019, Nie 10:59)chory na nieśmiałość napisał(a):
(13 Sty 2019, Nie 10:38)Supa napisał(a): Są też wątki niewygodne. Jak choćby to że Owsiak jest synem milicjanta z MO
Jest synem swojego ojca!? No nie, to co on robi na wolności, nie ma na to paragrafu?   :Stan - Różne - Zaskoczony:

Podaje to jedynie jako ciekawostkę. Nic tam nie mówię żeby Jerzego Owsiaka za to wsadzać czy w jakikolwiek inny sposób karać. Jest tam w końcu podane że miał inne poglądy od ojca, denerwował go swoją postawą, brał udział w działaniach antykomunistycznych w PRLu. Narobił mu sporo kłopotów, choćby i na przykład Jarocinem który był antykomunistyczny.
Podanie przodków, tego czym się zajmowali, jak układały się ich relacje są zazwyczaj stałym punktem programu biografii, notek biograficznych czy też zwykłych artykułów. Chyba że o nich nic nie wiadomo, nie ma żadnych informacji. Ja tam nic nie sugeruje że winy ojca przechodzą na syna ani że jak ojciec był komunistą to Jurek Owsiak też nim jest a przynajmniej był w tamtym czasie.
Zazwyczaj nikt nie ma z tym żadnego problemu tylko ten zaczyna się wtedy jak się podaje że czyjś ojciec pracował w UB, SB, MSW albo był tajnym współpracownikiem. Aha i jeszcze jak się poda że ktoś jest z pochodzenia Żydem i kiedyś inaczej się nazywał. No bo przecież to się rozumie samo przez się że osoba która to podaje uważa że to źle być Żydem, że jak ktoś zmienia nazwisko to jest złe ale tylko kiedy robi to Żyd. Co prawda ta osoba tego nie napisała ani w tym punkcie ani w jakimkolwiek innym przez całe swoje życie, nawet jak przeanalizować jej teksty 40 lat wstecz ale mogła pomyśleć. Czasami jeszcze dodaje się wtedy że może ona tak nie pomyślała ale tak to mogli odebrać czytelnicy, może nie wszyscy ale niektórzy, co prawda nie wiadomo na pewno ale istnieje taka szansa więc po co kusić los. Wiadomo też że taka osoba musi ale to musi być antysemitą. Bo przecież nikt normalny ale to nikt nie interesuje się czyimś pochodzeniem. Nie! Tak robią tylko antysemici. Bardziej to chyba zakrawa na obsesje ale w drugą stronę, no ale to tylko moje zdanie   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WOŚP- postawa Owsiaka Supa 29 862 17 Sty 2019, Czw 6:45
Ostatni post: Supa


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.