- L-theanina
#1
Teanina to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów, o wzorze półstrukturalnym: C2H5-NH-CO-CH2-CH2-CH-(NH2)-COOH. Należy do α-aminokwasów niebiałkowych.
W naturalnej postaci występuje pod postacią jednego ze swoich enancjomerów (L-teaniny) w liściach herbaty zielonej (Kamelia).
Działanie na organizm człowieka
L-teanina (ang. L-Theanine, glutamylethylamide lub N-Ethyl-L-glutamine) łatwo pokonuje barierę krew-mózg i jest związkiem psychoaktywnym. Ma działanie uspokajające, zmniejsząjące stres i niepokój, stabilizujące nastrój[2]. Picie zielonej herbaty lub wzbogacanie diety w L-teaninę działa relaksująco, a przy tym pozwala na zachowanie czujności umysłu. Obecnie L-teanina wchodzi w skład wielu suplementów diety.


Kupiłem 5 gram tego za 15zł i jestem w szoku!!!! Działanie rewelacyjne .Polecam
Odpisz
#2
Hej, wygląda ciekawie ta substancja (właściwie aminokwas). Jaką dawkę stosujesz? Jednorazowo czy w dawkach podzielonych? Jak długo utrzymuje się efekt? Od jak dawna stosujesz?
Odpisz
#3
100mg dziennie,ale można 2 razy dziennie.Jedna dawka działa 5 godzin  :Stan - Uśmiecha się:
Stosuje od tygodnia i widzę poprawe ,jestem spokojniejszy.Lekko antydepresyjnie działa też lekko,lekko pobudza do działania.Ale benzo to nie jest  :Stan - Uśmiecha się - LOL:
Myśle też o zakupie 5http czyli naturalny antydepresant ale dość drogi jest  :Stan - Niezadowolony - Obraża się:
Ja ogólnie lubię pić zieloną herbate głównie dla tego działania  :Stan - Uśmiecha się:
więcej się opłaca bardziej 100gram za 100zł  :Stan - Uśmiecha się:

TU WIĘCEJ:

L-Teanina to naturalnie występujący aminokwas niebiałkowy znajdujący się w zielonej herbacie. Działa relaksująco, uspokaja, zmniejsza napięcia nerwowe, łagodzi stres i niepokój, wpływa stabilizująco na nastrój. Oprócz tego działa lekko stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy. Łatwo pokonuje barierę krew - mózg, działa szybko po zażyciu.
Działanie
W badaniach stwierdzono, że l-teanina pobudza fale alfa w mózgu, dzięki którym umysł relaksuje się, pozostając jednak w pełnej gotowości i sprawności intelektualnej. Dzięki temu L-Teanina wpływa odprężająco na cały organizm nie powodując uczucia senności. Skutecznie zmniejsza ilość kortyzolu wytwarzanego przez nadnercza w stanach stresu.
Poza tym aminokwas neutralizuje negatywne działanie kawy/kofeiny (m.in zmniejsza uczucie niepokoju i podenerwowania), poprawia jakość snu, stymuluje pracę umysłu, poprawia koncentrację i jakość nauki (łatwość przyswajania nowych informacji). Wykazuje też bardzo korzystny wpływ na organizmy kobiet zmniejszając intensywność objawów (np. drażliwość) towarzyszących zespołowi napięcia przedmiesiączkowego.
Zastosowanie
Wskazaniem do suplementacji L-teaniną są:
wszelkiego rodzaju stany lękowe i nerwice,
uczucie niepokoju,
wahania nastroju,
problemy ze snem (w tym bezsenność),
stan przedłużającego się stresu bądź sporadycznie występujące sytuacje stresowe,
chęć poprawy funkcji poznawczych (okresy intensywnej nauki),
poprawa sprawności intelektualnej,
problemy z koncentracją będące skutkiem pobudzenia lub poddenerwowania,
napięcie, rozdrażnienie i inne nieprzyjemne objawy towarzyszące PMS.
Dawkowanie
Od 50 do 100 mg dziennie, przy czym uważa się, że dawka 100 mg jest optymalna dla większości osób decydujących się na suplementację. Bardzo dobrze komponuje się z kofeiną, z którą działa synergicznie, wzajemnie wzmacniają swoje działanie.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.